انواع زعفران ایرانی

شرکت بازرگانی بهترین انواع زعفران ایرانی سرگل

انواع زعفران ایرانی شامل سرگل، نگین و پوشال از کیفیت بسیار عالی برای عرضه بازار جهانی برخوردارند و بنابراین شرکت های بازرگانی بهترین ارقام را برای این مهم انتخاب می کنند.

ایران سال هاست که اولین و بزرگ ترین تولید کننده زعفران در جهان است و بنابراین بیشترین حجم خرید و فروش زعفران در بازارهای جهانی متعلق به زعفران ایران می باشد.

به همین دلیل شرکت های بازرگانی بسیاری به عرضه ی انواع زعفران ایرانی به تاجران و خریداران خارجی مشغول هستند.

بهترین انواع زعفران ایرانی در بازار جهانی

زعفران به صورت کلی به چهار نوع نگین، سرگل، پوشال و دسته تقسیم می شوند که هر کدام بسته به میزان کیفیت ارائه شده، در درجات مختلفی قرار می گیرند.

به عنوان مثال زعفران نگین سوپر جزء بهترین انواع زعفران ایرانی است که به دلیل همین کیفیت بالا، بیشترین قیمت را نیز به خود اختصاص داده است.

پس از آن زعفران سرگل بهترین انواع زعفران ایرانی را تشکیل می دهد و در رده بندی بعدی، زعفران پوشال قرار می گیرد.

زعفران دسته که به دلیل کنار هم قرار گرفتن رشته های زعفران شامل پرچم قرمز و قسمت خامه یا همان سفیدی زعفران در یکه دسته، به این نام اطلاق می شود نیز در واقع نوع دیگری از زعفران ایران را تشکیل می دهد.

شرکت های بازرگانی با در نظر گرفتن شرایط بازار هدف به لحاظ تارگت های قیمت، کیفیت و نوع بسته بندی، انواع زعفران ایرانی را برای صادرات انتخاب می کنند؛ که در این میان، بهترین و بیشتری رقم صادراتی زعفران توسط شرکت های بازرگانی به رقم سرگل اختصاص یافته است.

البته انواع زعفران ایرانی بیشتر به صورت فله توسط شرکت های بازرگانی از کشور خارج می شود و در نهایت تحت یک برند خارجی و با بسته بندی غیر ایرانی به بازار جهانی عرضه می گردد.

همین عامل تأثیرات بسیار منفی در جهت کاهش ارزآوری زعفران با عنایت به کیفیت انواع زعفران ایرانی محسوب می گردد و علاوه بر این در بحث برندسازی نیز، در نهایت کشوری که زعفران را به صورت بسته بندی شده عرضه می کند شناخته خواهد شد.

این در حالیست که با تغییر و اصلاح روش های صادرات انواع زعفران ایرانی توسط شرکت های بازرگانی، می توان نتایج بسیار متفاوتی از صادرات زعفران به بازار جهانی به دست آورد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 19 =