خرید زعفران عمده درجه یک از کشاورز

خرید زعفران عمده درجه یک تنها از کشاورز ممکن بوده و در صورتی که کسی قصد صادرات داشت باشد، قطعا می بایست از کسانی که در زمینه عرضه مستقیم محصول فعال هستند، کمک بگیرد.

زعفران همانند بسیاری از خشکبار مثل پسته، زرشک و…. به عنوان شناخته شده ترین خشکبار ایران بوده و مورد توجه تجار زیادی قرار دارد.

از آن جایی که کشاورزان زیادی در عرصه تولید زعفران فعال هستند، تجار سعی می کنند تا خرید خود را به صورت مستقیم از کشاورزان انجام دهند، اما در خرید زعفران از کشاورز اشاره به برخی از نکات مهم الزامی است.

ما با بیان این نکات شما را در داشتن خریدی موفق یاری می کنیم.

اما قبل از هر چیزی مقاله مربوط به انواع زعفران صادراتی ایران را مطالعه کنید تا در صورتی که ما در مورد انواع زعفران صحبتی داشتیم، شما متوجه منظور ما باشید.

نحوه خرید زعفران عمده

بدون شک می دانید که کشاورزان زیادی در کشور ما به تولید زعفران اشتغال داشته و همه آن ها مزارع بزرگ آن چنانی برای تولید زعفران ندارد، بلکه برخی از آن ها شاید سالانه حتی 100 گرم تولید کنند، اما کشاورزانی نیز داریم که شاید سالانه تا 200 کیلو زعفران خشک نیز تولید کنند.

تکلیف ما با کشاورزان عمده مشخص است و در صورتی که بخواهیم زعفران را از انان به صورت عمده بخریم، شرایط خرید مشخص بوده و مشکلی در ارتباط با آنان وجود ندارد.

اما کار اصلی ما با کشاورزانی است که حجم کم یعنی در حد چند کیلو یا زیر یک کیلو تولید می کنند، می باشد.

برای خرید زعفران عمده از این دست کشاورزان ما نیاز به کارگزارانی داریم که زعفران را برای ما از سطح بازار جمع اوری کنند.

کسی که بخواهد در زمینه تجارت زعفران موفق باشد، قطعا می بایست خرید زعفران خود را به صورتی برنامه ریزی کند که بیشترین حجم خرید وی از روستا ها باشد و کمترین تعداد دلال و واسطه در این بین قرار داشته باشند.

به عنوان مثال بازرگانی خشکبار آرین با داشتن کارگزارانی در برخی از روستا های زعفران خیز کشور، زعفران را از کشاورزان جمع اوری نموده و خرید خود را با قیمت مناسب انجام می دهد.

ما در خرید زعفران مورد نیاز خود شرط انصاف را رعایت می کنیم و بهترین زعفران را با بالاترین قیمت ممکن از کشاورز خریداری می نماییم.

شما هم اگر نیاز به خرید زعفران دارید، توصیه می کنیم که با بازرگانی زعفران آرین در ارتباط باشید تا بهترین قیمت ممکن را به شما ارائه دهیم.

مزیت خرید زعفران عمده از کشاورز

قطعا خرید زعفران به صورت عمده از کشاورز می تواند ما را تهیه محصول با نرخ مناسب یاری کند.

اما قضییه به همین جا ختم نمی شود و در صورتی که ما از کشاورز خرید کنیم، امکان تقلب در این محصول کاهش پیدا می کند.

دقت کنید! صرف ان که محصول را از کشاورز می خریم نباید به صورت کامل اطمینان کرد که محصول اصل است و تقلبی ندارد، ما بیان می کنیم که امکان تقلب به نسبت خرید از کسبه بسیار کمتر است.

به عنوان مثال یکی از همکاران ما هنگامی که 5 کیلو زعفران را از یک پیرمرد روستایی خرید کرد، به دلیل این که وی ظاهر بسیار مثبت و خوبی داشت، زعفران او را بررسی نکرده و بدون هیچ شناختی کل وجه را به وی پرداخت نمود.

بعد از طی یک ماه، او تصمیم گرفت تا زعفران خود را بسته بندی کند، در هنگام بسته بندی زعفران مشاهده کرد که فرد فروشنده یک قطعه سنگ 200 تا 300 گرمی را در بین زعفران ها جا سازی کرده و او متوجه نشده است.

این چنین اتفاقاتی نیز در بازار ممکن است بیافتد و شما نتوانید هیچ عکس العملی را نشان دهید.

در نتیجه اگر می خواهید در بازار زعفران قدم بگذارید، سعی کنید کار خود را به افرادی که در این زمینه تخصص دارند بسپارید.

قیمت خرید زعفران عمده

آخرین و مهم ترین مساله ای که در این مقاله باید به آن پرداخته شود.

برخی از مشتریان ما تصور می کنند که به دلیل این که زعفران را به صورت عمده از ما می خرند ما می بایست کیلویی یک میلیون تومان زیر قیمت به آن ها محصول خود را عرضه کنیم.

اما واقعا این گونه نیست و ما سود یک میلیون تومانی را در هر کیلو زعفران نداریم که بخواهیم تا این حد تخفیف بدهیم.

همان طور که بیان شد، ما زعفران را به صورت خرد خرد و با قیمت روز بازار از کشاورزان جمع آوری می کنیم در نتیجه ناچار به فروش ان با قیمت روز خواهیم بود.

پس در نتیجه اگر قصد تجارت زعفران را دارید، حتما به این نکته دقت کنید تا بتوانید موفق ترین فعالیت ممکن را داشته باشید.

در نهایت مجددا از شما خواهش می کنیم برای امن ماندن بازار زعفران و جلوگیری از تقلب در بازار، در صورتی که تجربه کافی ندارید، سعی کنید تا زمام کار خود را به دست کسانی بسپارید که اطلاعات کافی در این مورد دارند و می توانند کار شما را به خوبی مدیریت کنند.

بازرگانی خشکبار آرین به دلیل فعالیت گسترده در زمینه تجارت انواع زعفران آماده است تا کلیه خدمات صادراتی، بسته بندی و… را برای شما انجام داده و کلیه بستر های لازم را برای کار شما فراهم کند.

ما کلیه اقلام زعفران را از شهر ها و روستا های تولیدکننده این محصول با وسواس زیاد خریداری می کنیم.

زعفران ما از از کلیه شهرستان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی و خراسان شمالی تهیه شده و حتی اگر شما کشاورز تولیدکننده زعفران هستید، می توانید برای فروش زعفران خود با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 12 =