آخرین قیمت میوه خشک تایلندی وارداتی در ایران

آخرین قیمت میوه خشک تایلندی در ایران مانند بسیاری از محصولات وارداتی دیگر بر اساس عواملی مانند نرخ دلار، کیفیت و البته میزان خریدی که انجام می شود تعیین می گردد.

همان طور که می دانید چندین سال است که علاوه بر خشکبار وارداتی نظیر مویز، بادام هندی، گردو وارداتی و مواردی از این دست، میوه خشک های وارداتی متنوعی نیز در بازار ایران عرضه می شود.

میوه خشک هایی که از کشورهای مختلفی مانند تایلند و یا آمریکا وارد کشور می گردد؛ هر چند بیشتر میوه خشک های وارداتی را با نام میوه خشک استوایی یا تایلندی و حبه ای می شناسند.

زنجبیل، آناناس، پوملو، طالبی، انبه و مواردی از این دست جزء میوه خشک های وارداتی از کشورهای استوایی هستند.

این میوه خشک ها که به شکل های مختلفی نظیر حبه ای تولید و خشک می شوند، روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می کنند و بنابراین فروشندگانی که تا کنون میوه خشک های تایلندی را عرضه نکرده اند، به دنبال منبعی برای اطلاع از شرایط خرید این محصول هستند.

کاملاً واضح است که امروزه اولین منبع اطلاعاتی برای بسیاری از محصولات و از جمله میوه خشک های وارد شده به ایران، اینترنت است.

از این رو همواره آخرین قیمت میوه خشک های وارداتی، توسط فروشندگان شهرهای مختلف مورد سؤال قرار می گیرد.

آخرین قیمت میوه خشک در بازار تهران

با توجه به این که بسیاری از فعالان اقتصادی در پایتخت کشور فعالیت می کنند، از این رو آخرین قیمت میوه خشک های وارداتی را نیز باید از بازار تهران جویا شد.

بسیاری از وارد کنندگان این محصول در تهران فعالیت می کنند که خوشبختانه با دارا بودن سایت و فروشگاه های اینترنتی، امکان بررسی شرایط خرید و سفارش این محصولات را برای مشتریان عمده و خرده به راحتی فراهم نموده اند.

طبیعتاً انواع میوه خشک تایلندی ارائه شده در هر سایت اینترنتی، بر اساس موارد مختلفی قیمت گذاری می شود.

یکی از مهمترین عوامل که تأثیر مستقیمی بر نرخ ارائه شده در خصوص میوه خشک تایلندی دارد، نرخ دلار است.

همان طور که می دانید نرخ ارز از وضعیت ثابتی برخوردار نیست و بنابراین کاهش یا افزایش قیمت دلار، به صورت مستقیم آخرین قیمت میوه خشک تایلندی را تحت تأثیر قرار می دهد.

به ویژه آن که در شش ماهه ی نخست سال 97 نوسانات دلار روند صعودی بسیار زیادی را تجربه کرد که این مسئله به طور مستقیم بر قیمت میوه خشک تایلندی در بازار تأثیر گذاشت.

البته این تأثیرات تنها در خصوص انواع میوه خشک های وارداتی به ایران نبوده، بلکه نرخ میوه خشک های ایرانی را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

چرا که میوه خشک هایی مانند انبه، آناناس، موز و نارگیل از میوه های وارداتی تولید می شوند و طبیعی است که نرخ دلار به طور مستقیم بر قیمت این دست از میوه خشک هایی که در ایران تولید می شود نیز تأثیر گذار باشد.

اما این تنها عاملی نیست که قیمت میوه خشک های وارداتی را تغییر می دهد.

آخرین قیمت میوه خشک وارداتی بر اساس کیفیت

همان طور که می دانید، در مورد بسیاری از میوه خشک های خارجی، محدودیت واردات وجود دارد؛ بنابراین مقدار قابل توجهی از میوه خشک هایی که در بازار توزیع می شود، به صورت غیر رسمی و از طریق قاچاق وارد کشور می شود.

قاعدتاً در چنین حالتی بحث میزان کیفیت محصول، نیازمند بررسی و توجه بیشتری خواهد بود.

چرا که میوه خشک های تایلندی معمولاً به مدت یک سال ماندگاری دارند و با توجه به این که در تولید این رقم از میوه خشک های صنعتی، افزودنی هایی مانند شکر مورد استفاده قرار می گیرد، اطلاع از تاریخ تولید و انقضای آن اهمیت زیادی دارد.

بنابراین باید در انتخاب محل خرید انواع میوه خشک وارداتی از جمله  تایلندی با دقت کافی عمل کرد.

میوه خشک هایی که تاریخ انقضاء آن گذاشته باشد، کیفیت کمی دارند و به طور مثل شکرک می زدند.

بنابراین اگر قیمت میوه خشک تایلندی توسط یک عرضه کننده، مناسب اعلام شود، باید از حیث بهداشت و سلامت آن اطمینان کافی حاصل گردد.

البته وجود بسیاری از فعالان و عرضه کنندگان میوه خشک تایلندی در اینترنت، راه را برای تحقیق و بررسی و دست یافتن به منبعی عالی برای خرید هموار کرده است.

لازم به ذکر است که غالباً عرضه کنندگان اینترنتی میوه خشک مانند هر عرضه کننده ی دیگری به دو شکل عمده و جزئی مشغول به فعالیت هستند.

در حالت اول، معمولاً سفارش های در حجم پایین و به صورت خرید خرده، در بستر یک فروشگاه اینترنتی که بر اساس موازین قانونی بحث دریافت سفارشات، پرداخت و ارسال را انجام می دهد، صورت می گیرد.

اما در خرید و فروش های عمده معمولاً بعد از ارتباط با کارشناس فروش مربوطه و دریافت اطلاعات پیرامون کیفیت، قیمت، نحوه ی ارسال و مواردی از این دست، معامله انجام می شود که قاعدتاً در سفارش های در حجم بالا، اینترنت می تواند مقدمه ای عالی برای آشنایی بیشتر جهت هماهنگی یک جلسه ی حضوری برای مذاکره و سفارش باشد.

در هر صورت با اطلاع رسانی آخرین قیمت میوه خشک تایلندی و ایرانی در بستر اینترنت، زمینه برای افزایش راحتی در انجام معاملات خرده و عمده و حتی صادراتی هموار تر می گردد.

طبیعتاً در خرید و فروش های عمده، قیمت های فروش بسیار مناسب تری قابل ارائه خواهد بود.

لازم به ذکر است که میوه خشک های وارداتی از تایلند در کارتن های اغلب 20 کیلویی و در چهار بسته ی پنج کیلویی آماده و وارد کشور می شود.

بازرگانی خشکبار آرین به عنوان یکی از فعالان فروش انواع میوه خشک ایرانی و تایلندی در بستر اینترنت، آماده ی اطلاع رسانی در خصوص آخرین قیمت میوه خشک و هر گونه مشاوره در خصوص خرید آن می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 1 =