صادرات انواع میوه خشک بسته بندی مخلوط ایرانی

انواع میوه خشک بسته بندی مخلوط ایرانی یکی از بهترین نمونه محصولات برای صادرات و کار در بازار جهانی است که امروزه توسط شرکت های مختلف مورد درخواست قرار می گیرد.

کشور ایران به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان انواع محصولات خشکباری و کشاورزی، از موقعیت بسیار خوبی برای صادرات و تجارت جهانی برخوردار است و سالیان زیادی است که این محصولات، مشتریان راضی قابل توجهی در کشورهای مختلف دارد.

اما قاعدتاً یکی از مهمترین نکاتی که در بحث صادرات و تجارت جهانی باید توجه داشت، بحث به روز بودن شیوه های تولید و تنوع بخشی به محصولات است که خوشبختانه این امر با روی کار آمدن شیوه های صنعتی تولید خشکبار، تا حد قابل قبولی تحقق یافته و البته نیازمند تداوم و توسعه است.

میوه خشک های صنعتی به عنوان یکی از جدید ترین محصولات خشکباری ایران، در چند ساله ی اخیر توانسته مشتریان خوبی از کشورهای مختلف داشته باشد و به همین دلیل، برنامه ریزی و کار بیشتر برای پیشرفت در خصوص تولید، بسته بندی و کیفیت بیشتر اهمیت زیادی خواهد داشت.

 ارجحیت انواع میوه خشک بسته بندی شده نسبت فله ای در تجارت جهانی

طبیعتاً یکی از مهمترین نکاتی که اهمیت آن در صادرات خشکبار و البته انواع میوه خشک، بر کسی پوشیده نیست، بحث بسته بندی میوه خشک است.

کاملاً واضح است که انواع میوه خشک بسته بندی شده، علاوه بر بحث حفظ سلامت، کیفیت، افزایش ماندگاری، جذابیت برای خرید و سفارش و مواردی از این قبیل، تأثیر زیادی در بحث ارزآوری خواهد داشت.

این در حالیست که متأسفانه انواع میوه خشک ایرانی به صورت فله ای نیز صادر می گردد و طبیعتاً این که در بازار هدف با یک بسته بندی و برند خارجی به فروش رسد، چندان دور از ذهن نخواهد بود.

بنابراین لازم است تا تولید کنندگان این محصول، علاوه بر افزایش کیفیت، برنامه ریزی برای کاهش قیمت میوه خشک اسلایس ایرانی و مواردی از این دست، به بحث صادرات انواع میوه خشک بسته بندی، اهمیت بیشتری قائل شوند.

اما انواع میوه خشک بسته بندی می تواند هم به صورت ساده و تک مانند میوه خشک سیب، میوه خشک پرتقال، میوه خشک خرمالو، میوه خشک انجیر و دیگر موارد باشد و یا به صورت مخلوطی از چندین میوه خشک.

البته در این خصوص تعیین کننده ی نهایی در خصوص انتخاب نوع میوه خشک، بازار هدف نهایی برای صادرات است؛ اما به صورت کلی انتخاب انواع میوه خشک بسته بندی به صورت مخلوط مناسب تر به  نظر می رسد.

چرا که با توجه به تنوع فصلی میوه ها و به دنبال آن تغییر حجم موجود از میوه خشک های خارج از فصل برای صادرات، می توان مخلوط جدیدی را ارائه کرد و اقلامی جایگزین برای محصولات خارج از فصل انتخاب نمود.

هرچند در صورت قرارداد سالیانه و تولید بر اساس سفارش مشتری برای صادرات در پارت های مختلف، این امر با مدیریت بیشتری قابل انجام خواهد بود و حتی در مورد انواع میوه خشک بسته بندی به صورت ساده نیز مشکل خاصی وجود نخواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + سه =