بازار جهانی صادرات میوه خشک صنعتی اسلایس ممتاز

میوه خشک صنعتی اسلایس ممتاز در بازار جهانی صادرات این محصول می تواند گزینه مناسبی باشد اگر بتوانیم رقبایمان را در این حوزه کنار بزنیم.

ایران در چند سال اخیر وارد حوزه تولید میوه خشک به صورت صنعتی شده است و انواع محصولات مانند کیوی، سیب، پرتقال، آناناس طبیعی، آناناس کمپوتی، شلیل، هلو، انواع آلو، انجیر سیاه، نارگیل، انبه، موز، گلابی و … به صورت اسلایس و صنعتی خشک می گردد.

برخی از محصولات مانند گوجه و پیاز و لیمو نیز وارد پروسه خشک شدن می گردد و این محصولات خاص وارد صنایع غذایی و تولیدی می گردند و در بازار داخل هم میوه خشک صنعتی اسلایس و هم محصولات خاص مشتریان خود را دارند.

در بازار جهانی صادرات میوه خشک نیز رقابت تنگاتنگی بین کشورهای دارای این صنعت وجود دارد و مشتریان خوشبختانه از این محصولات استقبال مناسبی را می نمایند و تنوع خوب موجود در بازار میوه خشک صنعتی اسلایس باعث شده است که برای بدست آوردن بازار جهانی راهی سخت را پیش رو داشته باشیم.

میوه خشک صنعتی اسلایس ممتاز

در بازار جهانی صادرات میوه خشک صنعتی اسلایس، مشتریانی را داریم که روی کیفیت ممتاز محصول متمرکز شده و به دنبال تنوع محصولی در کنار کیفیت محصول میوه خشک هستند که کیفیت محصولات تولیدی ایران به گونه ای می باشد که بتواند در بازار جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد.

اسلایس های تولید ایران علاوه بر کیفیت از یک ویژگی منحصر به فرد برخوردار می باشند که آن تنوع خوبی می باشد که در حوزه میوه در ایران داریم. در ایران در شهرهای مختلف انواع میوه تازه متناسب با آب و هوای مطلوب ایران در حال تولید می باشد.

در شهرهای شمالی میوه هایی مانند پرتقال و کیوی با بهترین کیفیت در مناطقی مانند شاهرود و آذرشهر میوه هایی مانند زردآلو و در ارومیه تنوع خوب میوه تازه را داریم که این امکان به وجود آمده است که بتوانیم در تولید میوه خشک صنعتی اسلایس گزینه تنوع خوب محصولی را داشته باشیم.

ترکیبی از میوه های ترش و شیرین در کنار هم ترکیب رنگی مختلف را ایجاد می نماید که بیش از همه چشم نواز و مشتری پسند می باشند و از منظر کیفیت و اسلایس های تولیدشده می توانیم بازارهای هدف مناسبی را متعلق به میوه خشک صنعتی اسلایس نمائیم.

در یک بازار هدف مطلوب در کنار رقبای قدرتمندی که در بازار جهانی میوه خشک وجود دارد کشوری مانند تایلند توانسته است روی تنوع خوب محصولی که دارد مانور لازم را داده و هم روی گزینه های اسلایس، هم تولید میوه خشک حبه، حلقه ای و رشته ای تمرکز نموده است.

این کشور با تنوع خوبی که در تولید میوه خشک ایجاد نموده و با تکیه بر طعم و مزه در کنار چشم نوازی رنگ محصولات توانسته است بهترین بازارهای صادراتی را متعلق به خود نماید و با تولید انبوه محصولات با قیمت و تنوع حتی در بازار ایران نیز جای خود را باز نموده است.

انواع میوه خشک به صورت حبه، اسلایس، رشته ای و حلقه ای از این کشور وارد ایران می گردد و در کنار خشکبارهای ایرانی انواع محصولات حوزه میوه خشک را شاهد هستیم و از این باید در بازار جهانی صادرات میوه خشک صنعتی اسلایس در کنار رقیب قدرتمندی مانند تایلند بایستیم.

ما هم در تولید میوه خشک نیاز به استفاده از حداکثر حجم تولید داریم و این بخش با تکیه بر حمایت های بخش خصوصی و حمایت از صنایع تولیدی و فرآوری می تواند علاوه بر بازار ایران به بازارهای صادراتی نیز چشم داشته باشد.

افزایش تولید محصول، افزایش کیفیت، بهره برداری از بیشترین تنوع محصولی که در حوزه میوه داریم، بازاریابی درست در این حوزه و تمرکز بر روی کیفیت طبیعی محصولات ایرانی و مدیریت بخش صادرات از مواردی هست که برای بازار جهانی میوه خشک به آن نیازمند می باشیم.

میوه خشک صنعتی اسلایس قیمت ارزان

نمی توانیم منکر آن شویم که بسیاری از کشورها مانند روسیه که مشتری مناسبی برای خشکبار هست، کشورهای عربی، بازارهای اروپایی و … روی قیمت مناسب خشکبار نیز تمرکز دارند و با توجه به رقابت گسترده در این حوزه و وارد شدن کشورهایی مانند افغانستان و پاکستان باید به قیمت محصولات توجه نمائیم.

بازارهایی که به دنبال قیمت های ارزان هستند و کیفیت را در درجه دوم اهمیت خود قرار می دهند با خرید از افغانستان روی قیمت محصولات تمرکز نموده و با بسته بندی شکیل محصولات فله به دنبال بازارهای جدید رفته و موفقیت های بزرگی را نیز با تکیه بر بسته بندی با کاهش قیمت ها بدست آورده اند.

ما برای ارائه میوه خشک به بازار جهانی باید روی قیمت ارزان نسبت به رقبا با افزایش تولید و کاهش هزینه ها متمرکز شویم و با وجود اینکه انواع میوه خشک صنعتی اسلایس در بازار خود ایران به عنوان خشکبارهای لوکس معامله می شوند باید با همکاری بین تولیدکنندگان این بخش را مدیریتی نمائیم.

مدیریت درست بخش تولید میوه، ارائه درست بخش تولید میوه خشک، صادرات به روز و با تکیه بر متد روز و … همه از مواردی هست که باید در این حوزه وجود داشته باشد و اشکالات موجود در حوزه میوه خشک بسیار بوده و آن اتحادی که در تولیدکنندگان بقیه خشکبارها وجود دارد در این حوزه نمی باشد.

بسیاری از تولیدکنندگان تازه کار از اینکه تولیدکنندگان قدیمی همکاری لازم را با تازه کارها ندارند گلایه داشته اند در حالی که میوه خشک به عنوان حوزه جدید نیاز به همکاری بین تولیدکنندگان مختلف دارد تا بتواند جوابگوی بازار خوب داخلی و بازارهای خارجی باشد و این حوزه می تواند با مدیریت درست ارزآور باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 4 =