خرید و فروش زعفران دختر پیچ درجه یک

زعفران دختر پیچ یا دسته درجه یک جزء ارزان قیمت ترین زعفران هایی است که در بازار خرید و فروش می شود که در عین حال دارای کیفیت مطلوبی نیز می باشد.

زعفران در بازار ادویه، با قیمت های بسیار بالایی خرید و فروش می شود و  دلیل آن هم سختی شرایط تولید و عرضه ی آن به بازار است.

در عین حال خواص عالی و ویژگی های کم نظیری همچون عطر و طعم خاص و قدرت بالای رنگ دهی آن، آن را به یک ادویه ی پرطرفدار تبدیل کرده است.

در واقع یکی از طعم های منحصر به فرد و عالی که در فرآورده های مختلف غذایی مانند بستنی سازی، دسر و موارد مشابه دارای کاربرد فرآوانی است، طعم زعفرانی است.

البته اگر چه به طور کلی زعفران ادویه ی گران قیمتی است، اما درجه بندی های مختلف آن شرایط قیمتی مختلفی دارند.

به گونه ای که برای مصارف فرآوری می توان از گزینه های با قیمت پایین تر استفاده نمود.

زعفران دختر پیچ یا دسته و زعفران نرمه به عنوان دو گزینه با شرایط قیمتی مناسب در بازار زعفران است که قابل استفاده برای مشتریان قیمت محور می باشد.

معرفی زعفران دختر پیچ یا دسته

البته انواع زعفرانی که در تجارت جهانی بیشتر مورد توجه است، به سه رقم نگین، پوشال و سرگل مربوط می شود و زعفران دختر پیچ کمتر مطرح است.

همان طور که می دانید در انواع زعفران نگین و سرگل، بیشتر رشته های قرمز زعفران به  چشم می خورد و تقریباً بخش های سفید زعفران که به به صورت زرد رنگ نیز دیده می شود، در این دو رقم وجود ندارد و یا بسیار کم است.

اما در زعفران پوشال علاوه بر رشته ی قرمز رنگ زعفران، قسمتی از سفیدی زعفران را در ادامه ی رشته ها دیده می شود.

اما این رشته های قرمز و سفید به صورت منظمی کنار هم قرار نگرفته و مانند کلافی در هم پیچیده شده اند.

حال اگر زمان پاک کردن زعفران، رشته های قرمز و سفید زعفران به گونه ای منظم کنار هم قرار گیرند که رشته های قرمز بر روی هم و سفیدی بر روی هم قرار گیرد و در واقع دسته ای را تشکیل دهند، زعفران حاصل زعفران دختر پیچ نام می گیرد.

البته دو شکل از زعفران دسته وجود دارد؛ زعفران دو سر پیچ که در این حالت رشته های قرمز در دو طرف رشته های سفید قرار می گیرد و به صورت یک دسته با دو سر قرمز دیده می شود و زعفرانی که یک بخش آن رشته های قرمز و بخش دیگر آن رشته های سفید هستند.

طبیعی است که مانند هر زعفران دیگری این رقم از زعفران را می توان به دو شکل بسته بندی و فله به فروش رساند که در حالت بسته بندی، علاوه بر قیمت مناسب سود خوبی نیز به دست آورد.

از طرفی برای حفظ خواص و عطر و طعم و رنگ دهی زعفران، نیازمند استفاده از بسته بندی های مناسب خواهیم بود.

عرضه مستقیم زعفران دختر پیچ

همان طور که گفته شد، زعفران دختر پیچ یکی از مناسب ترین زعفران های تولید شده در کشور به لحاظ قیمت است و مشتریانی که برای استفاده از این محصول نیاز به قیمت های ارزان تری دارند، می توانند این رقم را خریداری نمایند.

اما طبیعتاً مانند هر محصول دیگری مسائلی مانند نحوه ی خرید و فروش نیز بر قیمت نهایی زعفران دختر پیچ اثر گذار خواهد بود.

بر این اساس این که خرید از یک منبع دست اول انجام گیرد با حالتی که خرید، واسطه ای باشد، تفاوت قابل توجهی در قیمت خرید خواهد داشت.

خوشبختانه امروزه دسترسی به عرضه کنندگان مستقیم زعفران، کار مشکل و غیر قابل انجامی نبوده و به راحتی می توان منابع مختلفی را مورد ارزیابی قرار داد.

در این راستا، اینترنت نقشی تأثیر گذار داشته و نقش آن در افزایش خرید و فروش انواع محصولات با شرایط مناسب و در خصوص انواع محصولات کاملاً مشهود است.

به ویژه آن که تعداد کسانی که به استفاده از این شیوه ی به روز خرید و فروش زعفران دختر پیچ و سایر محصولات روی می آورند، در حال افزایش است.

البته با توجه به عرضه کنندگان قابل توجه زعفران در فضای اینترنت، شرایط برای خرید محصول نیازمند بررسی خواهد بود.

این که کدام سایت و فروشگاه اینترنتی، محل بهتری برای سفارش این محصول است سوالی است که در ارتباط با کارشناسان فروش اینترنتی، تحقیق پیرامون نظرات مشتریان قبلی و یا مقایسه ی شرایط کیفی و کمی عرضه انواع زعفران توسط سایت های مختلف، قابل دست یابی خواهد بود.

اما به طور کلی واضح است که عرضه مستقیم زعفران دختر پیچ به صورت اینترنتی، پروسه خرید محصولی اصل و باکیفیت را در مقایسه با شرایط سنتی محصول کاملاً دگرگون کرده است.

در واقع مسائلی مانند اصالت زعفران در بازاری که انواع تقلب ها به ویژه در خرید و فروش های واسطه ای رایج است، نیاز به خرید مستقیم از منابع مورد اطمینان اهمیت بیش تری به خود می گیرد.

کاملاً پیداست که این مسائل در خرید های عمده و صادراتی بیش تر مورد توجه است و در صورتی که نتوان در ارائه ی محصولی اصل و باکیفیت اعتماد مشتری را جلب نمود، تجارت تداومی نخواهد داشت.

البته یادآوری می شود که بحث تقلب زعفران بیشتر برای زعفران های سرگل و نگین که شامل فقط رشته ی قرمز زعفران هستند، مطرح می شود، چرا که مواد مشابه زعفران را به راحتی می توان در ترکیب با زعفران به فروش رساند.

جهت برخورداری از مشاوره پیرامون خرید انواع زعفران از جمله زعفران دختر پیچ می توانید با بخش تماس با ما ارتباط برقرار نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + هشت =