بازار صادرات عناب دارویی آجیلی ارزان بیرجند

بازار صادرات عناب دارویی آجیلی ارزان قیمت بیرجند با شناخت خوبی که از بازارهای هدف این محصول وجود دارد می تواند رونق خوبی را در این حوزه داشته باشد.

در بین انواع خشکبار، عناب خرمایی خشک بیرجند به صورت های مختلف و به عبارتی با یک تنوع متفاوت با درجه بندی های مختلف تولید می شود و به صورت عناب آجیلی و دارویی وارد بازار صادرات آن می گردد.

در بازار جهانی مشتریان نسبت به خرید عناب به دنبال محصولات مختلفی می باشند به عنوان مثال در بازار صادرات عناب برخی روی ظاهر درشت آن تمرکز می نمایند و به دنبال ظاهر خرمایی و درشت آن می باشند.

از طرفی در بازار صادرات عناب ما با بازارهایی روبرو می باشیم که روی این محصول فرآوری انجام می دهند و از آن در انواع شیرینی، کیک ها، آب نبات ها و دارو و نوشیدنی ها استفاده می نمایند و تمرکز خودرا روی فرآوری عناب ارزان و میوه خشک ها می گذارند که بسیار ارزآوری بیشتری را دارد.

با شناخت درست نسبت به بازار صادرات عناب می توانیم هم در مسیر صادرات آن هم به سراغ ارائه محصول دارویی برویم و هم محصول آجیلی که بهترین مشتریان را در کشورهای عربی داشته و ظاهر درشت و بی نظیر آن به شدت مشتریان خاص خودرا در این کشورها دارد.

اگرچه تولید مناسب را در حوزه عناب داریم ولی در ایران هنوز فرآوری آن و صنعت فرآوری آن پیشرفت آنچنانی ننموده است و باید بتوانیم روی گزینه فرآوری آن و این صنعت متمرکز شویم و موفقیت در صادرات محصولات فرآوری در بازار جهانی می باشد.

مسأله ای که متأسفانه در حوزه های خشکبار ما روی آن تمرکز و سرمایه گذاری نمی شود مقوله فرآوری می باشد که ما به عنوان صادرکننده در بسیاری از محصولات به صورت فروش فله، قدم در بازار صادرات آن می گذاریم و مشتریانمان خریدار فله محصولات هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =