خرید و فروش انواع پسته آجیلی اکبری – کله قوچی – احمد آقایی

انواع پسته آجیلی کدامند؟ خرید و فروش این محصولات در کدام یک از ارقام اکبری – کله قوچی – بادامی – فندقی و احمد آقایی در بازار رونق دارد؟ آیا این نوع پسته برای صادرات نیز مناسب است؟

اجازه دهید تا قبل از این که در مورد انواع پسته آجیلی و کم و کیف آن صحبت کنیم، در ابتدا خود پسته آجیلی را به شما معرفی نماییم.

ما در کشورمان دو نوع پسته داریم:

 • پسته آجیلی
 • پسته صادراتی

پسته آجیلی به مراتب از پسته صادراتی دارای کیفیت بالاتری بوده و قیمت آن نیز گران تر است.

معمولا عرضه کنندگان پسته آجیلی کسانی هستند که بر روی کیفیت پسته تاکید خاصی داشته و هر پسته ای را خریداری نمی کنند.

اگر بخواهیم تفاوت پسته آجیلی را با برخی از پسته های صادراتی بیان کنیم، بهتر است تا با مثالی مساله را برای شما روشن کنیم.

فرض کنیم بخواهیم پسته ای را به کشور چین صادر کنیم، معمولا صادرکنندگان برای رقابت با تجار امریکایی و دیگر تجار ایرانی حاضر در بازار چین، پسته فندقی را با انواع پسته های دهن بست، ریزو و کجو مخلوط کرده تا بتوانند قیمت را شکسته و رقابت کنند.

اما پسته آجیلی این گونه نیست…

ما هنگامی که می خواهیم، پسته ای را تحت عنوان پسته آجیلی در بازار عرضه کنیم سعی می کنیم تا از درشت ترین و بهترین پسته ها استفاده کنیم و علاوه بر پسته های دهن بست و کج و … که از داخل بار جدا می کنیم، پسته های کمتر خندان را نیز جدا سازی نماییم.

انواع پسته آجیلی بازار ایران

انواع پسته آجیلی موجود در بازار ایران بسیار متنوع هستند.

شما بر اساس موقعیت جغرافیایی که می خواهید محصول مورد نظر خود را بفروشید می توانید هر یک از ارقام:

 • پسته اکبری
 • پسته کله قوچی
 • پسته احمد آقایی
 • پسته فندقی
 • و…

را انتخاب نمایید.

ما چند نمونه از تجارب فروش خود را برای شهر های مختلف بیان می کنیم و اگر شما پاسخ خود را برای انتخاب انواع پسته آجیلی دریافت نکردید، می توانید با بخش فروش ما در ارتباط باشید.

اگر می خواهید پسته ای را در بازار تهران به فروش برسانید، قطعا نیاز دارید تا محصولی را ارائه دهید تا چشم خریداران را پر کند!

منظور آن است که باید از پسته های دستچین شده اکبری، احمد آقایی، کله قوچی و فندقی استفاده کنید، هر چهار مدل در تهران فروش دارند، اما دو نکته کیفیت و قیمت خوب را باید در این شهر مد نظر قرار دهید.

اما اگر بخواهید پسته ای را در جنوب کشور به فروش برسانید، ما توصیه نمی کنیم که پسته های گران قیمت را در این منطقه به فروش برسانید.

پسته احمد آقایی بهترین گزینه برای این منطقه از کشور است ….

اگر در شمال شرق کشور همانند ارومیه، تبریز و اردبیل بخواهید پسته ای را به فروش برسانید همانند تهران می بایست دقت کنید که پسته های خوش رویت و باکیفیت به مشتریان خود بدهید، اما اکبری و کله قوچی در این مناطق به شدت طرفدار دارد.

و به همین شکل بقیه مناطق کشور ذائقه های مختلفی داشته که باید مورد بررسی قرار گیرد و انواع پسته آجیلی مورد نظر هر یک از شهر ها به تناسب در اختیار آنان قرار گیرد.

نکات خرید انواع پسته آجیلی

اگر می خواهید پسته اجیلی بخرید باید به نکاتی دقت کنید که بهتر است ما به به تک تک این موارد اشاره کنیم.

مواظب باشید داخل پسته شما آب خندان نداشته باشد!!

نکته مذکور بسیار اهمیت داشته و بسیاری از همکاران به دلیل این که به این نکته دقت نکرده اند، ضرر های زیادی را متحمل شده اند.

برخی از افراد سود جو با مخلوط نمودن پسته های آب خندان ارزان قیمت با پسته های آجیلی لوکس باعث ایجاد نارضایتی در بسیاری از مشتریان شده اند.

حتی برخی از مشتریان قادر به تشخیص این تقلب نبوده و متاسفانه پسته های تقلبی را به جای پسته اصل خریداری می کنند.

برای متوجه شدن نحوه تشخیص این پسته ها در بخش پسته سایت ما به دنبال جواب خود باشید.

نکات دیگری که در خرید و فروش پسته آجیلی اهمیت دارد این است که شما می بایست به ظاهر محصولی که خریداری می کنید، دقت نمایید.

در صورتی که پسته ای درشت خریداری کنید اما این پسته ظاهر خوبی نداشته باشد، قطعا در فروش آن به مشکل خواهید خورد.

به صورت اجمالی دیگر نکات مهم خرید پسته آجیلی شامل:

 • سایز پسته خریداری شده
 • درصد توچین
 • کیفیت محصول
 • نوع مغز محصول
 • آفتابی یا دستگاهی بودن
 • و…

اهمیت زیادی دارند.

بازار صادرات انواع پسته آجیلی

ما در بالا اشاره کردیم که پسته آجیلی و صادراتی با هم متفاوت هستند، اما برخی از مشتریانی که به دنبال محصول لوکس هستند پسته آجیلی صادراتی را خریداری می کنند.

برخی از بازار های صادراتی پسته ایران، با خرید پسته آجیلی گران قیمت ثایت کرده اند که پسته های لوکس و گران قیمت ایرانی غیر از بازار داخلی در بازار صادراتی طرفدارانی دارد.

پسته آجیلی را می توان بر اساس استاندارد های بازار کشور هدف سورت، دسته بندی و بسته بندی نمود و به مشتریان مورد نظر ارائه کرد.

به عنوان مثال کشور کانادا با خرید پسته اکبری دستچین و یا لبنان با خرید پسته کله قوچی دستچین شده ایران، توانسته اند خود را به عنوان خریدار های واقعی پسته لوکس معرفی کنند.

در نهایت ما از شما دعوت می کنیم تا مقالاتی را پیرامون دیگر خشکبار صادراتی ایران غیر از انواع پسته صادراتی نیز مطالعه کنید تا با دیدی باز تر در مورد فعالیت در بازار داخلی و صادراتی تصمیم گیری نمایید، مقالات پیشنهادی ما به شما:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =