بازار صادرات انواع میوه خشک بسته بندی – فله ایرانی

بازار صادرات انواع میوه خشک ایرانی در چه کشور هایی پیدا می شود؟ آیا این محصولات را می توان به صورت بسته بندی شده به فروش رساند یا فله؟ قیمت های ما تا چه حد برای تجارت جهانی مناسب است؟

همه ما می دانیم که ایران دارای تولیدات زیادی در زمینه خشکبار بوده و هر یک از خشکبار کشورمان برای صادرات به کشوری خاص مناسب است و طبعا برخی از خشکبار ایرانی نیز برای صادرات به کشور های بیشتری عمومیت دارند.

به عنوان مثال محصولی همانند زعفران در بیش از 50 کشور دنیا مشتری داشته و یا محصول دیگری مثل پسته را می توان به کشور های زیادی صادر نمود، اما کالایی همچون میوه خشک ایرانی طبیعتا به دلایل مختلفی که در ادامه بیان می کنیم، مشتریان کمتری را در بازار صادراتی برخوردار بوده و در صورتی که بخواهیم در تجارت این محصول موفق باشیم، باید مواردی را در دستور کار قرار دهیم.

این که بخواهیم بگوییم بازار فروش میوه خشک ایرانی در چه کشور هایی پیدا می شود، شاید کار چندان درستی نباشد، چرا که ممکن برخی از بازار هایی که هدف صادرات میوه خشک هستند از قلم بیفتد و این باعث گمراهی برخی از خوانندگان شود.

اما این را بدانید که بازار فروش میوه خشک ایرانی در تمامی کشور های دنیا وجود داشته اما یک شرط دارد!

آن شرط چیست؟

ما به شرطی می توانیم در بازار های جهانی میوه خشک فعالیت مفیدی داشته باشیم که بازار پردازی، بازاریابی و مذاکرات درستی را با مشتریان انجام داده تا محصولات به خوبی معرفی و در نهایت کار به فروش خوب منجر شود.

وضعیت بازار صادرات انواع میوه خشک بسته بندی و فله

همه می دانیم که میوه خشک یک محصول فرآوری شده می باشد و در صورتی که بتوان آن را به صورت بسته بندی شده به خارج کشور صادر کرد این یعنی یک فعالیت تجاری عالی و ارز آوری به توان دو!

وضعیت صادرات میوه خشک به صورت بسته بندی به نسبت صادرات فله طبیعتا ضعیف تر بوده و مشتریانی که برای خرید میوه خشک ایرانی فله ای به ما مراجعه می کنند، بیشتر است.

مزیت های فروش میوه خشک بسته بندی به نسبت فله بسیار بیشتر بوده و همان طور که گفتیم ارز آوری مضاعفی را برای کشور دارد و از دیگر مزیت های آن می توان به:

  • ایجاد شغل های مستقیم در ارتباط با بسته بندی محصول
  • ایجاد کارخانه جات بسته بندی میوه خشک
  • و…

اشاره نمود.

اما این نکته را فراموش نکنیم که صادرات میوه خشک حتی به صورت فله ای هم می تواند کمک شایانی را به بخش تولید انجام دهد، چرا که بسیاری از فروشندگان میوه های خشک متاسفانه با چالش فروش همراه هستند و نمی توانند آن گونه که باید و شاید محصول خود را در بازار عرضه کنند.

اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی از این بخش داشته باشیم، در ابتدا اولویت با محصولات بسته بندی بوده و اگر مشتری از خرید میوه خشک بسته بندی (به دلیل قیمت گران تر) امتناع کرد قطعا میوه خشک فله گزینه دوم ما برای صادرات خواهد بود.

معرفی برخی از بازار صادرات انواع میوه خشک

در بالا گفتیم بازار میوه خشک ایرانی در بسیاری از کشور های دنیا وجود دارد، اما یکی از مهم ترین دلایلی که این بخش را قرار دادیم این بود که از بازار هایی که خود تجربه مذاکره با آن ها را داریم مثال هایی را برای شما ارائه کنیم.

بازار روسیه:

بازرگانی ما اخیرا درخواست های زیادی را جهت خرید میوه خشک از بازار روسیه دریافت کرده است و به همین جهت با آنالیز بازار این کشور با ما همراه باشید.

بازار روسیه برای فروش میوه خشک به این صورت است که شما می بایست پایین ترین قیمت ممکنه را به این مشتریان پیشنهاد دهید.

از نظر ما کالای لوکس در بازار روسیه جایی نداشته و شما سعی کنید تا مشتریان خود را تنها با محصولات ارزان قیمت و کیفیت پایین تر مدیریت کنید.

اما دقت کنید!

وضعیت بازار روسیه حالت مافیایی داشته و اگر بخواهید کالایی را در این بازار به فروش برسانید، قطعا نیاز خواهید داشت تا با کسانی ارتباط داشته باشید که در بازار روسیه بتوانند شما را در فروش کمک کنند یا به عبارت ساده تر جزء یکی از دسته های مافیای بازار باشند…..

و اما بازار آلمان…

بازار آلمان یک بازار منظم، قاعده مند و اصولی است.

شما برای فروش میوه خشک در این بازار نیاز به محصولاتی درجه یک و با گواهی های بین المللی دارید.

آلمان همانند روسیه نبوده و در صورتی که شما بتوانید به صورت استاندارد محصولی را عرضه کنید، قطعا مشتریان خود را خواهی داشت.

اگر به دنبال انالیز بازار هدف خود هستید، تنها کافی است با ما در ارتباط باشید.

بازار صادرات انواع میوه خشک ایرانی

در نهایت می رسیم به این که برای فروش میوه خشک در بازار جهانی ما چه محصولاتی را تولید می کنیم.

تولید انواع میوه خشک در ایران توسط بسیاری از تولیدکنندگان صورت می گیرد که شاید نام بردن از تک تک این محصولات بتواند کمک زیادی را به شما در انتخاب بهترین محصول نماید.

انواع میوه خشک ایرانی:

انبه، سیب، گلابی،موز، پرتقال، خربزه، هلو، توت فرنگی،آناناس، آلو، انجیر، خرمالو،شلیل، نارنگی،به، لیمو ترش، گوجه، پیاز و…می باشد.

البته ذکر این نکته الزامی است که برخی از انواع میوه خشک از میوه های وارداتی تولید می شوند که باز هم قابلیت صادرات خواهد داشت.

در صورتی که به دنبال آن هستید تا در مورد بازار صادرات انواع میوه خشک اطلاعات بیشتری داشته باشید، می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در این مقاله با ما ارتباط باشید.

بازرگانی خشکبار آرین به عنوان یک مجموعه عرضه کننده انواع خشکبار برای صادرات میوه خشک را به عنوان محصولی ایده آل و نو پا در لیست محصولات خود قرار داده و تمامی تلاش خود را برای افزایش صادرات و گسترش بازار های بین المللی این محصول می نماید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + ده =