خرید و فروش عناب خرمایی خشک خراسان

عناب خرمایی خشک خراسان و دیگر انواع با وجود خواص قابل توجه در بازار محصولات آجیلی کمتر خرید و فروش می شوند و این مسئله نیاز به تبلیغات بیشتر را نشان می دهد.

مسئله ای که امروزه در عرصه های مختلف تولیدی و بازرگانی اهمیت ویژه ای دارد و بدون توجه به آن نمی توان موفقیت چندانی به دست آورد، مسئله ی فروش است.

به گونه ای که اگر حتی بهترین کیفیت و خدمات قابل ارائه باشد، اما شر ایط برای فروش فراهم نگردد، صرفاً یک سرمایه گذاری بی فایده خواهد بود.

کاملاً واضح است که برای انجام هر فروشی، نیازمند جذب مشتری هستیم و بنابراین برای فروش هر محصول نیازمند استفاده از شیوه های مختلفی خواهیم بود که مشتری آور است.

البته این مسئله در مورد مواد غذایی و به ویژه انواع محصولات کشاورزی، امروزه با رقابت چشمگیری نیز همراه شده است.

و بنابراین باید فرآیند جذب مشتری، کاملاً به روز و کارآمد صورت گیرد.

در این مقاله قصد داریم در خصوص خرید و فروش عناب خراسان صحبت کنیم.

وضعیت بازار عناب خرمایی خشک

همان طور که می دانید، عناب در ایران با کیفیت بالا و میزان قابل توجهی تولید می شود.

اما اگر سری به بازار خرید و فروش آن و مقایسه با محصولاتی مانند پسته و زعفران بزنیم، وضعیت چندان قابل قبولی مشاهده نخواهیم کرد.

این در حالیست که خواص دارویی و درمانی عناب گزینه بسیار خوبی برای تجارت این محصول محسوب می شود.

بنابراین اگر به خوبی در خصوص اهمیت استفاده از عناب خرمایی خشک و سایر ارقام خشک، اطلاع رسانی شود و تبلیغات مناسبی صورت گیرد، می توان به توسعه ی خرید و فروش این محصول امیدوارتر بود.

قطعاً این تبلیغات علاوه بر تأثیر افزایش استفاده از آن در بازار داخلی، زمینه ساز مناسبی نیز برای صادرات و تجارت جهانی این محصول کم نظیر خواهد شد.

اما استفاده از چه روش های تبلیغاتی می تواند خرید و فروش عناب خرمایی خشک را افزایش دهد؟

انواع روش های تبلیغاتی قابل استفاده برای فروش عناب خرمایی خشک

بدون شک تمامی روش های رایج و مورد استفاده توسط بخش های مختلف اقتصادی، نمی توانند نتایج یکسان و بازده مناسب را داشته باشد.

چه بسا یک روش تبلیغاتی بسیار پرهزینه باشد اما بازده آن و میزان جذب مشتری چندان مطلوب نباشد.

برخی از روش های تبلیغ رایج به صورت زیر است:

  • تبلیغات پیامکی
  • تلویزیون
  • روزنامه و مجلات
  • بیلبورد
  • شبکه های اجتماعی
  • سایت های اینترنتی

به نظر شما کدام یک از روش های نامبرده می تواند در افزایش جذب مشتری برای خرید عناب خرمایی خشک مؤثر تر باشد؟

در مورد روش اول که شرایط واضح است؛ اگر تا دیروز این روش برای خرید و فروش محصولات مورد توجه دریافت کنندگان پیامک های تبلیغاتی قرار می گرفت؛ امروزه و با افزایش تعداد پیامک هایی که هر فرد دریافت می کند، تأثیر و کارآیی آن کاهش یافته است.

در واقع تعداد بسیاری از دریافت کنندگان پیامک های تبلیغاتی تمایلی برای خواندن متن نداشته و حتی ممکن است بدون خواندن، آن را حذف نمایند.

اما روش های روزنامه و مجلات، تلویزیون و بیلبورد نیز هر کدام هزینه های متفاوتی برای تبلیغ نیاز دارند که باز هم می توان گفت شرایط مشابهی برای این موارد نیز برقرار خواهد بود.

در واقع این روش ها در مقایسه با میزان سرمایه گذاری که فرد برای تبلیغ محصول انجام می دهد، بایستی تعداد مشتری بیشتری را ایجاد نماید.

البته قطعاً در مورد برخی محصولات، استفاده از روشی مانند تبلیغ تلویزیونی آن هم با شرایطی خاص، می تواند مؤثر واقع شود، اما بایستی به فکر هزینه های سرمام آور آن نیز بود.

اما نوع دیگری از روش های تبلیغاتی وجود دارد که به روز تر بوده و هزینه لازم برای سرمایه گذاری مانند موارد مذکور را ندارد.

شبکه های اجتماعی و سایت های اینترنتی، از جمله این موارد محسوب می شوند.

البته قطعاً کارایی هر کدام از شبکه های اجتماعی و یا سایت های اینترنتی نیز یکسان نمی باشد و هر کدام بسته به نوع محصول، کشور هدف و میزان کار تخصصی انجام شده متفاوت خواهند بود.

اما به طور کلی و با رویکرد افزایش قابل توجه افراد جامعه به استفاده از شبکه های اجتماعی و نیز سایت های اینترنتی، می توان گفت تعداد زیادی از مشتریان بالقوه در فضای اینترنتی حضور دارند.

بنابراین واضح است که با در نظر گرفتن سرمایه اندکی که برای تبلیغات محصولات و از جمله عناب خرمایی خشک در اینترنت لازم است، این بستر یک موقعیت عالی محسوب می گردد.

این روش چه برای افزایش فروش در بازار داخلی و چه توسعه ی تجارت خارجی و صادرات، انتخابی فوق العاده خواهد بود.

توجه داشته باشید که امروزه در بستر اینترنت حجم های فوق العاده ای از تبادلات تجاری روی می دهد.

بنابراین اگر به طور تخصصی و کاملاً حرفه ای و برنامه ریزی شده، در فضای تبلیغات اینترنتی عمل شود، می توان شاهد نتایج رضایت بخش آن نیز بود.

اما این که این پروسه چه مقدار به طور خواهد انجامید، قطعاً به نوع عملکرد، نحوه ی برنامه ریزی، انتخاب روش مناسب برای تبلیغات اینترنتی و سایر عوامل تخصصی بستگی خواهد داشت.

در این میان بازرگانی خشکبار آرین با عنایت به اهمیت استفاده از شیوه ی تبلیغات اینترنتی و تجارت الکترونیکی، سعی دارد انواع محصولات آجیلی مانند پسته، زعفران، زرشک، میوه خشک، کشمش، مویز و عناب خرمایی خشک و سایر ارقام را به بازار جهانی عرضه نماید.

فعالیت تیم آرین در شهرهای تهران و مشهد به عنوان دو شهر تجاری و اقتصادی مهم کشور، موجب شده تا زمینه برای ارائه ی بهترین شرایط قیمت، کیفیت و بسته بندی از محصولات بیان شده فراهم باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =