تجارت میوه خشک

تجارت میوه خشک اسلایس فله – بسته بندی تولید ایران

تجارت میوه خشک اسلایس فله و بسته بندی تولید شده در ایران به عنوان یکی از بهترین حوزه های صادراتی محسوب می شود که خوشبختانه در بازار جهانی با استقبال خوبی نیز همراه بوده است.

سالیان زیادی است که انواع خشکبار از ایران به کشورهای مختلف دنیا صادر می شود؛ خشکباری که تا چند سال پیش، تولید آن منحصر به استفاده از شیوه های سنتی بود.

خشک کردن در آفتاب و سایه و دخالت کامل انسان در پروسه ی تولید از ویژگی های خشکبار سنتی ایران می باشد؛امری که در چند ساله ی اخیر و با روی کار آمدن شیوه های نوین خشک کردن میوه و سبزی، تحولی شگرف پیدا کرده است.

همین امر باعث شده که تجارت خشکبار ایرانی که تا کنون محدود به محصولات سنتی بود؛ امروزه تحت عنوان تجارت میوه خشک نیز انجام پذیرد.

تجارت میوه خشک روشی برای افزایش ارزآوری اقتصادی 

تجارت میوه خشک تولید شده در ایران، به دلیل موقعیت خاص آب و هوایی و امکان رشد و تولید تنوع گسترده ای از میوه ها، شرایط ویژه ای برای گسترش روابط اقتصادی فرامرزی محسوب می شود.

همان طور که می دانید، اقلیم و آب و هوای ایران که آن را به کشوری چهار فصل تبدیل نموده است، بستر کشت و تولید انواع میوه را فراهم نموده که طعمی عالی و مورد استقبال دارند.

همین عامل باعث شده تا میوه خشک های تولید شده در ایران نیز، طعمی عالی داشته باشند و از این رو در تجارت و صادرات میوه خشک به کشورهای مختلف، شاهد رضایت مندی مشتریان خارجی باشیم.

میوه خشک آلو شابلون، میوه خشک هلو، سیب، پرتقال، گلابی، انجیر و بسیاری از موارد متنوع دیگر، از اقلامی هستند که محصولی عالی برای تجارت محسوب می شوند.

این محصولات که عمدتاً به صورت اسلایس، خشک می شوند، هم به صورت فله و هم به صورت بسته بندی قابلیت صادرات را دارند که طبیعتاً روش دوم ارزش اقتصادی و تجاری بیشتری خواهد داشت.

به صورت کلی تجارت در این حوزه در صورتی که با برنامه ریزی های مدون و استاندارد و دقت نظر به مواردی چون صادرات میوه خشک به صورت بسته بندی، استفاده از عوامل مؤثر در کاهش قیمت میوه خشک و نیز بازاریابی مناسب همراه باشد، می تواند نقش زیادی در افزایش ارزآوری حاصل از فرآورده های غیر نفتی ایفا نماید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =