قیمت روز بهترین ارقام زعفران تربت حیدریه

زعفران تربت حیدریه یکی از بهترین ارقام تولیدی در ایران است و قیمت روز آن معمولا بر اساس گزارشات بازار مشهد و میزان عرضه در سطح شهر تعیین می شود.

اگر به شهر تربت حیدریه مراجعه کرده باشید، قطعا به راحتی لمس خواهید کرد که تربت حیدریه به عنوان قطب زعفران در خراسان رضوی به حساب می آید.

تعداد مغازه های خرید زعفران در سطح شهر آنقدر زیاد است که شاید از تعدد این همه مغازه تعجب کنید!

تربت حیدریه به دلیل داشتن روستا ها و شهرستان های زیاد توانسته است حجم زیادی از زعفران خراسان جنوبی را تولید کرده و برای صادرات به خارج کشور ارائه کند.

زعفران تربت حیدریه در شهرستان های مه ولات، منطقه زاوه، منطقه رباط سنگ، منطقه بایگ و… تولید شده و هر یک از تولیدکنندگان در این مناطق سعی می کنند تا بهترین نوع زعفران را تولید کنند.

انواع زعفران تربت حیدریه کدامند؟

در تربت حیدریه انواع مخلتفی از زعفران تولید می شود، که در این میان زعفران های پوشال و زعفران نگین بیشترین میزان تولید را به خود اختصاص داده اند.

حتی جالب است بدانید که زعفران پوشال تربت حیدریه حجم زیادی از نیاز کلی کشور را به زعفران پوشال را بر آورده می کند.

قیمت روز زعفران تربت حیدریه

همان طور که در ابتدای این نوشتار بیان کردیم، قیمت روز زعفران در تربت حیدریه بر اساس گزارشات بازار مشهد و وضعیت بازار خود تربت تعیین می شود.

این بدان معنی است که تجار تربتی پس از رصد بازار مشهد و قیمت زعفران مشهد، تصمیم می گیرند که زعفران را با چه قیمت های خریداری کنند.

به عنوان مثال در صورتی که قیمت زعفران نگین در بازار مشهد N تومان باشد، تجار در تربت سعی می کنند تا از قیمت اندکی پایین تر خریداری کنند تا هزینه حمل تا مشهد و سود خودشان حاصل شود.

برای اطلاع از قیمت بازار تربت حیدریه با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − 4 =