اهمیت صادرات زعفران بسته بندی سرگل اعلا

اهمیت صادرات زعفران سرگل اعلا به صورت بسته بندی تا چه حدی است؟ بدون شک با در نظر گرفتن تأثیر برند سازی کاملاً واضح است که صادرات به صورت بسته بندی اثراتی مثبت و تأثیر گذار بر موقعیت تولیدی و تجاری زعفران کشور خواهد گذاشت.

ایران بزرگ ترین تولید کننده ی زعفران در جهان است و سالانه بیشترین آمار صادرات زعفران به بازار جهانی، توسط ایران انجام می شود.

اما این واقعیت در جهان شناخته شده است و به عبارتی آیا مردم جهان، ایران را تولید کننده ی زعفران جهان می دانند؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، برخی از کشورهای جهان زعفران را با نام کشورهایی مانند اسپانیا می شناسند و نه ایران!

کشوری که حجم بسیاری محدودی از تولید زعفران داشته و بیشترین زعفرانی که بازار جهانی عرضه می کند، زعفران ایرانی است.

اما توجه ویژه به بحث بسته بندی و برند سازی با نام اسپانیا باعث شده که مردم زعفران را با نام اسپانیا بشناسند.

اهمیت صادرات زعفران بسته بندی

در واقع اگر چه صادرات زعفران به صورت فله ای از ایران به سایر کشورها، ارز قابل توجهی وارد کشور می کند؛ اما بدون شک کشوری که با اعمال بسته بندی شیک و تحت عنوان برند خود زعفران ایرانی را به بازار جهانی وارد می کند، سود بیشتری می برد و برندسازی موفقی نیز خواهد داشت.

این جاست که لزوم اهمیت صادرات زعفران به صورت بسته بندی بیشتر آشکار می گردد.

البته یادآوری می شود که خوشبختانه در سال های اخیر، حرکت های خوبی برای صادرات زعفران به صورت بسته بندی برداشته شده و برندهای مختلف دست به کار شده اند؛ اما هنوز تا جایگاه واقعی و برندسازی جهانی فاصله زیادی داریم.

ضمن آن که تولید زعفران در کشورهای مختلفی مانند چین و افغانستان نیز شروع شده و در صورتی که بخواهیم صرفاً با تکیه بر جایگاه اولی جهان در تولید زعفران، در بحث صادرات موفق عمل کنیم؛ دیر یا زود کشورهای دیگر موقعیت تولیدی ایران را نیز به دست خواهند گرفت.

بنابراین نباید گذاشت مسئله ای که در مورد پسته ی ایرانی که در جهان اول بود و آمریکا با وجود عدم سابقه ی تولید پسته با تکیه بر کار اصولی، جایگاه اول جهانی را به خود اختصاص داد در مورد زعفران نیز تکرار شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =