بهترین برند زعفران صادراتی ارقام نگین – پوشال – سرگل

بهترین برند زعفران صادراتی ارقام نگین – پوشال – سرگل بازار کدام است؟ آیا صرفاً انتخاب بهترین زعفران و یا ارائه ی مناسب ترین قیمت می تواند در برندسازی موفقیت آمیز باشد؟ بدون شک بایستی ابعاد دیگر نیز مورد بررسی قرار گیرد.

همان طور که می دانید، امروزه بحث برندسازی و شناخته شدن یک برند، نقشی اساسی در میزان موفقیت یک فعال اقتصادی داشته و درصد سهم وی را از بازار تا حدود زیادی تعیین می کند.

این امر به ویژه در خصوص محصولاتی که رقبای زیادی دارند از اهمیت بیشتری برخوردار است.

بنابراین محصولی مانند زعفران که توسط بسیاری از شرکت های بازرگانی خرید و فروش می شود، چنین شرایطی داشته و برندسازی و کسب بهترین برند عاملی تأثیر گذار در میزان موفقیت خواهد بود.

اما داشتن بهترین برند زعفران به چه معناست و به عبارت دیگر یک برند تجاری زعفران، با داشتن چه ویژگی هایی می تواند از اعتبار لازم در میان مشتریان برخوردار شود.

قبل از پاسخ به این سوال باید دانست که انتخاب نام برند زعفران به ویژه برای موارد صادراتی اهمیت زیادی خواهد داشت.

ویژگی های مهم برند زعفران صادراتی

بدون شک در قدم اول برندسازی بحث انتخاب نام برند قرار دارد و بنابراین بایستی هر برند طبق چارچوب های مشخص در حوزه ی خود انتخاب شود تا بتواند تأثیر گذار باشد.

یکی از مهمترین نکات در این خصوص انتخاب نامی است که به راحتی در ذهن مشتریان بنشیند که کمکی مؤثر در تبلیغات خواهد بود.

بنابراین انتخاب نام های کوتاه به ویژه زمانی که ارتباط با محصول زعفران داشته و تبلیغی برای آن باشد اهمیت زیادی خواهد داشت.

در واقع چنین برندی یادآور محصول زعفران بوده و به راحتی در ذهن ها می نشیند.

در هر صورت بایستی اسم برند زعفران به گونه ای انتخاب شود که تصویر خوشایندی در ذهن مشتریان بگذارد.

اما علاوه بر بحث انتخاب اسم، در گام های بعدی نحوه ی ارائه ی کیفیت محصول، نوع بسته بندی، کیفیت خدمات و ارتباط با مشتری و پشتیبانی درست اهمیت زیادی دارد.

همان طور که می دانید، برای خرید انواع محصولات توسط مشتری دو فاکتور قیمت و کیفیت نقشی اساسی دارند و بنابراین در رقابت بین عرضه کنندگان انواع برند زعفران صادراتی نیز این شرایط وجود داشته و باید به گونه ای پیش رفت که این دو مزیت مد نظر قرار گیرد.

البته این که باید کدام یک از دو مورد قیمت و کیفیت بر دیگری برتری دارد، تا حدود زیادی به نوع مشتری، نوع مصرف و بازار هدف برند زعفران صادراتی دارد.

بنابراین ارائه ی قیمت پایین تر برای بازارهای هدف با قدرت خرید پایین یک مزیت محسوب می شود اما همین عامل برای بازارهای کیفیت محور، نقطه ی اعتماد مناسبی به شمار نمی رود؛ چرا که کیفیت در گام نخست مورد توجه است و باید قیمت بر اساس کیفیت ارائه  گردد.

اما به طور کلی امروزه درصد قابل توجهی از حجم خرید محصولات در بازار توسط مشتریانی صورت می گیرد که به کیفیت بیش از قیمت بها می دهند.

در چنین شرایطی کاملاً پیداست که یک برند زعفران صادراتی بایستی بتواند بهترین کیفیت از زعفران را به مشتریان خود ارائه نماید.

همان طور که می دانید زعفران در چهار نوع نگین، سرگل، پوشال و دسته خرید و فروش می شود و بنابراین یک برند موفق بایستی در هر چهار دسته، بالاترین کیفیت را به مشتریان خود عرضه نماید.

البته مشخص است که اگر طیف متنوعی از کیفیت های زعفران توسط یک برند ارائه گردد، تعداد مشتریان بیشتری قادر به خرید خواهند بود.

اما به هر حال بیشترین درصد خرید مشتریان اختصاص به زعفران های باکیفیت دارد.

در گام بعدی ارائه ی بهترین بسته بندی از زعفران، یکی از نکات مهم در خصوص برندسازی محسوب می شود.

در مقالات قبلی در خصوص انواع بسته بندی زعفران توضیحاتی داده شد.

و کاملاً واضح است که بهترین بسته بندی نیز از ویژگی های مد نظر خریدار و شرایط بازار هدف تبعیت می کند.

بنابراین یک برند زعفران صادراتی موفق با توجه به این نکته اقدام به انتخاب انواع بسته بندی به لحاظ شکل، طرح، وزن و کیفیت و جنس خواهد کرد.

اهمیت مشتری مداری برای برند زعفران صادراتی

آن چه  تا کنون بیان شد مربوط به کیفیت محصول زعفران و اهمیت آن در برندسازی است.

اما بدون شک توجه صرف به این جنبه از برند سازی نمی تواند موفقیت چندانی برای یک فعال حوزه ی زعفران ایجاد نماید.

در واقع برندی موفق است که مشتری ثابت و راضی و به خصوص خشنود ایجاد نماید.

چرا که در این صورت نه تنها خرید مشتری تداوم خواهد داشت که این مسئله به ویژه در حجم های بالای صادراتی اهمیت ویژه ای دارد؛ بلکه خود زمینه ای برای معرفی به سایر افراد و افزودن آن ها به لیست مشتریان یک برند موفق خواهد شد.

همان طور که می دانید یافتن مشتری جدید هزینه ای بسیار زیادی می برد در حالی که حفظ مشتریان ثابت با هزینه ی کمتری اتفاق خواهد افتاد.

اما برای حفظ مشتریان ثابت و جذب مشتریان جدید، علاوه بر بحث ارائه ی کیفیت محصول و بسته بندی، کیفیت خدمات نیز اهمیت زیادی دارد.

در واقع در بخش دوم نحوه ی تعامل با مشتریان است که یک مشتری را در ادامه ی خرید از یک برند، قادر به انتخاب می کند.

تصور کنید که یک برند تمامی خدمات کیفیت محصول و بسته بندی را رعایت نماید اما در بحث مشتری مداری ضعیف عمل کند؛ مشخص است که مشتری انگیزه ای برای ادامه کار با وی نخواهد داشت.

این در حالیست که اگر ارتباط قوی و حساب شده ای با مشتریان صورت بگیرد، بحث از دست دادن مشتری کمتر اتفاق خواهد افتاد.

اما این ارتباط از برخورد اولیه برای شکل گیری اولین معامله شروع می شود و کلیه ی مراحل قرارداد، زمان تحویل، مکان تحویل، نحوه ی پشتیبانی و هر آن چه به ارتباط با مشتری به لحاظ رفتاری و کیفیت خدمات مربوط می شود را در بر می گیرد.

در واقع یک برند زعفران صادراتی هر چه در عمل به تعهدات با مشتری پاییندی بیشتری داشته و پشتیبانی را در تمامی مراحل ارسال و بعد از تحویل بار در حد بالای کیفی خود انجام دهد، شرایط را برای تمایل خرید و همکاری مشتری با مجموعه افزایش خواهد داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =