عرضه مستقیم زعفران سرگل اعلا صادراتی مشهد با رنگ دهی 220

زعفران سرگل اعلا صادراتی مشهد با رنگ دهی 220 در اول فصل به فراوانی یافت می شود و عرضه مستقیم آن در یک سایت اینترنتی، زمینه ی انجام معامله را فراهم می کند.

زعفران یک گیاه دارویی محبوب و پرکاربرد است که ویژگی های مختلف عطر، طعم و رنگ دهی آن در کنار خواص بسیار قابل توجه این محصول ناب کشاورزی موجب شده تا علاوه بر موارد درمانی، به عنوان چاشنی انواع غذاها و خورشت ها نیز مورد استفاده ی گسترده ای باشد.

اما مانند هر محصول دیگری، زعفران خود در ارقام و کیفیت های مختلفی آماده و روانه بازار می شود، امری که موجب می شود طیف های مختلفی از مشتریان با فاکتورهای متفاوت برای خرید زعفران اقدام نمایند.

اما چه ویژگی هایی در درجه بندی زعفران مورد اهمیت است؟

عوامل مهم در درجه بندی زعفران سرگل اعلا صادراتی

بدون شک این امر در ابتدا به ظاهر زعفران بر می گردد، بحث یکدست بودن رشته های قرمز زعفران و عدم خرد شدن آن ها، میزان خلوص زعفران به لحاظ رشته های قرمز بودن، و البته بحث درشتی و قلم دار بودن یا ریز بودن آن ها.

اما در ادامه و از ظاهر زعفران که بگذریم مسائل کیفی دقیق تری در درجه بندی زعفران مورد اهمیت واقع می شود.

همان طور که بیان شد، میزان عطر و طعم و رنگ دهی زعفران، جزء مهمترین دلایل استفاده از زعفران در موارد مختلف خوراکی و دارویی محسوب می شود.

این امر بدون شک در یک بازبینی و بررسی اولیه کاملاً مشخص نشده و نیازمند انجام آزمایش های کنترل کیفی برای زعفران است.

البته کاملاً پیداست که با وجود زعفران های تقلبی و زعفران هایی که در آن زعفران های اصل و تقلبی به صورت ترکیبی از هم یافت می شوند، در ابتدا نیازمند بررسی اصالت زعفران هستیم.

در قدم بعدی مواردی مانند میزان رطوبت زعفران و انجام آزمایش های میکروبی به منظور بررسی سلامت محصول و عدم آلودگی آن قرار دارد.

و بررسی سه عامل پیکروکوسین، سافرانال، و کروسین نیز شاخصه ی به منظور درجه بندی زعفران انجام می شود.

پیکروکسین به منظور بررسی طعم تلخ زعفران، سافرانال تعیین کننده میزان عطر آن و در نهایت کروسین که قدرت رنگ دهی زعفران را مشخص می کند.

کاملاً واضح است که هر چه درصد سه ماده ی بیان شده در بالا در یک زعفران بیشتر باشد، درجه کیفیت بالاتری خواهد داشت.

بنابراین تمامی زعفران های کشت شده در سراسر ایران شرایط یکسانی از لحاظ موارد مذکور ندارند و شرایط اقلیمی و آب و هوا، کیفیت خاک، زمان برداشت گل زعفران، نحوه ی نگهداری و تمامی این موارد درجه کیفیت های متفاوتی از زعفران را نتیجه می دهد.

اما یک امر مسلم است و آن این که در اوایل برداشت زعفران و ارائه ی زعفران سرگل اعلا  صادراتی و دیگر ارقام به بازار، به دلیل تازگی محصول، کیفیت های بهتری از زعفران یافت می شود.

به عنوان مثال زعفران سرگل اعلا از لحاظ درصد رنگ دهی و کروسین آن در اوایل فصل تولید آن 230 – 220 است در حالی که در اواخر موجودی زعفران یعنی اواخر تابستان و اوایل پاییز، 210 – 205 نیز برای زعفران سرگل قابل قبول بوده و حتی برای صادرات مناسب محسوب می شود.

اهمیت عرضه مستقیم زعفران سرگل اعلا صادراتی

با توضیحات بیان شده و اهمیتی که زمان خرید زعفران به منظور دسترسی به بهترین کیفیت و درجه بندی رنگ و عطر و طعم زعفران دارد، به خصوص برای موارد صادراتی، عرضه مستقیم و بدون واسطه این محصول توسط تولید کنندگان شهرهای مختلف، امری است که شرایط بسیار خوشایندتری برای انجام یک معامله ایجاد می کند.

از این رو فراهم کردن بستری که بتوان در آن به عرضه مستقیم زعفران سرگل اعلا صادراتی پرداخت، لازم و ضروری است.

خوشبختانه امروزه این امر با وجود بستر اینترنت امری دور از ذهن نبوده و در دسترس بسیاری از فعالان بازار زعفران قرار دارد.

بسیاری از شرکت های بازرگانی زعفران مشهد و دیگر شهرها، امروزه فعالیت های خود را به بازار مجازی نیز وارد کرده اند که زمینه ی عرضه مستقیم زعفران سرگل اعلا، به ویژه برای مشتریان صادراتی را در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم کرده است.

طبیعی است که در این حالت مشتریان سراسر دنیا با اقدام به موقع برای خرید زعفران در اوایل فصل که اواخر پاییز است، علاوه بر امکان خرید مستقیم زعفران سرگل با بهترین میزان رنگ دهی یعنی 220 و عطر و طعم فوق العاده، به لحاظ قیمتی نیز شرایط بسیار بهتری خواهند داشت.

قاعدتاً این امر کمک شایانی به توسعه ی معاملات بازار زعفران به خصوص در حوزه های صادراتی خواهد نمود.

البته عرضه مستقیم زعفران تنها از نظر کیفیت و قیمت زعفران مورد اهمیت نیست، بلکه شرایطی مانند قرارداد تولید به منظور خرید یک کیفیت مشخص از زعفران در پارت های مختلف صادراتی، انتخاب بسته بندی مناسب با در نظر گرفتن شرایط نگهداری زعفران در بازار هدف و البته امکان بررسی شرایط متفاوت چندین فروشنده زعفران و دست آخر انتخاب یک منبع به عنوان بهترین گزینه را نیز به راحتی امکان پذیر کرده است.

در این حالت مشتری به راحتی می تواند از چندین منبع ارائه دهنده ی زعفران، نمونه زعفران سرگل اعلا، آنالیزهای انجام شده، قیمت ها و بسته بندی های متفاوت را بررسی نموده و در نهایت موردی را که بهترین شرایط خرید را دارد، انتخاب کند.

بر این اساس بازرگانی خشکبار آرین به عنوان یکی از فعالان حوزه ی آجیل و خشکبار و زعفران، با ارائه ی تجارب صادراتی زعفران به بازارهای مختلف، سعی دارد شرایطی مناسب و قابل قبول برای مشتریان زعفران سرگل اعلا فراهم نماید.

به منظور ارتباط با کارشناس فروش مجموعه می توانید از بخش تماس با ما، روش های ارتباط تلفنی، تلگرامی و ایمیلی را استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + سیزده =