خرید و فروش عناب خشک شده در بازار بیرجند

عناب خشک شده در بازار بیرجند به عنوان یکی از محصولات اصلی این شهر خرید و فروش می شود که امروزه عرضه مستقیم اینترنتی، امکان سفارش را برای دیگر خریداران نیز فراهم نموده است.

همان طور که می دانید ایران از موقعیت ویژه ای برای کشت انواع میوه ها برخوردار است و هر گوشه از کشور انواع مختلفی از میوه را تولید و عرضه می کند.

این عامل موجب شده تا دسترسی به انواع میوه خشک شده و خشکبار سنتی نیز به راحتی میسر بوده و در بازار شهرهای مختلف به آسانی خرید و فروش شده و حتی صادرات و تجارت آن به بازارهای جهانی رونق زیادی داشته باشد.

در این میان اما برخی از انواع خشکبار، علی رغم داشتن فواید و خواص قابل توجه آن چنان که باید معرفی نشده و بنابراین خرید و فروش قابل توجهی ندارند.

به عنوان مثال عناب خشک شده ی بیرجند و یا دیگر شهرهای خراسان رضوی، به اندازه ی زرشک و زعفران به عنوان محصولات ویژه ی این استان شناخته شده نیست.

این در حالیست که خواص دارویی بسیاری برای این خشکبار ذکر شده و در صورت تبلیغات و بازاریابی مناسب، می توان شاهد رشد روز افزون خرید و فروش عناب خشک شده در سراسر کشور و حتی صادرات آن به کشورهای دور و نزدیک بود.

البته این امر قطعاً با ارائه ی محصولات فرآوری شده از عناب مانند حبه عناب، رشد بیشتری خواهد گرفت.

فروش عناب خشک شده بیرجند

در هر صورت عناب یک محصول ویژه در بازار بیرجند به شمار می آید و بنابراین برای خرید بهترین انواع عناب تولید شده، بایستی سفری به  این شهر داشت.

کاملاً بدیهی است که ویژگی هایی که خرید مستقیم عناب خشک شده دارد، در خرید واسطه ای از دلالان و پخش کنندگان این محصول در دیگر شهرها دیده نمی شود و یا کمرنگ تر است.

این امر شامل کیفیت برتر و البته قیمت برتر و ویژگی های دیگری مانند امکان خرید در حجم قابل توجه به ویژه برای امور صادراتی خواهد بود.

البته مانند هر محصول دیگری، فروش عناب خشک شده در اینترنت نیز انجام می شود که این کار شرایط را برای انجام معاملات این حوزه بسیار راحت تر کرده است.

به طوری که مشاهده می کنیم در کنار عرضه ی زرشک و زعفران خراسان رضوی، برخی از سایت های اینترنتی به ارائه ی عناب خشک شده نیز پرداخته اند که بدون شک تأثیر بسزایی در افزایش سطح معاملات این محصول خواهد داشت.

قیمت عناب خشک شده مرغوب

اما مانند هر محصول دیگری اولین گام برای خرید عناب خشک شده، اطلاع از قیمت آن است.

طبیعی است که عناب نیز بر اساس برخی فاکتورها با قیمت های مختلفی عرضه شود.

فاکتورهایی مانند ریزی یا درشتی، میزان صاف بودن و یا چروکیدگی سطح عناب خشک، میزان تازگی یا مانده بودن محصول و البته سلامت و در نهایت یکدست بودن بار از جمله ویژگی هایی هستند که در قیمت گذاری عناب خشک شده مد نظر قرار می گیرند.

از طرفی کاملاً بدیهی است که در صورت خرید عناب خشک شده در اوایل عرضه به بازار، قیمت ها و البته کیفیت های مناسب تری در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

ضمن آن که این محصول نیز بر اساس چگونگی عرضه به بازار به لحاظ بسته بندی یا فله بودن، شرایط قیمتی متفاوتی خواهد داشت.

حجم خرید، مشتری ثابت یا دائمی بودن و یا مواردی چون خرید چکی و نقدی نیز هر کدام تأثیرات خود را بر قیمت عناب خشک شده می گذارند.

در این میان اما یک امر مسلم است و آن این که در خرید های مستقیم و بدون واسطه، بهترین قیمت خرید وجود دارد و همان طور که گفته شد، فروش عناب خشک شده در اینترنت، فرصتی فوق العاده برای تحقق این امر فراهم آورده است.

اهمیت عرضه مستقیم عناب خشک شده

اما اهمیت خرید مستقیم عناب تنها در مواردی مانند قیمت خلاصه نمی شود بلکه کیفیت و سلامت و بهداشت محصول را نیز در بر می گیرد.

متأسفانه وجود محصولات مشابه و با کیفیت پایین در مورد بازارهای مختلف اقتصادی امری شایع است و بدون شک دقت در این خصوص برای کالاهای حوزه ی صنایع غذایی اهمیت بیشتری دارد.

بنابراین عرضه مستقیم عناب خشک شده، شرایط قابل اعتماد تری داشته و خریدار این محصول با دغدغه ی خاطر کمتری سفارش خود را انجام می دهد که در این خصوص اینترنت نیز کمک بزرگی محسوب می شود.

همان طور که می دانید، امروزه کسب رضایت مشتریان در جهت حفظ مشتریان قبلی و نیز جذب مشتریان جدید و توسعه ی کار اهمیت زیادی دارد و بنابراین خرید عناب خشک شده از منابع مستقیم اینترنتی، شرایط مناسب تری برای خریداران عمده فراهم آورده است.

بدون شک این خریداران عمده هستند که بایستی در خصوص بهداشت، کیفیت و سلامت محصول پاسخگوی مشتریان جزء خود باشند که این امر در عرضه مستقیم و خرید و فروش مستقیم از منابع اصلی و قابل اعتماد عرضه عناب خشک شده، تا حدود قابل توجهی تحقق خواهد یافت.

از طرفی در این شیوه از عرضه عناب خشک شده، بسیاری از مشتریان خارجی که شاید تا دیروز با این محصول ایرانی با کیفیت فوق العاده، آشنا نبوده اند در بستر اینترنت آشنا شده و به راحتی می توانند برای ورود به معاملات عناب خشک شده نیز تصمیم گیری نمایند.

بدون شک این امر خود بازارهای خارجی و صادراتی بسیار مناسبی برای این محصول ناب کشاورزی به وجود خواهد آورد.

در این خصوص بازرگانی خشکبار آرین در کنار عرضه ی انواع میوه خشک باکیفیت، زعفران، زرشک، پسته و مویز، کیفیت ها و قیمت های مختلفی از عناب خشک شده را ارائه می دهد تا هر مشتری بر اساس نوع نیاز و مصرف خود، از مزایای خرید عناب به شیوه ی اینترنتی بهره مند شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 10 =