فروشگاه اینترنتی عرضه انواع پسته ارگانیک

انواع پسته ارگانیک کدامند و آیا گواهی های لازم برای صادرات را دارند؟ یکی از روش های دسترسی به این ارقام استفاده از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی است.

پسته یکی از مهمترین محصولات باغی ایران را تشکیل می دهد و علاوه بر مصارف داخلی، در بازار جهانی نیز جایگاه ویژه ای دارد؛ هر چند این جایگاه در سال های اخیر با برنامه ریزی قدرتمند آمریکا و از طرفی خشکسالی های پی در پی ایران و از طرفی عدم مدیریت صحیح بر منابع آبی و روش های تولید و بهره برداری، دستخوش تغییر شده است.

اما همچنان طعم پسته های ایرانی، مسئله ای نیست که بتواند از ذهن مشتریان خارجی این محصول بیرون برود و پسته های آمریکایی جای آن را بگیرد.

البته با گذشت زمان این موضوع نیز نمی تواند به تنهایی نارسایی های پسته ی ایرانی را در حال حاضر جبران نماید.

انواع پسته ارگانیک باغی و کوهی

ارقام پسته های تولید شده در ایران شامل پسته های باغی و کوهی هستند و در واقع مانند بسیاری از محصولات ،هم شاهد کشت پسته باغی در ایران هستیم و هم گونه های خودرو وحشی پسته در مناطقی از کشور رشد می کنند.

در این میان و با توجه به رقابت تنگاتنگی که اشاره شد، ارائه ی انواع پسته ارگانیک به بازار جهانی، می تواند تا حدودی موقعیت صادراتی پسته ایرانی را جبران نماید.

با توجه به دو دسته ی یاد شده، کاملاً واضح است که انواع پسته ارگانیک نیز به دو صورت قابل تولید باشد.

گونه ی نخست که به پسته های باغی تعلق داشته و در انواع پسته اکبری، کله قوچی، احمد آقایی و فندقی کشت می شود و گونه ای که پسته ی وحشی یا کوهی است.

انواع پسته ارگانیک باغی در ایران و در بیشترین حجم و البته با اعتبار جهانی به لحاظ داشتن گواهی نامه های ارگانیک برای صادرات، متعلق به پسته ارگانیک بارانی در زرندیه ی ساوه است.

اما در نوع کوهی، پسته کوهی بنه و پسته وحشی سرخس، انواع پسته ارگانیک وحشی ایران را تشکیل می دهند که در حال حاضر، رقم سرخس به عنوان یک گونه ی منحصر به فرد به لحاظ منطقه ی کشت در ایران که صرفاً شمال شرق کشور را در بر می گیرد، دارای گواهی ارگانیک از شرکت بیوسان گواه است.

در حالت کلی انواع پسته ارگانیک ایرانی با دارا بودن مجوز های ارگانیک و از طرفی داشتن طعم و کیفیت عالی، از محصولات کم نظیر برای صادرات و کار در بازار جهانی به شمار می آیند که با وجود فروشگاه ها و سایت های اینترنتی مانند بازرگانی خشکبار آرین، سفارش خرید آن ها چندان دور از دسترس نمی باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − چهار =