خرید پسته خام صادراتی اکبری – کله قوچی دستچین

خرید پسته خام صادراتی در انواع اکبری و کله قوچی معمولا به این شکل است که آن ها سعی می کنند تا طیف خاصی از کالا را به صورت عمده خریداری کرده و در میان محصولات آنان کالا هایی از جمله محصولات دستچین، دهن بست و…. وجود داشته باشد.

هنگامی که ما از بازار صادراتی صحبت می کنیم دقیقا منظورمان چیست؟

بازار صادراتی یعنی تمام کشور هایی که خرید پسته خود را از ایران انجام داده و به دنبال محصولا مختلف هستند، هر بازار به اقتضای نوع نیاز خود به هر محصول اقدام به خرید نموده و قطعا کشش اقتصادی مردم یک کشور می تواند در انتخاب محصول صادراتی موثر باشد.

اگر بخواهیم این موضوع را با یک مثال برای شما شرح دهیم خیلی جالب است تا کشور های افغانستان و کانادا را با هم مقایسه کنیم.

کشور افغانستان در همسایگی ایران بوده و سالیان درازی است که پسته ایرانی را خریداری می کند، اما چه پسته ای؟

قطعا نمی توان یک پسته لوکس همانند پسته های اکبری و کله قوچی دستچین را نام برد، این کشور بیشتر خریدار پسته هایی از قبیل پسته سفید فیض آباد بوده که رنج قیمتی ارزان تری دارند.

اما از طرفی کشور کانادا به واسطه آن که یک کشور کیفیت محور در زمینه تجارت پسته، همیشه سعی کرده تا بهترین نوع پسته را از ایران خریداری کرده و قطعا پسته های اکبری و کله قوچی دستچین شده می تواند گزینه خوبی برای صادرات باشند.

بیایید تا با هم وضعیت صادرات و خرید مشتریان پسته ایران را در بازار صادراتی و داخلی را با هم بررسی کنیم.

خرید پسته خام صادراتی در خارج کشور

ما در بالا به صورت کلی نکاتی را در مورد بازار ها بیان کردیم، اما اجازه دهید تا به تفکیک موارد مهمی را در مورد بازار صادراتی به شما بگوییم:

سعی کنید خام فروشی نکنید!

اولین و مهم ترین نکته در مورد خرید و فروش پسته در خارج کشور این است که اگر توان آن را دارید که پسته را به صورت فرآوری شده بفروشید، از خام فروشی آن امتناع کنید.

به خصوص اگر بتوانید در بازار صادراتی زمینه خرید پسته بسته بندی شده را برای مشتریان خود فراهم کنید، سود بالایی را نصب خود خواهید کرد.

کشور هایی همانند چین با خرید پسته خام ایرانی در کیسه های بزرگ توانسته اند در صنعت فرآوری این محصول وارد شده و سود های بزرگی را نصیب خود و کشورشان کنند.

نقد بخرید نقد بفروشید!

در بازار صادراتی اگر می خواهید موفق باشید، نقد بخرید و نقد بفروشید!

همه مشتریان خارجی صرف این که خارجی هستند، آدم های قابل اعتمادی نبوده و ممکن است بار شما را بردارند و پولی به شما ندهند، پس اگر می خواهید در بازار صادراتی خرید و فروش کنید، این مساله را آویزه گوش خود نمایید…..

به بازار صادراتی خود دقت کنید!

این مساله یعنی آن که اگر می خواهید پسته ای را در کشور خاص بفروشید، حتما دقت کنید که آن پسته قابلیت فروش در کشور مقصد را داشته باشد، به عنوان مثال پسته با آفلاتوکسین بالا در اروپا جایی ندارد و شما قطعا شکست می خورید، پس دقت کنید پسته خوب در کنار قیمت خوب را در نظر داشته باشید.

مهم ترین نکات در مورد فروش و خرید پسته خام در بازار صادراتی موارد فوق بوده و در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر هستید، باید با بخش فروش آرین در ارتباط باشید.

خرید پسته خام در بازار داخلی

هر چه شما در بازار صادراتی به فروش محصول مشغول هستید و ناچار نیستید پسته ای را از خارج کشور خریداری کنید، اما در ایران در دو بحث خرید و فروش درگیر خواهید بود و اگر قصد دارید تا پسته ای را از بازار ایران بخرید یا در آن پسته بفروشید باید نکاتی را در نظر بگیرید.

مواظب سودجویان باشید!

اگر در بازار ایران افراد سود جو به پست شما نخورند به سرعت پیشرفت می کنید و خواهید توانست در زمینه تجارت موفق باشید.

حتما دقت کنید که تجارت در ایران با ضرر ها و سود هایی همراه است که همه ضرر ها ناشی از اعتماد به افرادی است که نمی شناسیم پس بهترین کار برای خرید و فروش پسته در ایران این است که شما همانند خارج کشور نقد بخرید و نقد بفروشید.

اگر قصد دارید تا از بازار ایران خرید پسته خام صادراتی را داشته باشید، حتما از مراجع معتبر این کار را انجام داده تا امکان ریسک کاهش پیدا کند، چون فروشندگان معمولی در بازار دید بلند مدت ندارد و با ارسال پسته های کم کیفیت برای مشتریان خود به صورت لحظه ای سود می کنند و در نهایت کار را از دست می دهند.

و اما بعد از نکات مهم در مورد خرید و فروش پسته بهتر است تا به نحوه خرید دو پسته محوری کشور یعنی کله قوچی و اکبری بپردازیم….

خرید پسته خام اکبری و کله قوچی

این دو نوع پسته به شدت نزد بازرگانی آرین محبوب هستند و هر مشتری که این دو پسته را از ما درخواست کند به سرعت آن را برای مشتریان تهیه می کنیم.

معمولا پسته هایی که ما برای مشتریانمان تهیه می کنیم، دارای کیفیت خوب، قیمت مناسب و البته در سطح توقع آنان خواهد بود.

برخی از مشتریان با خرید پسته اکبری دستچین چه برای بازار داخل و چه بازار صادراتی حاضرند تا مبالغ خوبی را بپردازند و اما برخی از مشتریان اکبری معمولی و حتی ریز را از ما درخواست دارند.

شما هر نوع پسته اکبری و کله قوچی در هر کلاسی را که بخواهید می توانید از بازرگانی خشکبار آرین استعلام قیمت و موجودی بگیرید.

در نهایت از شما دعوت می کنیم تا چند مقاله مفید دیگر از سایت ما در زمینه پسته را مطالعه نمایید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =