خرید زعفران فله درجه یک سرگل صادراتی مشهد

خرید زعفران فله درجه یک سرگل مشهد به عنوان یکی از بهترین نمونه های صادراتی، با سود بالایی همراه بوده و شرکت های بازرگانی فعال در این زمینه به این محصول توجهی ویژه دارند.

سال های زیادی است که زعفران به عنوان یکی از مهمترین کالاهای تولید شده در حوزه ی کشاورزی و گیاهان دارویی، توسط شرکت های مختلف بازرگانی خریداری و به بازار عرضه می شود.

نگین، پوشال، سرگل و دسته، چهار رقم اصلی زعفران را تشکیل می دهند که به لحاظ کیفیت، قیمت و شکل ظاهری متفاوت می باشند.

اما کدام یکی از موارد بیان شده برای عرضه در بازار مناسب است؟

بدون شک در هر بازار با مشتریان خرده و عمده ی متفاوتی به لحاظ قدرت خرید و نوع مصرف زعفران مواجهیم و از این رو بهترین حالت برای عرضه زعفران، ارائه ی زعفران متناسب با هر بازار و هر مصرفی خواهد بود.

اهمیت خرید زعفران فله به تناسب نوع مصرف

همان طور که می دانید، زعفران به جهت عطر و طعم و به ویژه رنگ دهی آن بسیار مورد توجه است و به همین دلیل هر صنفی و هر بخشی از خریداران این محصول، ارقام متفاوتی از زعفران را خریداری می کنند.

به عنوان مثال صنایع فرآوری انواع محصولات سنتی و سوغاتی ایرانی مانند سوهان پزی، از این محصول استفاده زیادی می کنند و بایستی ارقامی را انتخاب نمایند که ویژگی های مهم یعنی رنگ دهی و عطر دهی را در خود داشته باشد، اما قطعاً درشتی و یکدست بودن رشته های زعفران اهیمت زیادی نداشته و بنابراین استفاده از زعفران های با کیفیت کمتر به لحاظ یکدستی نیز کفایت می کند.

اما این مطلب برای صادرات نیز صادق است.

بنابراین آیا خرید زعفران فله برای صادرات در هر درجه کیفیتی و از هر رقمی مناسب خواهد بود؟

بدون شک بهترین پاسخ به این سوال را باید در نوع بازار هدف جست و جو کرد؛ به عبارتی کیفیت مورد تقاضا در بازار هدف و شرایط حاکم برای خرید زعفران است که تعیین کننده ی بهترین زعفران خواهد بود.

بنابراین خریدار زعفران به منظور صادرات بایستی بر بازار هدف خود اشراف کامل داشته و سپس به انتخاب زعفران بپردازد.

اما به طور کلی زعفران سرگل، بیشترین آمار صادرات را در میان انواع زعفران تولیدی ایران به خود اختصاص داده است.

قیمت مناسب و در عین حال کیفیت فوق العاده ی آن، این محصول را به یک زعفران ایده آل و مشتری پسند برای بازارهای جهانی تبدیل نموده است.

بهترین مکان برای خرید زعفران فله سرگل کجاست؟

بدون شک همواره بایستی بهترین محصول را از مبدأ و محل تولید آن خریداری کرد و در مورد محصولی مانند زعفران که حجم بسیار زیادی از آن در استان خراسان تولید می شود، بایستی از شهرهایی مانند تربت حیدریه، بیرجند و قائنات با شرایط مناسبی به خرید زعفران فله پرداخت.

در این میان مشهد یک موقعیت ویژه برای خرید زعفران فله محسوب می شود.

همان طور که می دانید، مشهد به عنوان مرکز استان خراسان رضوی و با دار بدون نام پایتخت معنوی ایران، همه ساله پذیرای شمار زیادی از زائران و مسافران جهانی می باشد.

از این رو همواره اقلام مختلف محصولات کشاورزی در این شهر عرضه می شود که در این میان محصولاتی مانند زرشک و زعفران جایگاهی ویژه دارد.

بنابراین برای خرید زعفران فله در ارقام مختلفی چون سرگل، مشهد انتخابی بسیار مناسب خواهد بود.

از طرفی موقعیت خاص تر و ویژه ی شهر مشهد به لحاظ دارا بودن امکانات مختلف حمل و نقل زمینی و هوایی، این شهر را به یک انتخاب عالی برای تجار و شرکت های بازرگانی زعفران تبدیل کرده است.

بنابراین بسیاری از شرکت های بازرگانی محصول عمده ی خود را برای صادرات، از مشهد تهیه می کنند.

البته فعالیت بسیاری از فعالان و شرکت های عرضه کننده زعفران در اینترنت باعث شده تا امکان دسترسی و خرید زعفران فله بسیار راحت تر باشد.

اما همان گونه که گفته شد، شرکت های بازرگانی که دفتر آن ها در مشهد واقع است، برای حتی خرید اینترنتی زعفران گزینه ای بهتر خواهند بود؛ چرا که شرایط تأمین به لحاظ کیفیت و کمیت برای این دست از شرکت ها بسیار مناسب تر از شرکت های فعال در شهرهایی خواهد بود که محصول را از شهرهای تولید کننده ای مانند مشهد خریداری می کنند.

به هر جهت وجود تولید کنندگان و عرضه کنندگان فعال اینترنتی موجب شده تا بتوان گریدها و حجم های متفاوتی از زعفران را برای صادرات سفارش داد.

اما قطعاً برای خرید زعفران فله، بعد از انتخاب نوع زعفران مناسب برای صادرات و انتخاب مبدأ خرید، انتخاب بهترین بسته بندی نیز گزینه ای مهم و اساسی خواهد بود.

خوشبختانه امروزه شاهد بسته بندی های متنوعی برای زعفران هستیم که پاسخگوی قشرهای متفاوتی از مشتریان داخلی و خارجی به لحاظ قیمت و کیفیت است.

بنابراین برای صادرات زعفران نیز می توان بسته بندی های مختلفی را به مشتریان پیشنهاد داده و بر اساس شرایط متفاوت مصرف زعفران در هر کشور، بهترین بسته بندی را برگزید.

در واقع خرید زعفران فله برای صادرات فله باز هم سود بالایی به همراه خواهد داشت؛ اما قطعاً اگر اهداف بلند مدتی در صادرات زعفران ایرانی داشته باشیم، استفاده از بهترین بسته بندی برای صادرات زعفران یک امر اساسی شناخته می شود.

این امر به جهات گوناگون بهداشتی، شیک بودن، نگهداری زعفران در مدت زمان طولانی تر در مقایسه با روش های فروش فله و در نهایت به دلیل برندسازی ارجحیت خواهد داشت.

بدیهی است که فرصت برند سازی و تبلیغات در صادرات زعفران بسته بندی به خوبی فراهم بوده و بدون نیاز به هزینه ی اضافی، زمینه های خوبی برای معرفی و شناخته شدن برند زعفران سرگل ایرانی فراهم خواهد شد.

این بدان معناست که با این کار و با جلوگیری از صادرات زعفران فله، از خروج ارز جلوگیری نموده و فرصت برندسازی زعفران ایرانی را با نام خارجی توسط شرکت های وارد کننده گرفته ایم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 13 =