خرید انواع مغز پسته کوهی – باغی اعلا

مغز پسته کوهی – باغی اعلا سبز با قیمت های بالاتری در مقایسه با انواع رسیده و یا کم کیفیت خرید و فروش می گردد، اما با توجه به کاربرد آن در صنایعی چون شیرینی پزی، محبوبیت قابل توجهی دارد.

بیشترین مصرف پسته خریداری شده توسط خریداران عمده، برای مغز گیری می باشد که در صنایع تبدیلی و تولید فرآورده های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

مغز پسته به صورت کلی به دو نوع باغی و کوهی یا همان وحشی تقسیم می گردد، که هر کدام دارای قیمت، کیفیت و ویژگی های متفاوتی می باشد.

مغز پسته باغی از انواع مختلفی چون پسته اکبری،احمد آقایی، کله قوچی، فندقی و موارد دیگر تهیه می شود.

مغز پسته سبز باغی که به آن مغز پسته کال هم می گویند، به دلیل کیفیت و مرغوبیت بالا از ارزش تجاری و صادراتی بسیار بالایی برخوردار است و کشورهایی مانند ایتالیا که در صنعت شیرینی پزی جایگاه بسیار خوبی دارند، یکی از بهترین مشتریان این رقم هستند.

مغز پسته کوهی سرخس و بنه

اما مغز پسته کوهی، از دو رقم پسته وحشی سرخس و بنه پسته کوهی تولید و عرضه می شود.

مغز پسته کوهی تولید شده از پسته سرخس که در شمال شرق ایران قرار گرفته و شباهت زیادی به مغز پسته باغی دارد اما از نظر اندازه کوچک تر است.

ویژگی بسیار خاص این مغز پسته کوهی، ارگانیک بودن آن و تولید به صورت کاملاً وحشی و بدون دخالت انسان است که به همین دلیل این پسته با ارائه ی گواهی ارگانیک از شرکت بیوسان گواه، در مجموعه بازرگانی آرین خریداری و عرضه می گردد

اما رقم دیگر از مغز پسته کوهی و ارگانیک، به بنه اختصاص دارد؛ پسته های ریز کروی شکلی که در حالت نارس به رنگ سبز هستند و در استان های مختلفی مانند کرمان و خوزستان می رویند.

مغز پسته کوهی بنه روغن بسیار زیادی دارد و بنابراین برای روغن گیری گزینه ای عالی است.

این رقم نیز در کنار انواع پسته باغی، در مجموعه بازرگانی آرین خرید و فروش می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =