زعفران بسته بندی شده

4 نکته مهم در خرید زعفران بسته بندی شده

زعفران بسته بندی شده، یکی از محصولاتی است که می بایست هنگام خرید و فروش حداقل 4 نکته مهم در مورد آن مد نظر قرار بگیرد، آن ها کدامند؟

همان طور که می دانید بسته بندی محصولات مختلف می تواند ضمن ایجاد ارزش افزوده و ماندگار شدن برند های مختلف کمک زیادی کند.

بسیاری از مجموعه های فعال در زمینه بسته بندی، هر روز سعی می کنند تا با ارائه خدمات مختلف در حوزه نوآوری در طراحی و ارائه پیشنهاد های مختلف به مشتریان خود بتوانند حجم فروش را افزایش داده و در زمینه فروش موفق تر از قبل عمل کنند.

این روز ها کاربرانی که از یک محصول استفاده می کنند، بسیار ریز بین شده اند و توجه ویژه ای به نکات مختلف پیرامون یک کالا دارند، به همین جهت، ما در این مقاله قصد داریم تا 4 نکته مهم که هنگام خرید زعفران بسته بندی شده باید بدان توجه شود را خدمت شما بیان کنیم.

مزرعه زعفران آرین

نکات مهم زعفران بسته بندی شده

1-نوع زعفران:

اولین نکته مهم در هنگام خرید این دست محصولات این است که به نوع زعفران داخل بسته بندی توجه داشته باشید، چرا که اگر زعفران کم کیفیت یا تقلبی داخل بسته بندی شما باشد، قطعا برای سلامتی مضر خواهد بود، اخیرا رشته های رنگ شده با مواد رنگی مشابه زعفران از کشور های حاشه خلیج فارس وارد ایران شده و به عنوان زعفران ارزان در بازار به فروش می رسد که بر اساس تحقیقات ما این نوع زعفران سرطان زا بوده و ممکن است در کودکان حساسیت های حاد ایجاد کند و حتی منجر به مرگ شود.

پس شاید برای شما سوال باشد که چه نوع زعفران هایی را برای خرید مناسب هستند؟

بازرگانی خشکبار آرین سه نوع زعفران را برای این مهم به همکاران خود پیشنهاد می کند:

الف: زعفران سرگل نگینی (صرفا به سفارش مشتری):

مهم ترین مشخصات فنی سرگل نگینی می توان به رنگ دهی خوب، قلم متوسط اشاره کرد، ما این نوع زعفران را از الک کردن زعفران پوشال و دم گیری این محصول به صورت حرفه ای داریم که دارای کیفیت بالایی بوده و همان طور که بیان شد، این محصول صرفا به سفارش برخی از همکاران که نسبت به آن شناخت کافی دارند ارسال می شود.

توجه:

مجموعه ما سعی می کند تا هنگام خرید پوشال برای تولید سرگل محصولی را خریداری کند که کمترین پرتی را داشته و قلم مطلوبی داشته باشد تا هنگامی که زعفران از کارگاه به صورت سرگل شده برمی گردد، کیفیت ایده آلی داشته باشد.

ب: زعفران نگین عرفی:

زعفران نگین عرفی دارای مشخصات فنی از جمله رنگ دهی مطلوب، قلم متوسط به بالا و ظاهری مشتری پسند در داخل بسته بندی بوده و تفاوت عمده آن با سرگل نگینی شکسته کمتر داخل جنس می باشد، این نوع زعفران بیشترین حجم فروش مجموعه ما را شامل می شود و از نظر بازرگانی آرین بهترین گزینه برای تجارت به صورت بسته بندی شده است، اگر قصد دارید تا زعفران را به صورت بسته بندی شده خرید و فروش کنید، از زعفران نگین عرفی غافل نشوید.

نمونه زعفران نگین عرفی مورد استفاده در بسته بندی

توجه:

برخی از سود جویان در بازار از نگین های درجه بسیار پایین تحت عنوان نگین عرفی در بسته بندی خود استفاده می کنند، سعی کنید از جایی خرید کنید که زعفران اصل به شما ارائه کند.

ج: زعفران نگین سوپر:

از مهم ترین مشخصات فنی این محصول می توان به رنگ دهی بسیار خوب، قلم درشت و ظاهر عالی اشاره کرد که این محصول را به عنوان یک کالای متمایز برای بسته بندی معرفی می کند، اما به دلایل محدودیت های قیمتی که برای بسته بندی این محصول وجود دارد، همکارانی که مشتریان کیفیت محور دارند سفارش بسته بندی این کالا را در داخل کشور به ما ارائه می کنند، در غیر این صورت اکثر فروش این محصول به خارج مرز های ایران خلاصه می شود.

2- قیمت زعفران:

قیمت یکی از مهم ترین پارامتر هایی است که باید هنگام خرید بدان توجه شود، قیمت های ارزان بسیار مشکوک و همچنین قیمت های بسیار بالا به بهانه کیفیت سوپر لوکس به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

قیمت هر نوع زعفرانی به صورت فله در بازار مشخص است و اگر بخواهید قیمت بسته بندی شده آن را محاسبه کنید، قطعا با یک ضرب و تقسیم و محاسبه چند درصد سود برای شرکت مربوطه می توانید به حدود قیمت ها دست پیدا کنید، البته در محاسبات خود هزینه های جاری بسته بندی، نوع بسته خالی و نوع زعفران را دخیل کنید تا بتوانید نزدیک ترین قیمت به نرخ واقعی را بدست آورید.

قاعدتا بر اساس انچه بازرگانی ما ارائه می کند، گران قیمت ترین نوع محصول می تواند زعفران سوپر نگین، نمونه بعدی زعفران نگین عرفی و در نهایت زعفران سرگل باشد.

3-نوع بسته بندی:

ظرف کادویی مناسب صادرات

نوع بسته بندی یکی از مهم ترین نکاتی است که باید شما بدان توجه داشته باشید، بسته بندی باید بر اساس نوع بازار هدف تعیین شود، به عنوان مثال اگر شما با یک بازار هدف قیمت محور سر و کار دارید، قاعدتا باید از بسته بندی های پاکتی ارزان بهره ببرید اما اگر در بازار هدف خود با مشتریانی سرکار دارید که بسته بندی شیک برای آن ها مهم است، پس حتما از بسته بندی های کادویی همانند آن چه در بالا قرار داده ایم استفاده کنید.

با توجه به این که مقاله ما در مورد زعفران بسته بندی شده است، بیایید اندکی بیشتر در مورد این بخش با هم به گفتگو بنشینیم.

آیا انواع بسته بندی های رایج برای زعفران را می شناسید؟

بسیار خوب!

ما آن ها را به صورت کلی به شما معرفی می کنیم:

الف: بسته بندی پاکتی:

بسته بندی پاکتی برای زعفران ارزان ترین نوع است و همان طور که گفتیم می توانید برای بازار هایی که نوع بسته بندی اهمیت ندارد و یا لزومی نمی بینید که برای ظرف خالی هزینه کنید از این نوع بسته بندی بهره ببرید.

نمونه ای از بسته بندی پاکتی به همراه زعفران نگین عرفی

ب: بسته بندی کریستالی:

گسترده ترین تنوع در این نوع بسته بندی ها به چشم می خورد، بسته های کریستالی انواع بسیار متنوعی داشته که از ارزان ترین نمونه های آن یعنی 7 گود تا نمونه های گران قیمت همانند نگین برای هر بازاری مورد استفاده قرار می گیرد که عکس برخی از آن ها را در پایین برای شما به اشتراک می گذارم.

7 گود کریستالی

این نمونه همان طور که گفته شد، ارزان قیمت ترین نمونه بسته خالی زعفران است کریستالی است که می توان در دو وزن آن را بسته بندی و ارائه نمود.

از دیگر نمونه های پر طرفدار بازار می توان به بسته بندی آذین اشاره کرد ….

بسته آذین زعفران

این نوع بسته بندی 4 وزن مختلف داشته و می توان برای هر وزن لیبل مخصوص طراحی نمود.

بسته های کرستالی دیگر از جمله الماس، گوهر، میلاد، برلیان، کاپ و …. نیز در مجموعه ما موجود است.

ج: بسته بندی خاتم:

این نوع بسته بندی فلزی هم طرفداران خاص خود را داشته و معمولا تلفیق آن با بسته های کادویی بسیار جذاب می شود، اما قیمت های گران تر آن باعث شده تا خریداران کمتری برای تهیه این محصول اقدام کنند.

همان طور که ملاحظه کردید ، تنوع بسته های خالی و تاثیر آن بر قیمت گذاری بسیار زیاد بوده و در نتیجه به این نکته مهم هنگام خرید توجه کنید.

4- بازار هدف:

ما در بسیاری از مطالب این مقاله به صورت مسترر به بازار هدف مختلف اشاره کردیم و بیان شد که اگر قصد خرید محصولی را دارید، قبل از هر چیزی بازار هدف خود را در نظر بگیرید تا برای فروش محصول خود با مشکل مواجه نشوید.

به عنوان مثال اگر بخواهیم یک مثال صادراتی برای شما بیان کنیم، اگر شما قصد فعالیت در بازاری هم چون آلمان را داشته باشید، باید توجه کنید که رقبای شما در آن بازار علاوه بر ایرانیان، شرکت های اسپانیای فعال در اروپا هستند که زعفران ایرانی را بسته بندی می کنند، نوع بسته بندی های آن ها، نوع زعفران و … باید مورد بررسی قرار گرفته و سپس اقدام به تصمیم گیری در مورد زعفران صادراتی خود به این کشور ها نماید.

در مورد بازار داخلی هم قضییه به همین منوال است و یک بررسی میدانی می تواند بازار هدف را به خوبی برای شما مشخص کند.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ما می توانید مقاله جذاب زیر را انتخاب کنید:

مشاوره صادرات زرشک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 16 =