بازار صادرات میوه خشک اعلای ایرانی به ترکیه

بازار صادرات میوه خشک اعلای ایرانی به ترکیه شرایط خوبی دارد اما قاعدتاً با برنامه ریزی بیشتر در این خصوص می توان میزان تجارت و فروش بیشتری را تجربه کرد.

همان طور که می دانید ترکیه نیز مانند ایران در تولید خشکبارهایی مانند پسته و قیسی از جایگاه خوبی برخوردار است.

اما اگر چه انواع میوه خشک صنعتی نیز در این کشور قابلیت تولید دارد، اما جالب است بدانید که این کشور یکی از مشتریان راضی انواع میوه خشک های صنعتی تولید شده در ایران است.

البته جای تعجب ندارد چرا که طعم و رنگ و بوی میوه های ایرانی امری اثبات شده است و بنابراین در خصوص انواع میوه خشک صنعتی نیز، ایران حرف های خوبی برای صحبت در بازارهای جهانی و از جمله  ترکیه خواهد داشت.

بازار صادرات میوه خشک صنعتی بسته بندی

همان طور که گفته شد بازار صادرات میوه خشک به ترکیه، به لحاظ رضایت مندی مشتری وضعیت مناسبی دارد؛ اما بی تردید برای توسعه ی تجارت میوه خشک های صنعتی تولید شده در کشور، بایستی در بحث هایی مانند قیمت میوه خشک و البته بحث بسته بندی آن با جدیت بیشتری کار کنیم.

البته بالا بودن قیمت میوه خشک به دلیل استفاده ی حجم قابل توجهی از میوه ی تازه امری بدیهی است اما بدون شک با استفاده از روش های کاهش قیمت این محصول می توان بازار صادرات میوه خشک را رونق بیشتری داد.

تهیه ی انواع میوه خشک در فصل با توجه به میزان تقاضای جهانی، استفاده از منابع مستقیم تولید میوه تازه، افزایش روش های صنعتی به جای استفاده از نیروی انسانی و مواردی از این قبیل می تواند در کاهش قیمت میوه خشک مؤثر واقع شود.

همچنین گسترش صنعت بسته بندی میوه خشک با نام و برند شرکت های تولید کننده و صادر کننده میوه خشک نیز تأثیر بسیار زیادی در رونق بازار صادرات میوه خشک ایران به ترکیه و همچنین کشورهای دیگر خواهد داشت.

میوه خشک توت فرنگی، میوه خشک خرمالو، میوه خشک کیوی، پرتقال، سیب، هلو، شلیل و بسیاری از موارد دیگر از جمله میوه خشک های صنعتی تولید شده در ایران هستند که در کنار انواع خشکبار سنتی مانند قیسی، توت خشک، انجیر خشک، کشمش، خرما و البته محصولاتی خاص مانند انواع زعفران، انواع زرشک و عناب می توانند به بازار جهانی وارد شده و جایگاه صادراتی ایران را در این حوزه ارتقا بخشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =