صادرات زرشک ایران انواع پفکی – دانه اناری

صادرات زرشک ایران در انواع پفکی و دانه اناری به مقاصد مختلفی صورت می گیرد، اما در این بین سوالاتی برای مشتریان از جمله نحوه صادرات، بازار های خرید و فروش – بهترین مقاصد صادراتی – قیمت کالا و… مطرح است که باید به آن ها پاسخ بدهیم.

در ابتدا باید ذهن شما را در ارتباط با بحث تولید زرشک در ایران آشنا کنیم تا بعد از آن بتوانیم به صورت دقیق تر پیرامون صادرات زرشک ایران به بحث بنشنیم.

ما در صحبت های خود به صورت کلی از دو نوع زرشک دانه اناری و پفکی صحبت می کنیم.

شاید به عنوان اولین سوال در ذهن هر خواننده این مساله ایجاد شود که زرشک دانه اناری و پفکی که در بازرگانی خشکبار آرین در مورد آن صحبت می شود، چه محصولاتی هستند؟

این دو نوع زرشک در واقع تفاوتی با هم ندارند و هر دو از یک درخت با یک مشخصات برداشت می شوند، اما تفاوت در نحوه فرآوری این محصولات است.

در زرشک دانه اناری، محصول همراه با خوشه از روی درخت جمع آوری شده و زودتر خشک می شود، پس در نتیجه دانه های زرشک حالت چروکیده تر دارند، اما در زرشک پفکی، محصول همراه با شاخه جدا شده و مدت زمان بیشتری خشک شدنش به طول می انجامد و دانه های زرشک حالت پفکی به خود می گیرند.

بهتر است این گونه مطلب را به شما بگوییم که هر دو نوع پفکی و دانه اناری به لحاظ خواص، طعم و… با یکدیگر یکسان هستند، اما تنها مساله ای که در مورد زرشک ها وجود دارد تفاوت ظاهری و قیمت محصولات می باشد.

قیمت صادرات زرشک ایران

از مطالب بالا باید متوجه شده باشید که قیمت گذاری انواع اقلام زرشک موجود در بازار به چه شکل صورت می گیرد.

قطعا زرشک با کیفیت بهتر دارای قیمت بالاتری خواهد بود و زرشک دارای کیفیت پایین تر قیمت پایین تری را دارا می باشد.

حال با توضیحات ما کدام زرشک گران تر و کدام ارزان تر است؟

آفرین…

زرشک دانه اناری محصولی با قیمت ارزان و پفکی دارای قیمت گران تری می باشد.

اما آیا بحث قیمت گذاری به همین جا ختم می شود؟

خیر!

قیمت گذاری زرشک صادراتی وابسته به گرید بندی های زرشک می باشد.

به عنوان مثال بازرگانی ما هنگامی که یک فعالیت صادراتی را مدیریت می کند، سعی دارد تا پکیج پیشنهادی خود را که شامل انواع زرشک با قیمت های مختلف است را به مشتریان خود پیشنهاد دهد.

پکیج پیشنهادی ما از نرخ گذاری کلی زرشک تبعیت می کند، اما به صورت کلی متد قیمت گذاری به این شکل می باشد.

زرشک پفکی لوکس – درجه یک – درجه دو و زرشک دانه اناری لوکس – درجه یک و درجه دو…

در این حالت مشتری چندین حق انتخاب داشته و می تواند بین محصولاتی که به وی پیشنهاد می شود، بهترین کالا را بر اساس نوع نیاز خود انتخاب نماید.

بازار صادرات زرشک ایران

پس از بحث شیرین قیمت گذاری به بحث جذاب بازار های صادراتی زرشک ایران می رسیم.

البته ناگفته نماند که پرداختن به بازار های صادراتی زرشک ایران شاید چندین مقاله به طول بینجامد و ما قول می دهیم تا تمامی آن چه شما در این ارتباط نیاز دارید را به شما آموزش دهیم، اما در این بخش با ذکر کلیاتی ذهن شما را برای مقالات آینده آماده می کنیم.

ایران در زمینه صادرات زرشک به کشور های مختلفی فعال است و بر اساس آماری که اخیرا منتشر شده تعداد خریدار های کشور ما به عدد سی رسیده اند.

اگر چند سال قبل را در نظر بگیرید، زرشک ایران در حجم کم تولید می شد و برای مصرف داخلی مورد استفاده قرار می گرفت، اما اکنون ما شاهد آن هستیم که سی کشور دنیا در حال خرید زرشک از ما هستند.

این نشان دهنده آن است که این محصول خوب ایرانی جای خود را در بازار های جهانی باز کرده و می توان آینده خوبی را برای صادرات زرشک ایران متصور بود.

به صورت کلی زرشک به کشور های اروپایی، آسیایی و برخی کشور های امریکایی نیز صادر می شود و حتی خود کشور امریکا نیز خریدار زرشک ایرانی می باشد.

به صورت تفکیک شده در اروپا کشور های آلمان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و… بیشترین حجم خرید را دارند، در آسیا نیز کشور های عربی و برخی از کشور های شرق آسیا رکورد های خوبی را جهت خرید زرشک ثبت کرده اند.

و همان طور که گفته شد کشور امریکا و همچنین کانادا در بخش کشور های قاره امریکا نیز خرید زرشک را از کشورمان انجام می دهند.

صادرات زرشک ایران بسته بندی یا فله؟

در نهایت می رسیم به این بحث که آیا ما صادرات زرشک را به صورت بسته بندی شده انجام دهیم یا فله؟

ما در بسیاری از مقالات و مذاکرات خود به مشتریان توصیه می کنیم که صادرات زرشک را به صورت بسته بندی شده انجام دهند.

اما مساله اینجاست که باید واقعیت را قبول کنیم.

ما نه بسته بندی خوبی برای صادرات زرشک داریم و نه بازار فروشی برای آن ….

در نتیجه در حال حاضر اگر اولویت را بر صادرات زرشک فله بگذاریم و از سویی برای بسته بندی بهتر محصول که در بازار جهانی قابل رقابت باشد، تلاش کنیم، قطعا موفق خواهیم شد.

شما می توانید با برنامه ریزی ابتدا زرشک را در کارتن های ده کیلویی و با برند خود به کشور هدف صادر نمایید و پس از آن که توانستید مشکل بسته بندی زرشک را حل کنید، قطعا خواهید توانست در بازاری که محصول را فله را عرضه نموده اید، محصول بسته بندی شده خود را نیز به فروش برسانید.

شما دوستان می توانید ضمن کسب اطلاعات در زمینه صادرات زرشک، با مطالعه دیگر مقالات ما از جمله :

اطلاعات مفید دیگری را کسب کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =