صادرات زعفران سرگل فله – بسته بندی ممتاز

صادرات زعفران معمولا به دو صورت زعفران سرگل فله و بسته بندی شده انجام می شود و معمولا صادرکنندگان سعی می کنند تا از محصولات ممتاز برای این مهم بهره ببرند.

خوشبختانه ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان حاضر در بازار زعفران دنیا بوده و بهترین انواع زعفران صادراتی در کشور ما تولید می شود.

از بهترین ارقام صادراتی زعفران که اکنون ما شاهد تولید آن در بازار کشورمان هستیم، زعفران سرگل می باشد.

زعفران سرگل با نام تجاری All red saffron شناخته شده و تمامی تجاری که می خواهند قیمت و کیفیت موازی را به مشتریان خود ارائه کنند، از زعفران سرگل برای امور خود بهره می برند.

 

زعفران سرگل

زعفران سرگل

همان طور که در تصور درج شده در بالا مشاهده می کنید، زعفران سرگل شامل رشته های بریده شده قسمت بالایی محصول بوده و به لحاظ کیفی کیفیت بسیار خوبی را داراست.

ما اکنون می خواهیم به بررسی وضعیت فروش زعفران سرگل فله و بسته بندی شده در بازار صادراتی و بازار داخلی بپردازیم تا شمایی که قصد فعالیت در حوزه تجارت زعفران به خصوص زعفران سرگل فله و بسته بندی شده را دارید، بتوانید بهترین تصمیم را در این راستا بگیرید.

صادرات زعفران سرگل فله و بسته بندی

با عنایت به این که بیشترین مصرف زعفران ایران در بازار صادراتی می باشد، در نتیجه ما در ابتدا بازار صادراتی زعفران سرگل را برای شما تشریح می کنیم.

به صورت کلی باید بدانید که بخش اعظم بازار صادراتی زعفران دنیا در اختیار ایران بوده و صادرات زعفران توسط کشور به بسیاری از کشور های دنیا صورت می گیرد.

با توجه به صنعت بسته بندی بسیار ضعیف حاکم در کشور ما و عدم بازاریابی درست شرکت های فعال در حوزه صادرات، بیشترین حجم صادرات زعفران سرگل فله ای بوده و در حال حاضر این محصول در بسته های نیم کیلویی تا چند کیلویی به خارج کشور صادر می شود.

به دلیل نبود نظارت کافی در بخش صادرات این سرمایه ملی بعضا به صورت قاچاق از مرز های کشور صادر شده و سود حاصل از بسته بندی و صادرات آن به جیب کشور های همسایه ما به خصوص امارات و افغانستان می رود.

زعفران سرگل فله بر اساس آمار منتشر شده توسط برخی از شرکت های صادرکننده بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده است و مشتریان خاصی را در خارج کشور داراست.

زعفران سرگل بسته بندی صادراتی در کجای بازار خارجی ایران جای دارد؟

همان طور که گفتیم بیشترین حجم صادرات زعفران سرگل فله ای بوده و متاسفانه حجم صادرات زعفران بسته بندی ایران چندان قابل توجه نیست.

اما با این حال در بین انواع زعفران بسته بندی شده ایران می توان نمونه های بسته بندی:

  • پاکتی
  • کریستالی
  • خاتم

را به عنوان پر طرفدار ترین انواع بسته بندی های بازار صادراتی دانست.

زعفران پاکتی سرگل:

این بسته بندی به دلیل قیمت ارزان خود برای بازار هایی مناسب است که به دنبال قیمت های ارزان هستند و ما می خواهیم قیمت تمام شده ما پایین تر از دیگر انواع بسته بندی تمام شود.

زعفران سرگل کریستالی:

این بسته بندی از نظر ما بهترین بسته بندی برای زعفران سرگل و جلوگیری از فروش فله ای این محصول می باشد.

زعفران خاتم سرگل:

در نهایت اگر مشتری را در بازار صادراتی داشته باشید که طرح های ایرانی را دوست داشته باشند، قطعا باید زعفران بسته بندی شده خاتم را به آنان پیشنهاد بدهید، اما فراموش نکنید که قیمت تمام شده بسته های خالی برای شما گران تمام خواهد شد.

در نهایت اگر بخواهیم این بخش را جمع بندی کنیم، می توانیم این گونه بگوییم که زعفران سرگل فله و بسته بندی شده هر دو برای بازار های صادراتی مفید بوده، اما با توجه به نرخ صادرات محصولات فله ای قطعا کار منطقی این است که ما هم محصولات فله ای را به مشتریان خود پیشنهاد دهیم و پس از تثبیت بازار به فروش محصولات بسته بندی شده خود مشغول شویم.

پخش داخلی زعفران سرگل فله و بسته بندی

بهتر است بعد از آن که ما به بررسی فروش صادراتی زعفران سرگل پرداختیم، اندکی در مورد فروش داخلی انواع زعفران به خصوص سرگل صحبت کنیم.

همان طور که می دانید بازار داخلی زعفران در مقابل بازار صادراتی این محصول بسیار کم فروغ تر بوده اما به هر حال مصرف انواع زعفران در بازار داخلی ما وجود دارد.

با توجه به تجربه ما در بازار داخلی، فروش زعفران در بازار داخلی بهتر است که به صورت بسته بندی شده باشد تا مشتری بتواند راحت تر در مورد خرید محصول تصمیم گیری کند.

اگر در بازار داخلی فعالیت می کنید سعی نمایید تا از بسته بندی هایی استفاده کنید که قیمت تمام شده آن برای مشتریانتان پایین تمام شود.

بسته هایی همانند پاکت یا بسته های نایلونی می تواند برای بازار داخلی راهگشا باشد.

نکته ای مهم در ارتباط با زعفران سرگل بسته بندی:

برخی از فروشندگان زعفران سرگل بسته بندی شده اقداماتی ناشایست در زمینه فروش زعفران بسته بندی شده انجام می دهند، از آن اقدامات می توان به مخلوط نمودن زعفران ریشه و نرمه به داخل زعفران و… می توان اشاره نمود.

و اما فروش زعفران سرگل فله در بازار داخلی به کجا صورت می گیرد؟

معمولا فروش زعفران فله ای به رستوران ها، هتل ها و…. به صورت مثقالی و در انواع مختلف زعفران سرگل صورت می گیرد که هر یک از مشتریان به تناسب نوع نیاز خود محصول خاصی را خریداری می کنند.

در نهایت از شما دعوت می کنیم در صورتی که خریدار عمده انواع زعفران هستید، با مراجعه به بخش تماس سایت و دریافت اطلاعات تماس ما، خرید خود را از مجموعه خشکبار آرین نهایی کنید.

ضمنا ما مطالعه مقاله:

قیمت خرید انواع زعفران صادراتی درجه یک مشهد

را به شما عزیزان توصیه می کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =