بازار جهانی انواع میوه خشک شده ایران

انواع میوه خشک شده که امروزه شاهد تجارت آن در سطح بازار جهانی هستیم، کدامند؟ آیا صادرات این دست محصولات ایران نیاز به برنامه ریزی جدیدی دارد؟

قطعا تحلیل بازار جهانی یک محصول کار بسیار سختی بوده و به تخصص زیادی نیاز دارد، چرا که هر بازار مقتضیات خاص خود را داشته و می توان بر اساس نوع نیاز هر مشتری در بازار جهانی اقدام به فروش محصول خاصی نمود.

میوه خشک شده ایران به عنوان یک محصول نوپا بوده که نیازمند بررسی و بازاریابی بیشتر در دنیا بوده و ما فعالان حوزه صادرات می بایست بیشتر به این محصول توجه کنیم.

در صنعت میوه خشک در ایران ما دو نوع محصول در بازار موجود داریم:

  1. میوه خشک صنعتی و تولیدی در کارخانه جات
  2. میوه خشک تولیدی خانگی

مورد اول یعنی میوه خشک های کارخانه ای قطعا مشکلی برای فروش در بازار بین المللی نداشته و با دارا بودن گواهی بهداشتی و همچنین کیفیت فیزیکی بسیار خوب می توان از ان برای بازار جهانی استفاده نمود.

اما مشکل در تولیدات خانگی کشور ماست که حجم بسیار زیادی از کار را شامل می شود.

همه روزه تعداد زیادی از کاربران اینترنتی که در زمینه تولید میوه خشک فعال هستند با ما تماس گرفته و اذعان می کنند که توان فروش محصولات خود را ندارند، محصول این عزیزان اگر چه از محصولات کارخانه جات ارزان تر است اما دو مشکل عمده دارد.

اولین مشکل نداشتن گواهی بهداشت و دومین مشکل یکدست نبودن محصولات تولیدی که هر دوی آن برای بازار جهانی میوه خشک بسیار اهمیت دارد.

پس از بررسی تولیدات کشور بهتر است تا به سراغ قاره های مختلف برای فروش انواع میوه خشک شده ایران برویم.

بازار انواع میوه خشک شده در اروپا

اروپا همیشه به عنوان یک بازار مستعد برای فروش محصولات ایرانی بوده و طرفداران کالای ایرانی در این کشور ها به تعداد زیادی پیدا می شوند.

اما فعالیت در اروپا اندکی سخت بوده و مشتریان عمده سخت گیری های خاصی را نسبت به محصولات وارداتی از سوی ایران دارند به همین خاطر در پی وضع استاندارد های مختلف برای محصولات ایرانی بوده و مداما هر روز استاندارد های جدیدی را وضع می کنند.

به عنوان مثال ما در دفعات اول که با اروپایی ها برای فروش مذاکره داشتیم آنان به گواهی بهداشتی که در اختیار مجموعه بوده تاکید داشتند، اما زمانی که از گواهی بهداشتی مطمئن شدند در مورد بقیه گواهی ها و ایزو ها هم پرس و جو نمودند و به دنبال آن بودند که ما برای ادامه همکاری با آنان بقیه گواهی ها را دریافت کنیم.

از بزرگ ترین مزیت های فعالیت در اروپا این است که آنان از تمامی انواع میوه خشک شده ایرانی خریداری کرده و میوه های ایرانی را دوست دارند، اما دقت کنید که این میوه خشک ها در تمامی کشور های صادرکننده خشکبار تولید شده پس روی کیفیت محصولات خود دقت زیادی داشته باشید.

یکی از مشتریان آلمانی ما هنگامی که نمونه کار های ما را می چشید، بیان داشت که اگر چه میوه خشک های اروپایی ظاهر خوبی دارند، اما طعم میوه های ایرانی را نداشته و ما به همان خاطر است که می خواهیم از ایران خرید کنیم.

در مجموع بازار اروپا برای فروش میوه خشک ایران بسیار مناسب بوده اما شما باید شروط ذکر شده را رعایت کنید.

بازار انواع میوه خشک شده ایران در آسیا

آسیا یک قاره بسیار وسیع است و مشتریان مختلف با ذائقه های مختلف در آن وجود دارند، اگر منظور از کشور های آسیایی کشور های عربی باشد، قطعا شما می توانید در این ارتباط موفق باشید.

اما اگر میخواهید به سراغ کشور های شرق آسیا بروید، قطعا میوه خشک های تایلندی یک رقیب جدی برای فروش محصولات شما خواهند بود.

ضمن آن که چین هم در زمینه تولید میوه خشک با قطعات درشت مشهور بوده و در آن حوزه یک رقیب سرسخت برای شما به حساب می آید.

توصیه ما به شما این است که اگر قصد تجارت انواع میوه خشک شده ایران را دارید، روی کشور های عربی متمرکز شوید و بازار این کشور ها را در اختیار خود بگیرید.

بر اساس آمار موجود محصولات ایرانی در کشور های عربی جایگاه خوبی داشته و می توان به آینده فروش میوه خشک در این بازار ها امیدوار بود.

بازار انواع میوه خشک شده در امریکا و افریقا

به صورت خلاصه بگوییم که میوه خشک ایرانی جایگاه خوبی را در قاره های مذکور نداشته و این محصولات در حجم خیلی کم به کشور های مربوطه صادر می شود.

شما سعی کنید اگر قصد سرمایه گذاری و بازاریابی در زمینه خشکبار را دارید، روی کشور هایی که نام آنان را از اول مقاله بیان کردیم، متمرکز شوید تا بهترین نتیجه از کار برای شما حاصل شود.

در نهایت باید به شما عزیزان عرض کنیم که قطعا صادرات میوه خشک می تواند در رونق اقتصادی کشور کمک زیادی را کرده و بستر را برای تولید هر چه بیشتر این محصول فراهم کند.

ضمنا اگر بتوانید میوه خشک ایرانی را به صورت بسته بندی شده صادر کنید، قطعا مطمئن باشید که در توسعه کسب کار در کشورمان قدم بزرگی را برداشته اید و خواهید توانست با برند کردن محصول خود عرضه را بر رقبا در بازار جهانی تنگ کنید.

ما سعی می کنیم مقاله را تا به همین جا بیشتر ادامه نداده و بقیه صحبت ها را برای مذاکره تلفنی یا جلسه حضوری بگذاریم.

اگر مایل به همکاری با آرین هستید، حتما با ما تماس گرفته تا بتوانیم با تبادل نظر بهترین نتیجه را برای همکاری بگیریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − دو =