تجارت جهانی زرشک پفکی بسته بندی قائنات

تجارت جهانی زرشک پفکی بسته بندی قائنات با توجه به رقابت کم و ظرفیت های مناسب کار جهت صادرات، گزینه ای عالی برای توسعه ی فروش جهانی محصولات کشاورزی می باشد.

همان طور که می دانید، ایران دامنه ی گسترده ای از محصولات کشاورزی و دارویی را در بستر شهرهای مختلف خود تولید می کند و تفاوت اقلیمی و آب و هوایی کشور، این شرایط را ایجاد کرده که شاهد رویش و کشت تنوع بسیار قابل توجهی از محصولات کشاورزی، باغی و وحشی باشیم.

اما کاملاً واضح است که تولید بدون فروش پشتوانه ای ندارد و برای توسعه ی فروش نیز، قطعاً صادرات با ارزش افزوده ی بیشتری نسبت به فروش داخلی همراه است.

این در حالیست که محصولاتی مانند انواع زعفران، پسته ایرانی، خرما و کشمش میزان صادرات خوبی را به خود اختصاص داده اند اما ارقامی مانند بهترین زرشک و عناب ایران، مهجور مانده اند و آن چنان که باید به تجارت جهانی آن ها اهمیت داده نشده است.

صادرات زرشک پفکی بسته بندی گامی مهم در جهت توسعه ی اقتصادی

یکی از نکات مثبتی که در کار جهانی و صادراتی در حوزه هایی مانند زرشک و عناب وجود دارد، تعداد کم رقبا و شرکت های بازرگانی و صادراتی در حوزه های مذکور است.

در واقع اگر چه در چند ساله ی اخیر زرشک پفکی قائنات رشد صادرات و فروش خارجی را تجربه نموده، اما با توجه به این که ایران بزرگ ترین تولید کننده زرشک در جهان است، نیاز به کار بیشتری در این حوزه داریم.

البته باید توجه داشت که محصولات کم تر شناخته شده ای چون زرشک پفکی بسته بندی و فله ای بیرجند، برای افزایش صادرات، نیازمند تبلیغات و بازاریابی جهانی است.

اطلاع رسانی در خصوص خواص دارویی و غذایی زرشک و همزمان کار حرفه ای در خصوص بسته بندی و ارائه ی محصولی خاص و ارزشمند، از جمله گام های مهمی است که توسعه ی بازار صادرات زرشک به آن نیاز دارد.

اما همان طور که گفته شد، به دلیل تعداد رقبای کم در این حوزه، شرایط کاری بیشتری در این حوزه به نسبت محصولاتی بسیار پر رقیب مانند انواع زعفران و انواع پسته ایرانی در تجارت جهانی وجود خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 17 =