خریدار مغز پسته سبز ویژه صادرات

خریدار مغز پسته سبز ویژه صادرات در اروپا به فراوانی پیدا می شود اما دو شرط عمده دارد، آن شروط چه هستند؟ آیا ایرانی ها توانسته اند رضایت اروپایی ها را جلب کنند؟

در چند ساله اخیر با ظهور تولید کنندگان بیشتر پسته در دنیا همانند امریکا و ترکیه بسیاری از مشتریانی که در کشور های اروپایی حضور داشتند برای خرید پسته از ایران شروطی را گذاشتند که بد نیست اندکی در مورد شرایط عمومی صادرات محصولاتی همانند مغز پسته ایرانی صحبت کنیم.

اولین و مهم ترین بحثی که برای صادرات مغز پسته سبز اهمیت دارد این است می بایست حتما سطح آفلاتوکسین مغز پسته صادراتی در سطحی باشد که بتوانند استاندارد های اروپا را پاس کند.

متوسط سطح قابل قبول در بین مشتریان اروپایی بین 5 تا 7 پی پی ام می باشد.

مساله بعدی در مورد صادرات به اروپا این است که ما باید با رقبای سر سخت خود در زمینه قیمتی نیز رقابت کنیم.

متاسفانه این مشکل دوم در زمینه صادرات از مشکل اول بزرگ تر است.

هزینه های بالای تولید در ایران، حجم پایین تولید کشاورزان و مشکلات ناشی از صادرات تحت تاثیر تحریم ها باعث شده تا قیمت تمام شده پسته ایران به نسبت پسته امریکا در دنیا افزایش پیدا کند و این مساله مشکلاتی را ایجاد کرده.

میزان رضایت خریدار مغز پسته سبز

سوال دومی که در بالا مطرح کردیم که اهمیت زیادی دارد، میزان رضایت مشتریان از پسته ماست.

مشتریان اروپایی اگر چه از روش کار ما ایرانی ها راضی نیستند اما از پسته های ما رضایت دارند و بیان می کنند که کیفیت پسته ایران را نمی توان در هیچ کجای دنیا پیدا کرد.

ما نیاز داریم تا با بازارپردازی و بازاریابی بهتر خریدار مغز پسته سبز ایران را راضی کنیم تا خرید خود را از ما انجام دهند و به همین واسطه بتوانیم موفق به ارائه محصولات بیشتری به آنان شویم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =