خرید توت خشک

اشتباهات مهلک در خرید توت خشک صادراتی

خرید توت خشک صادراتی همیشه نکات مهمی داشته که بدان دقت نمی شود! اما سوال اینجاست اشتباهات مهلک در تجارت این محصول پر فروش چیست؟

همواره صادرات یکی از ایده آل ترین و شیرین ترین فعالیت های تجاری است که یک تاجر می تواند آن را انجام دهد، اما زمانی که تاجر در انتخاب محصول درست دقت نکند، قطعا این تیپ تجارت می تواند برای او به تلخ ترین تجربه بدل شود.

شما اگر یک تاجر با تجربه هستید و این مقاله را مطالعه می کنید، شاید بیان برخی نکات برای شما خنده دار باشد، اما جالب است بدانید بسیاری از افراد تازه کار که قصد صادرات یک محصول خاص را دارند، همین نکات پیش پا افتاده را نمی دانند و ضرر های بسیار زیادی را در این راه متحمل می شوند.

به عنوان اولین و مهم ترین نکته که باید بدان اشاره کنیم، این است که قانون 90- 90- 90 را در نظر بگیرید.

این قانون بیان می کند، 90% افراد تازه کار در 90 روز ابتدایی کار، 90% درصد سرمایه خود را از دست می دهند، اگر چه این قانون برای بازار های سرمایه گذاری همانند بورس، فارکس و کریپتو صادق است، اما مصداق های بسیار خوبی از آن را می توان در همین بازار خشکبار هم پیدا کرد، چرا که بسیاری از افراد تازه کاری را در بازار دیده ایم که به سودای سود های بسیار خوب بدون در نظر گرفتن شرایط بازار محصولاتی همانند زعفران، توت خشک و … را خریداری کرده اند و پس از متحمل شدن ضرر به سرعت از بازار زده شده و از آن خارج می شوند.

راهکار برای برون رفت از چنین بحران هایی چیست؟

برای آن که در گرداب 90-90-90 گرفتار نشوید، قبل از شروع هر فعالیت اقتصادی که خرید محصول صادراتی هم جزئی از آن است، به صورت کامل با افراد اهل فن مشورت کنید تا از ضرر های احتمالی نجات پیدا نمایید.

بسیار خب!

بیایید تا با هم به موضوع اصلی مقاله یعنی اشتباهات مهلک در خرید توت خشک صادراتی بپردازیم .

توت خشک لوکس بازرگانی خشکبار آرین

نکات مهم در خرید توت خشک صادراتی

برای آن که در فروش یک محصول با مشکل مواجه نشوید، باید بدانید چه محصولی را خریداری می کنید، اگر شما به محصولی که از کشاورز می خرید، اشراف کامل داشته باشید، قاعدتا در فروش آن با مشکل مواجه نخواهی شد.

اولین نکته خرید به موقع ….

بسیاری از همکاران ما توت خشک مورد نیاز خود جهت صادرات یا بازار داخلی را در زمستان خریداری می کنند و از نظر ما خرید توت خشک صادراتی در زمستان اشتباه است! به دلیل آن که از فصل برداشت فاصله زیادی گرفته ایم، محصولات اغلب از دست کشاورز خارج می شود و در دست یک گروه خاص از کسبه قرار می گیرد، در این زمان شما تعیین کننده قیمت نخواهید بود و کسبه که تعداد آن ها زیاد هم نیست قیمت را برای شما تعیین خواهند کرد، ضمن آن که در فصل برداشت که حدودا شهریور ماه است تنوع کیفی بسیار خوبی در بازار وجود دارد و شما می توانید با هزینه کمتر محصول بهتر را خریداری کنید.

پس سعی کنید خرید به موقع داشته باشید ….

برخی از همکاران دلیل عدم خرید را کرم زدگی توت در تابستان عنوان می کنند!

این موضوع راهکار پیچیده ای ندارد، شما می توانید برای جلوگیری از این معضل توت خشک خود را در سردخانه نگهداری کنید، یا از مجموعه ما بخواهید با گاز زدن به توت از کرم زدگی آن جلوگیری کنیم.

دومین نکته خرید محصول درست ….

همان طور که در بالا اشاره کردیم، برخی از همکاران در خرید محصولات خود دقت کافی ندارند و برای فروش ان با مشکل مواجه می شوند، این که شما در زمان درست خرید کنید، خیلی مهم است، اما اگر محصول درستی را خرید نکنید، قطعا در فروش آن با مشکل مواجه خواهی شد.

منظور از محصول درست چیست؟

اجازه دهید با یک مثال عینی موضوع را به شما توضیح دهیم، طی سال گذشته یکی از همکاران ما به سوادی قیمت ارزان تر توت خشکی را خریداری نمود که سنگ و چوب بسیار زیادی در آن بود، پس از سورت کامل محصول متوجه شد که قیمت تمام شده آن بسیار گران تر از چیزی که باید تمام می شود و ضرر های زیادی را متحمل گردید!

بله درست است، وی اشتباه کرده بود و تاوان آن را با ضرر چند میلیونی پرداخت کرد ….

اشتباهات در صادرات کدامند؟

اولین چیزی که برای صادرات مهم است، این که بازار هدف خود را به درستی بشناسید و نیاز های آن را به درستی برآورد کرده باشید.

برای این که این موضوع را بهتر درک کنید مقاله زیر شاید بتواند به شما کمک کند:

صادرات توت خشک

با این حال مثالی را برای شما بیان می کنیم، به عنوان مثال اگر قصد داشته باشید، صادرات توت خشک را به کشور ژاپن انجام دهید، قطعا با مشتریانی رو به رو خواهید شد که کامل کیفیت محور هستند و حتی به یک دستی سایز محصول و رنگ آن دقت ویژه ای خواهند داشت، حال فرض کنید شما بدون اطلاع از نیاز بازار خرید توت خشک صادراتی را در ایران انجام داده و به کشور هدف صادر کنید، آن گاه این اشتباه می تواند به دو مشکل بزرگ برای شما بدل شود اول از دست دادن مشتری در یک کشور خارجی که می توانست سود های زیادی برای شما به ارمغان آورد و دوم ضرر های مالی ناشی از اشتباه مهلک!

از دیگر اشتباهاتی که ما در بحث صادرات محصول دیده ایم آن است که همکاران بسته بندی های درستی را برای کار خود انتخاب نمی کنند، سعی کنید با هزینه اندکی بالاتر کارتن های محکم برای صادرات خریداری کنید که دچار ضرر نشوید.

همان طور که گفته شد شاید این مقاله برای افراد با تجربه مطلب خاصی نداشته باشد ….

اما در این مقاله سعی کردیم هر آنچه که در مورد خرید و صادرات توت خشک نیاز بود را به شما بگوییم تا از ضرر های احتمالی پیشگیری کنیم، البته اگر در زمینه تجارت زعفران، زرشک، آلو و … هم فعال هستید، این مطالب صدق می کند.

اگر این مقاله برای شما جالب بود شاید مطالعه مقاله زیر نیز برای شما مفید باشد:

4 نکته مهم در خرید زعفران

اگر سوال یا ابهامی در مورد مقالات ما دارید در بخش نظرات بیان کنید، تا کارشناسان ما بدان پاسخ گفته و دیگر همراهان از آن استفاده کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 1 =