فروش زرشک صادراتی ایران به 30 کشور دنیا

بر اساس آمار صادرات در سال اخیر، زرشک صادراتی ایران به بیش از 30 کشور دنیا ارسال شده و فروش خوبی را نیز در ارقام پفکی و دانه اناری داشته است.

بر اساس آمار گمرک و آماری که رئیس جهاد کشاورزی منطقه خراسان جنوبی ارائه کرده است، صادرات زرشک ایران به 30 کشور دنیا انجام شده و این جای امیدواری است که بتوان با افزایش سطح زیر کشت این محصول بر دامنه فروش آن در کشور های دیگر نیز بیفزایم.

از جمله مهم ترین خریدار های زرشک ایران می توان به امارات، آلمان، اتریش، امریکا، استرالیا و… اشاره کرد که در سال اخیر حجم قابل توجهی از زرشک کشورمان را خریداری کرده اند.

با توجه به این که 30 کشور در دنیا این محصول ایرانی را شناخته اند، نیاز است تا ما مقاله ای کامل در مورد این بحث نگاشته و به سوالاتی هم چون:

  • انواع زرشک صادراتی ایران
  • راه های افزایش ارز آوری از محل فروش زرشک صادراتی ایران
  • بهترین راه های نگه داری این محصول برای صادرات به بازار هدف
  • و…

پاسخ هایی را بدهیم.

انواع زرشک صادراتی ایران

اگر بخواهیم انواع زرشک صادراتی ایران را نام ببریم شاید بتوان موارد متعددی را در این بخش نام برد، اما ما می خواهیم به مهم ترین موارد که برای کار شما مناسب است بسنده کنیم.

زرشک پفکی صادراتی:

این نوع زرشک به واسطه کیفیت خوب خود توانسته است، بهترین جایگاه را در بین محصولات صادراتی کشورمان داشته باشد.

زرشک پفکی صادراتی خود به چندین دسته تقسیم می شود که شامل:

  • زرشک لوکس و درشت
  • زرشک معمولی درجه یک
  • زرشک درجه دو پفکی

تقسیم می شود.

شاید بپرسید کدام گزینه برای صادرات بهتر است؟

از دید ما برای صادرات باید میانه رو بود، پس زرشک معمولی درجه یک که امکان تامین آن در تمامی طول سال برای ما وجود دارد بهترین گزینه برای بحث صادرات به خارج کشور است.

اگر می خواهید در کار خود موفق باشید، حتما به توصیه های ما در مورد نوع محصول صادراتی عمل کند.

زرشک دانه اناری درجه یک:

او اما دومین نوع زرشک صادراتی ایران….

این نوع زرشک هم برای امر صادرات مناسب بوده و اگر مشتری برای ان داشته باشید، می تواند گزینه خوبی برای صادرات باشد.

از مهم ترین مزیت هایی که زرشک دانه اناری دارد این است که محصول مذکور برای بازار هایی که به دنبال محصول ارزان هستند گزینه ای ایده آل بوده و صادرکنندگان زیادی به صادرات و فروش این محصول ایرانی اشتغال دارند.

زرشک کوهی:

صادرات این نوع زرشک بسیار کمتر از موارد دیگر بوده و ما ترجیح می دهیم تنها به ذکر نام آن به عنوان یک محصول صادراتی بسنده کنیم.

این سه نوع زرشک بهترین و مرسوم ترین محصولات صادراتی بوده و اگر کالایی دیگر خارج از این چهار چوب را برای صادرات استفاده می کنید، حتما با یک متخصص امر صادرات زرشک مشاوره کنید.

ارز آوری از محل فروش زرشک صادراتی ایران

صادرات یک بحث است و ارز آوری مناسب از یک محصول بحثی دیگر …..

در برخی موارد ما برای نشان دادن موفقیت خود در امر صادرات آمار و ارقام بسیار بزرگی را ارائه می دهیم، به عنوان مثال همین آمار و ارقامی که رئیس جهاد خراسان جنوبی برای صادرات زرشک ارائه کرده است و بیان داشته که 30 کشور خریدار زرشک ایران هستند.

اما اگر ما بپرسیم که به نسبت ارزش محصول ما چه میزان ارز اوری داشته ایم و آیا از تمامی ظرفیت محصول برای ارز آوری استفاده شده است، جواب منفی است.

به عنوان مثال فرض کنیم یک کیلو زرشک پفکی با قیمت 24 هزار تومان به صورت فله به فروش می رسد و اگر ما ان را بسته بندی کنیم می توانیم با دو برابر قیمت فروش داشته باشیم.

اینجاست که تولیدکنندگان و صادرکنندگان ما این ما بین تفاوت را از دست داده و نمی توانند ارز آوری 100% از محصول را داشته باشند.

قطعا ما هم می دانیم که امکان آن که تمامی انواع زرشک به صورت بسته بندی، فراوری و… صادر شود نیست، اما حداقل می توان تلاش هایی را در این زمینه انجام داد، تا ارز آوری حاصل از این محصول خوب را به حداکثر برسانیم.

جالب است بدانید که ما نه تنها در بحث صادرات زرشک فرآوری شده ضعیف هستیم، در زمینه ارز آوری از انواع پسته صادراتی نیز ضعیف بوده و نمی توانیم آن گونه که باید و شاید کار کنیم.

حال از بحث صادرات زرشک به صورت فرآوری شده بگذریم، به بحث بهترین و منطقی ترین برای نگهداری زرشک صادراتی ایران می رسیم.

نگه داری از زرشک صادراتی ایران

فرض کنیم که ما توانستیم بحث فروش زرشک صادراتی ایران را در یکی از 30 کشور مبدا در کل دنیا بفروشیم، حال چه کنیم تا محصول مورد نظر ما با کمترین ریسک به کشور هدف برسد.

ابتدا به ساکن شما باید از بسته بندی مناسب برای این بحث استفاده کنید.

بسته بندی های کارتنی بهترین، گزینه بوده و برای زرشک مناسب هستند.

بحث بعدی در مورد نجوه ارسال است.

تا جای ممکن مسیر و زمان ارسال را کوتاه کنید، اگر می توانید محصول را به صورت هوایی ارسال کنید، قطعا این کار را انجام دهید، ولی اگر قرار است کالای شما به صورت دریایی ارسال شود، قطعا بهترین روش ارسال از طریق کانتینر یخچال دار می باشد.

در نهایت از شما دعوت به عمل می اید تا برای دریافت قیمت های روز انواع زرشک با ما تماس بگیرید با در کانال تلگرامی ما عضو شوید تا قیمت روز انواع خشکبار را مشاهده نمایید.

شما می توانید با ما بهترین فعالیت اقتصادی خود را تجربه کنید ….

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − دوازده =