تامین زعفران صادراتی

تامین زعفران صادراتی نگین – سرگل – پوشال

تامین زعفران صادراتی به صورت فله و بسته بندی در ارقام نگین، پوشال و سرگل صورت گرفته و یکی از اصلی ترین رسالت های صادرکنندگان می باشد.

همواره زعفران به عنوان یکی از اصلی ترین محصولات صادراتی ایران بوده و بسیاری از صادرکنندگان این محصول به دلیل سود خوب صادرات آن به تجارت این محصول روی آورده اند، تامین زعفران صادراتی جهت فروش خارجی دارای نکات بسیار مهمی است که شاید بد نباشد تا اندکی در باب این مسائل با شما به گفتگو بنشینیم.

ما این بحث را با دو رویکرد خرید از بازار داخلی و توجه به بازار صادراتی تقسیم می کنیم تا بهترین نتیجه را از این مقاله بگیریم.

خرید و توجه به بازار داخلی

قاعدتا اگر کسی به فکر تجارت بین الملل زعفران باشد، در قدم اول می بایست توجه ویژه ای نسبت به بازار داخلی کشورمان داشته باشد، چرا که تامین زعفران صادراتی از بازار داخلی با کمک کشاورزان و بازاریان صورت می گیرد.

برای تهیه جنس از داخل کشور شما می بایست با چند مجموعه و تاجر فعال در حوزه تجارت زعفران آشنا باشید که بتوانند بهترین قیمت را برای شما پیشنهاد دهند، از سویی دیگر با حضور مداوم در بازار داخلی و بازار های زعفران در شهر های مختلف، بهترین قیمت را از کشاورزان خریداری کرده تا توان رقابت در بازار بین الملل را داشته باشید.

بازار زعفران کشور ما متاسفانه از پارامتر های موازی بسیار متنوعی اثر می پذیرد که مهم ترین آن قیمت دلار می باشد، پس اگر فعال حوزه صادرات زعفران هستید، باید روزانه نرخ دلار را در دست داشته باشید تا درگیر ضرر هایی ناشی از افزایش و کاهش نرخ دلار نشوید، به عنوان مثال با افزایش نرخ دلار در برخی روز های قیمت زعفران به صورت جهشی افزایش پیدا می کند که اگر شما از این تفاوت نرخ ها اطلاعی نداشته باشید، قطعا در بازار زعفران متضرر خواهید شد.

اگر بخواهیم این بخش را جمع بندی کنیم، باید اینگونه بگوییم که بازار زعفران برایندی از فعالیت روزانه دلار و تجاری است که باید هر روزه آن ها را زیر نظر داشته باشیم تا بهترین قیمت و کیفیت را برای کار خود تهیه کنیم، اگر وقت این کار را ندارید مجموعه ما با حضور مداوم در بازار های مختلف خشکبار توان تامین بهترین محصولات با بهترین قیمت را برای شما داراست.

زعفران بسته بندی کادویی

توجه به بازار خارجی

بازار صادراتی زعفران از آن چه که تصور می شود، پیچیده تر است و تجار قدیمی همیشه بیان می کنند که شما باید بدانید که چه محصولی برای چه مشتری مفید است، پس اگر در زمینه تجارت بین الملل فعال هستید، برای شما مثال های ملموسی از تجارت بین الملل زعفران خواهیم گفت.

همان طور که می دانید، زعفران ایران انواع مختلفی دارد که هر یک برای فروش و صادرات به کشور هایی خاص مناسب است.

به عنوان مثال ما چند کشور را برای شما بیان می کنیم تا با ابعاد کار بهتر آشنا شوید، اگر شما قصد صادرات زعفران به هند را داشته باشید، قطعا زعفران پوشال می تواند گزینه بسیار خوبی برای ان ها باشد، اما تجار چینی بیشتر زعفران نگین پرسی را پسند می کنند و این موضوع بیشتر از آن ناشی می شود که تجار هر کشور با توجه به نیاز داخلی بازار کشور خود خرید می کنند.

اما اگر کشور هدف ما امارات باشد باید چه کنیم؟ بر کسی پوشیده نیست امارات به عنوان یک چهار راه اقتصادی در خاورمیانه است و بسیاری از تجار برای خرید اجناس مورد نظر خود به این کشور مراجعه می کنند، پس شما می توانید انواع زعفران ایران اعم از نگین، سرگل، پوشال و دسته را برای فروش به این کشور ببرید، اما دقت کنید با توجه به حضور تجار با تجربه در این بازار قیمت های زعفران در کشور مذکور بسیار ارزان تر از آن چیزی است که تصور می کنید.

همان طور که ملاحظه کردید ما سه کشور را برای شما در این قسمت مثال زدیم، بقیه کشور های دنیا هم به همین شکل باید مورد بررسی و مطالعه قرار گیرند، تا بهترین گزینه برای صادرات انتخاب شود.

تامین زعفران صادراتی بسته بندی

برخی از شما عزیزان که این مقاله را مطالعه می کنید، شاید به دنبال زعفران بسته بندی شده برای صادرات باشید.

اگر برای تجارت زعفران بسته بندی شده قصد اقدام دارید، حتما توجه کنید با توجه به این که کشور ما در زمینه بسته بندی زعفران ضعیف عمل کرده، کشور هایی همانند اسپانیا توانسته اند بازار زعفران کشور ما در حوزه بسته بندی را در دست بگیرند و متاسفانه نتوانیم آن گونه که باید و شاید از این موضوع بهره لازم را ببریم.

پس اگر تاجر هستید و می خواهید تجارت زعفران خود را مبتنی بر زعفران بسته بندی شده انجام دهید، قطعا باید بسته بندی هایی را انتخاب کنید که درجه کیفی بالایی را داشته باشند و از سویی دیگر بهترین نوع زعفران را نیز برای کار خود استفاده کنید.

زعفران نگین، پوشال یا سرگل ؟

وابسته به کشور هدف برخی از همکاران زعفران سرگل و بسیاری دیگر از زعفران نگین در کیفیت های متنوع برای بحث بسته بندی خود بهره می برند، اگر با مجموعه ما در ارتباط باشید و کشور هدف خود را بیان کنید ما می توانیم بهترین نوع زعفران را به شما پیشنهاد دهیم.

و به عنوان آخرین مطلب باید خدمت شما همکاران عزیز عرض کنیم که در صورتی که قصد تجارت زعفران چه به صورت بسته بندی و چه به صورت فله را دارید، با بخش فروش ما تماس گرفته تا بهترین محصولات را به صورت مستقیم در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

برای مطالعه بیشتر مقاله زیر را از دست ندهید:

زعفران بسته بندی گرمی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − یازده =