آمار تولید زعفران در ایران

میزان تولید زعفران در ایران چه میزان است؟ آیا شما شهر های تولیدکننده را می شناسید؟ بهترین زعفران متعلق به کدام منطقه کشورمان است؟

آمار و ارقام در مورد تولید زعفران در کشورمان بسیار متفاوت بوده و منابع مختلف آمار متفاوتی را ارائه می دهند، به دلیل متفاوت بودن آمار تولید زعفران در ایران ما در این مقاله از آمار کلی چیزی نخواهیم گفت، اما باید این را بدانید که ایران بزرگ ترین تولیدکننده در دنیا بوده و بدون رقیب به تولید مشغول است.

امروزه با توجه به کم آبی که در کشور ما اتفاق افتاده بسیاری از شهر های کشور اقدام به کشت زعفران نموده و انواع مختلفی از این محصول را تولید می کنند، در بین تولیدکنندگان زعفران می توان خراسان بزرگ را اصلی ترین تولیدکننده و صادرکننده زعفران دانست.

استان های مختلف کشور از جمله کرمان، تهران، اصفهان، یزد و… نیز اقدام به تولید زعفران نموده و هر یک به نوبه خود سهمی را در بازار زعفران ایران دارد.

تولید زعفران در ایران و بهترین محصول در بین آن

امکان ندارد شما با تولید کنندگان یک شهر صحبت کنید و آنان زعفران خود را به عنوان بهترین زعفران جهان معرفی نکنند!

ما حتی زمانی که برای خرید زعفران به یک روستا مراجعه می کنیم زمین داران بالای روستا زعفران خود را بهترین زعفران معرفی کرده و زعفران کاران پایین روستا حرف دوستان خود را رد کرده و می گویند زعفران پایین روستای ما بهترین زعفران دنیاست!!

حال شما این موضوع را به تمامی زعفران های تولیدی در ایران تعمیم دهید…..

اگر به فکر این تولید و تجارت زعفران در ایران هستید، حتما آمار تولید زعفران در ایران را از بخش فروش بازرگانی ما گرفته و مشاوره لازم را در مورد کشت، داشت و برداشت این محصول بگیرید.

مشاوران ما به صورت 24 ساعته آماده ارائه اطلاعات به شما عزیزان هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =