خرید و فروش انواع زعفران مه ولات

زعفران مه ولات چگونه کیفیتی دارد؟ آیا می توان از این محصول برای خرید و فروش های عمده استفاده نمود و برنامه ریزی خاصی برای صادرات آن داشت؟

اولین سوالی که باید به شما پاسخ بدهیم این است که مه ولات کجاست!

مه ولات به لحاظ موقعیت مکانی در 200 کیلو متری جنوب مشهد واقع شده و بسیاری از ما این شهرستان را به مرکزیت فیض آباد و بزرگ ترین تولیدکننده پسته در خراسان می دانیم.

به دلیل تولید بالای پسته در این شهرستان زعفران زیر سایه این محصول قرار گرفته و در حال حاضر کسبه بازار مه ولات کم و بیش به خرید و فروش زعفران این منطقه می پردازند.

چندین سال قبل به دلیل کیفیت خوب آب و هوایی در منطقه مه ولات تولید زعفران رونق بسیار خوبی داشت و تجار متعددی از اقصی نقاط کشور برای خرید زعفران به این منطقه مراجعت می کردند.

اما در حال حاضر به دلیل خشک سالی و کم آبی میزان تولید در منطقه مه ولات کم شده و در حال حاضر زعفران این منطقه در مشهد و تربت حیدریه به فروش می رسد.

شاید جالب باشد بدانید که روستایی به نام روستای دوغ آباد به نحوه ی در پایین مه ولات به عنوان قطب تولید زعفران این شهرستان بوده و محصولات باکیفیتی را در بازار عرضه می کند.

تجارت انواع زعفران مه ولات

بازرگانی خشکبار آرین به دلیل کیفیت خوب زعفران این روستا ترجیح می دهد تا در صورتی ک بخواهد از این منطقه خریدی انجام دهد، محصول مورد نیاز را از دوغ آباد خریداری نماید.

در خوب بودن زعفران این شهرستان همین بس که تجار منطقه قائنات به این روستا مراجعه کرده و خرید زعفران مورد نیاز خود را از این روستا انجام می دهند و آن را در بازار به نام زعفران قائنات به فروش می رسانند.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =