بازار صادراتی زرشک

بازار صادراتی زرشک پفکی – دانه اناری ایران

بازار صادراتی زرشک ایران کدام کشور هاست؟ آیا صادرات این محصول در نمونه های پفکی و دانه اناری هم به صورت فله و هم بسته بندی ممکن است؟

همان طور که می دانید زرشک به عنوان یکی از راهبردی ترین محصولات صادراتی ایران بوده و در کنار محصولاتی هم چون زعفران، توت خشک و … معمولا از سمت استان خراسان تامین شده و به سراسر کشور و حتی دنیا صادر می شود.

قاعدتا برای حضور در بازار صادراتی هر محصولی می بایست یک سری اطلاعات کلی را در مورد آن داشته باشیم تا بتوانیم ضمن خرید بهترین محصول، بتوانیم بهترین بازار صادراتی را برای آن پیدا کنیم.

زرشک پفکی لوکس

در قدم اول برای ان که بدانیم در بازار زرشک ایران چه محصولاتی برای خرید و صادرات وجود دارد، به صورت خیلی کوتاه به انواع زرشک ایران و در کنار آن بهترین زمان خرید اشاره می کنیم:

1- زرشک پفکی:

این نمونه زرشک به عنوان بهترین محصول موجود در بازار بوده و به دلیل طیف گسترده کیفی می تواند بهترین گزینه برای صادرات لقب گیرد، این نمونه زرشک را می توانید در ماه های اسفند تا خرداد ماه با بیشترین کیفیت ممکن و پایین ترین قیمت خریداری کنید.

2- زرشک زیرتالاری:

این نمونه زرشک به نسبت بقیه ارقام فراوانی کمتری داشته و یک محصول میان رده بین پفکی و دانه اناری است، به همین دلیل اگر صرفا قرار است یک یا دو پارتی بار برای مشتری خود ارسال کنید، گزینه بدی نیست.

3- زرشک دانه اناری:

ارزان قیمت ترین نمونه زرشک بازار و دارای کیفیت های مختلف از لوکس تا معمولی است و برای بازار هایی که به دنبال محصول درجه معمولی تر با قیمت پایین هستند، می تواند گزینه جذابی باشد، این نمونه زرشک در ماه های مهر تا اسفند بیشترین فراوانی و بهترین کیفیت را داراست.

زرشک دانه اناری درجه یک

بازار صادراتی زرشک ایران

در بالا و ابتدای مقاله چند مورد سوال مطرح شد، اجازه دهید تا ادامه مقاله را با طرح سوالات مختلف پیش ببریم تا شما اطلاعات بیشتری را در این ارتباط کسب کنید.

اولین و بنیادی ترین سوال در مورد مقاصد صادراتی زرشک ایران است؟

برای درک آمار صادرات زرشک ایران به خارج کشور می بایست گزارشات گمرک را مطالعه نمود تا بتوانیم به درک درستی در مورد میزان صادرات و حجم صادرات این محصولات داشته باشیم، اما به صورت کلی کشور هایی همانند ترکیه، آلمان، مالزی، امارات، کویت، عمان، ارمنستان، روسیه و … خریدار زرشک ایران بوده هر یک به تناسب نوع نیاز خود محصول مورد نظر را خریداری می کنند.

صادرات زرشک به ترکیه

اجازه دهید تا اندکی کامل تر این موضوع را برای شما باز کنیم.

به عنوان مثال شما قصد دارید تا محصولی را به مشتریان خود در کشور آلمان معرفی کنید، با توجه به آن که خود کشور آلمان به عنوان یک مرکز پخش قدرتمند در مرکز اروپا بوده و از سویی بهترین محصولات را خریداری می کند، اگر شما زرشک درجه معمولی را در این بازار به فروش برسانید، قاعدتا جایگاهی را در بازار کشور هدف نخواهید داشت …

برای صادرات به کشوری هم چون آلمان قاعدتا زرشک پفکی درجه یک تا درجه لوکس مورد نیاز شماست.

اگر بخواهیم از تجارب صادرات خود برای شما بگوییم برای صادرات به کشور مالزی قطعا نمونه زرشک پفکی درجه یک گزینه ایده آلی است و صادرات به کشور های حوزه بالکان نیز با زرشک پفکی صورت می گیرد، اما بازار کشور ترکیه محصولات معمولی تر هم چون زرشک دانه اناری درجه دو را نیز قبول خواهد کرد.

پس همان طور که ملاحظه نمودید، باید به درستی بازار هدف خود را بشناسید تا بتوانید بهترین محصول را برای بازار صادراتی خود انتخاب نمایید.

سوال بعدی که در بالا مطرح شد، این بود که آیا این محصولات به صورت بسته بندی صادر می شوند یا فله؟

قاعدتا اگر بتوانید بسته بندی محصول خود را در ایران انجام دهید و سپس آن را به کشور هدف صادر نماید، این موضوع می تواند ارزش افزوده زیادی را برای شما ایجاد کند، اما با این حال باید در نظر داشته باشید که بسته بندی زرشک یک فرایند پیچیده بوده و بسته بندی این محصول مستلزم دقت فراوان و بسته بندی حرفه ای می باشد.

اما چرا؟

به دلیل آن که زرشک در بسته بندی های نامناسب به سرعت سیاه شده و ماندگاری آن بسیار کم است.

پس از اگر امکان بسته بندی درست این محصول را ندارید، همان صادرات به صورت فله بهترین گزینه پیش روی شماست.

مساله دیگری که مشتریان صادراتی ما بدان توجه زیادی دارند، نحوه نگهداری و میزان ماندگاری زرشک در طی فرایند صادرات است!

اگر قصد صادرات زرشک به هر مقصدی را دارید، در قدم اول سعی کنید تا از کانتینر های یخچال دار برای این مهم بهره ببرید، چرا که ماندگاری زرشک در سردخانه چیزی در حدود دو الی سه سال است، اما در بیرون از فضای سردخانه و به خصوص هوای گرم ممکن است زرشک شما بعد از گذشت دو الی سه ماه رو به سیاهی گذاشته و تغییر رنگ دهد.

استفاده از کارتن های محکم یکی دیگر از مهم ترین نکاتی است که برای امر صادرات اهمیت دارید، ما از کارتن های مختلفی برای صادرات استفاده می کنیم که در این بین کارتن های زرد رنگ با عکس زرشک و کارتن های سفید که هر دوی آن ها پنج لایه هستند، می توانند گزینه های مناسبی باشند.

در نهایت از شما دعوت می کنیم اگر قصد صادرات زرشک به هر مقصدی را دارید با مجموعه ما در ارتباط بوده تا بهترین گزینه های پیشنهادی خود را به شما ارائه نماییم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 1 =