بازار صادراتی زعفران فله – بسته بندی ایران

بازار صادراتی زعفران ایران در ارقام بسته بندی شده و فله درجه یک چگونه است؟ هر یک از ارقام زعفران های نگین – پوشال و سرگل در کجای معادله صادرات قرار دارند؟

بر اساس آمار و ارقام منتشر شده توسط شرکت های فعال در زمینه صادرات، بیشترین حجم صادرات زعفران متعلق به شرکت های ایرانی بوده ولی این آمار نشان می دهد که ارز آوری حاصل از صادرات متعلق به ایرانیان نیست و ایران در بین کشور های ارز آور از زعفران تقریبا در مقامی بهتر از هفدهم جهان قرار ندارد….

ما در این مقاله می خواهیم در قدم اول بازار صادراتی زعفران در کشور های مختلف را برای شما مورد بررسی قرار دهیم:

بازار صادراتی زعفران در اروپا

یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان زعفران در دنیا یک کشور اروپایی به نام اسپانیا بوده که در زمینه تولید زعفران و صادرات آن دستی بر آتش دارد و توانسته است از محل فروش زعفران ارز آوری بسیار خوبی را برای خود بدست آورد.

کشور اسپانیا به عنوان اولین صادرکننده زعفران بسته بندی در دنیا مطرح شده و بسیاری از بازار های صادراتی را از آن خود کرده است.

شاید این سوال را بپرسید که چرا اسپانیا توانسته به این مهم دست پیدا کند؟

 

زعفران بسته بندی اسپانیا

زعفران بسته بندی اسپانیا

بسته بندی فوق یکی از پیش پا افتاده ترین بسته بندی هایی است که در اسپانیا وجود دارد.

بسته بندی خوب یکی از اولین راز هایی است که اسپانیایی ها توانسته اند، زعفران خود را به اقصی نقاط دنیا صادر کنند.

دیگر کشور های اروپایی به خصوص آلمان نیز به شدت طرفدار زعفران ایران بوده و به دنبال آن هستند که بتوانند زعفران را با قیمت و کیفیت خوب از محل بازرگانی های ایران تهیه کنند.

عمده صادرات زعفران به کشور های اروپایی سه رقم سرگل، نگین و پوشال بوده که هر یک بر اساس کاربردی که دارد در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

مساله مهم در مورد صادرات زعفران به اروپا این است که اگر چه بازار اروپا به عنوان یک بازار امن برای صادرات زعفران به حساب می آید، اما شما نیاز دارید تا برنامه ریزی لازم جهت ارائه محصولی یک دست، با کیفیت و… را در تمامی طول سال انجام دهید.

شاید بپرسید که آیا زعفران بسته بندی ایران در بازار صادراتی زعفران اروپا جای دارد؟

جواب مثبت است، اگر بخواهید زعفران بسته بندی ایران را در اروپا به فروش برسانید، این مساله امکان پذیر است، اما باید دقت کنید که زعفران بسته بندی شده دیگر کشور به خصوص اسپانیا از اقبال بیشتری نزد اروپایی ها برخوردار است.

بازار صادراتی زعفران در آسیا

مشتری های بعدی زعفران ایران را باید در آسیا جستجو نمود، اغلب مشتریان زعفران در آسیا کشور های عربی و شرق دور هستند.

کشور های عربی همانند امارات با خرید زعفران ایران به صورت فله ای و صادرات مجدد آن به دیگر کشور ها توانسته اند سود آوری بسیار زیادی را برای خود به ارمغان آورند، از سویی دیگر کشور هایی همانند چین از زعفران ایران استفاده صنعتی مختلفی می کند.

یکی از مهم ترین استفاده هایی که آنان از زعفران دارند، تولید رنگ های طبیعی، تولید عصاره و همچنین تولید دارو است که اگر بخواهیم حسابی سر انگشتی انجام دهیم، زعفران ایران برای آنان سود آوری بسیار بالایی را دارد.

بازار صادراتی زعفران در آسیا چه نوع زعفرانی را می پسندد؟

همان گونه که تمامی انواع زعفران به کشور های اروپایی صادر می شود، تمامی انواع زعفران صادراتی ایران نیز به کشور های آسیایی نیز صادر شده و صادرکنندگان می توانند با شناسایی نیاز مشتریان خود صادرات موفقی را انجام دهند.

به عنوان مثال اگر شما می خواهید در کشوری همانند چین کار کنید، قطعا زعفران نگین سوپر می تواند بهترین گزینه برای یک مشتری چینی باشد، اما اگر مشتری دارید که قصد بسته بندی زعفران را دارد، می توانید به او زعفران سرگل را پیشنهاد دهید.

اگر همانند هندی ها مشتری های قیمت محور دارید، قطعا پوشال ضعیف برای کار شما مناسب خواهد بود.

بازار آسیا بر خلاف آن چه که ما تصور می کنیم بازار پیچیده ای بوده و باید برای صادرات زعفران برنامه ریزی داشت و مشتری را به خوبی شناخت.

ضمنا فروش زعفران بسته بندی شده ایران در کشور های آسیایی به نسبت اروپایی ساده تر بوده و کشور هایی که صنعت بسته بندی محکمی ندارند می توانند گزینه های بهتری برای صادرات زعفران بسته بندی شده ایران باشند، از ان جمله کشور ها می توان به کشور عراق اشاره نمود.

بازار صادراتی زعفران در آفریقا و امریکا

ما همانند شما در مورد بازار صادرات زعفران به آفریقا اطلاعات زیادی نداریم، اما تا آن جایی که تحقیقات ما نشان داده است، صادرات زعفران به افریقا بسیار کم بوده و این موضوع دو دلیل عمده دارد:

  1. نا شناخته بودن زعفران ایران
  2. گران بودن این محصول و توان اقتصادی پایین مردم

و اما بازار صادراتی زعفران در امریکا ….

کشور های قاره امریکا به خصوص خود کشور امریکا و کانادا از مشتریان خوب زعفران ایران هستند و ایرانیان زیادی در زمینه صادرات زعفران به امریکا کار می کنند.

کشور امریکا خود برای این که مجوز ورود به کالا های خوراکی بدهد استاندارد های خاصی داشته و سخت گیری دارد، که در مقالات آینده سعی می کنیم بیشتر بدان بپردازیم.

کانادا هم همانند امریکا استاندارد های خاصی داشته ولی صادرات زعفران به این کشور همانند امریکا سخت نیست.

نکته: اگر می خواهید در کشور های مذکور کار کنید، سعی کنید تا صادرات زعفران را به صورت فله ای انجام داده و کار بسته بندی زعفران خود را در کشور مورد نظر انجام دهید.

در نهایت از شما دعوت می کنیم تا مقاله مفید دیگری را که در پایین آن را به شما معرفی می کنیم، مطالعه نمایید:

قیمت خرید زعفران بسته بندی شده صاداتی

ما را دنبال کنید ….

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − یک =