بازار صادرات پسته مرغوب رفسنجان

نکته ای که در مورد بازار صادرات پسته مرغوب رفسنجان و به صورت کلی ایران وجود دارد این است که آیا خواهیم توانست با توجه به خشکسالی های پی در پی و آفات زیاد باز همانند قبل در بازار جهانی حضور داشته باشیم؟

بر کسی پوشیده نیست که ایران به عنوان یکی از اصلی ترین تولیدکنندگان پسته در دنیا بوده و در این زمینه با کشور هایی همانند ترکیه و امریکا در حال رقابت است، رقبایی که تا چند سال قبل اثری از وجود آن ها نبود و ایران تنها یکه تاز فروش انواع پسته در بازار جهانی شناخته می شد.

اما آنان توانستد تا با برنامه ریزی درست در بخش کشاورزی و تولید خود حجم بالایی از پسته را تولید کرده و در نهایت موفق به گرفتن جای ایران در بازار های جهانی پسته شدند.

اما طرف دیگر سیاست های غیر کارشناسانه دولت مردان ایرانی در طی سال های اخیر باعث بروز مشکلاتی در بخش های مختلف اعم از صادرات و تولید شده و این موضوع به بازار صادرات پسته ایران لطمه زیادی را وارد کرده است.

رفسنجان نیز به عنوان یکی از اصلی ترین تولیدکنندگان پسته در ایران نیز بیشترین میزان لطمات را از این سیاست های نا درست خورده است.

بازار صادرات پسته ایران در چنگ بی تدبیری

پسته مرغوب ایران همواره به عنوان یک محصول با اصالت ایران شناخته می شود و کشور های دیگر هر چند در زمینه تولید ان فعال باشند، نمی توانند محصولی در کیفیت کالای ایرانی را به دنیا عرضه کنند.

همان طور که در بالا گفتیم، پسته ایران در چنگ بی تدبیری های مختلفی گرفتار شده تا ارز اور ترین صنعت صادراتی غیر نفتی کشور نتواند آن گونه که باید و شاید فعالیت نماید.

برای رفع مشکلات ما پیشنهاد های مختلفی داریم که به آن اشاره می کنیم:

  1. حمایت دولت از بخش تولید و تخصیص بن های خاص برای سموم، کود و آفات
  2. ارائه مشاوره و آموزش رایگان به کشاورزان
  3. صادرات ارزش محور و با تولید ارزش افزوده
  4. تسهیل روابط بانکی با دنیا
  5. و….

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد صادرات پسته با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 5 =