فروش زعفران سرگل قلم دار ممتاز صادراتی درجه یک

زعفران سرگل قلم دار از نظر فروش در بازار صادراتی با توجه به کیفیت درجه یک و ممتاز محصول می تواند جایگاه مناسب و مطلوب را در بازار جهانی متعلق به خود نماید.

پروسه تولید و فرآوری زعفران دارای مراحل مختلفی می باشد و در این پروسه انواع زعفران دسته، پوشال، سرگل، نگین و … به بازار خرید و فروش این محصول وارد می شود و مطابق با پروسه فرآوری این محصول دارای کیفیت های متفاوتی از این محصول هستیم.

زعفرانی که دارای تمام قسمت های اصلی می باشد زعفران دسته می باشد که قسمت کلاله، قسمت زرد و سفید(خامه) را دارد و برای مصارف مختلف از منظر قیمت پائین تر کاربرد دارد.، زعفران پوشال قسمت خامه را نداشته و در بازار ایران مشتری پسند است.

نمونه زعفران که قسمت کلاله را دارد و سفیدی و زردی در آن به چشم نمی خورد نمونه زعفران سرگل و نگین می باشد که با توجه به اینکه زعفران سرگل بخش سه شاخه کلاله شکستگی و فرخوردگی را دارد از قیمت پائین تری نسبت به نگین برخوردار است.

زعفران نگین با بخش کلاله سالم و بدون شکستگی و فرخوردی یک گزینه درجه یک در زعفران ایران بوده و جهت بازارهای صادراتی می تواند با کیفیت ممتاز، بهترین ارزآوری را داشته باشد و شاهد استقبال نمونه سرگل و نگین در بازارهای مختلف هستیم.

فروش زعفران سرگل قلم دار و موفقیت این محصول در بازار داخل و بازارهای صادراتی باید پارامترهای مختلفی را برای موفقیت در خرید و فروش با خود یدک بکشد و از این رو توصیه ما خرید و فروش در منابع بی واسطه و دست اول در این بازار پرنوسان می باشد.

زعفران سرگل قلم دار باید از بازاریابی و تبلیغات درست بهره مند شود، باید در بسته بندی درست قرار گیرد، نرخ مناسب و مطلوب ارائه گردد، حضور واسطه های مختلف را در بازار زعفران باید تعدیل نمائیم و نیاز به وجود کارگاه های مختلف فرآوری اهمیت بالایی دارد.

زعفران سرگل قلم دار و فروش موفق این محصول باید از پارامترهای درست برای رسیدن به بازار داخلی و خارجی بهره مند شود و ما در مقوله هایی مانند انبارداری و شرایط مطلوب نگهداری زعفران با مشکلاتی روبرو هستیم و نیاز به آزمایشگاه های درست را می طلبد.

در کشوری که تولیدکننده اصلی زعفران جهان هست باید مشکلات موجود در این محصول مرتفع شود و محصول با برند و بسته بندی وارد بازار جهانی زعفران گردد ولی این مهم سالهاست که دغدغه اصلی کسانی می باشد که در این حوزه کار می کنند.

زعفران سرگل قلم دار صادراتی

انجام صادرات و موفقیت در آن باید شرایطی را داشته باشد که در این بازار پررقیب یکی از موارد بسیار مهم مقوله بازاریابی و تبلیغات در این حوزه می باشد در زمانی که ما دارای بهترین کیفیت از زعفران سرگل قلم دار هستیم چه سهمی را در صادرات آن داریم؟

به عنوان تولیدکننده بیشترین حجم صادرات و صادرکننده اصلی در حوزه زعفران کشورهایی مانند اسپانیا می باشد که بسیار قوی در این حوزه مشغول به فعالیت هستند با بسته بندی درست، برند مناسب و فرآوری مطلوب توانسته اند بازار صادراتی را به دست بگیرند.

در بازار جهانی آنقدر که اسپانیا را با زعفران می شناسند به ما به عنوان تولیدکننده اصلی نمی نگرند و این برمی گردد به تبلیغات و بازاریابی بی نظیری که این کشور با تکیه بر متد روز جهانی به آن تکیه نموده است.

ما با دارا بودن بهترین کیفیت از زعفران سرگل قلم دار و نگین صادراتی هم در مقوله قیمت زعفران در بازار جهانی، هم تبلیغات و بازاریابی و بیش از همه در شرایط صادرات و گزینه مهمی مانند بسته بندی، ضعیف عمل نموده و اینها نقاط ضعف در زعفران ایران است.

سنتی عمل نمودن در بازار زعفران باعث شده است که محصولاتی مانند زعفران سرگل قلم دار، نگین صادراتی، پوشال و … در بازار جهانی نتوانند جایگاه اصلی خود را به عنوان محصولات برتر از نظر کیفیت و محصول خوش قیمت باز نمایند.

رقیب ما در این بازار پرنوسان با تکیه بر قیمت مطلوب، بسته بندی شکیل، ایجاد شرایط مطلوب صادرات و با تکیه بر یک برند جهانی توانسته است حرف اول را را به عنوان صادرکننده بزند و ما باید بتوانیم به عنوان تولیدکننده روی گزینه کیفیت برنامه ریزی نمائیم.

از لحاظ کیفیت محصول هم در گزینه رنگ دهی، هم طعم و مزه از بهترین زعفران در نمونه های زعفران سرگل قلم دار، نمونه نگین و پوشال بهره مند هستیم و باید به سوی فرآوری در حوزه زعفران قدم برداریم.

زعفران سرگل قلم دار بسته بندی

ما در بسته بندی زعفران در چند سال اخیر به بسته بندی های مطلوبی دست یافته ایم که شرایط مناسب را برای نگداری زعفران داشته و می توانیم روی صنعت بسته بندی برای قدم برداشتن در صادرات زعفران بسته بندی به موفقیت چشم گیری برسیم.

زعفران محصول بسیار مطلوبی برای صادرات هست ولی حجم بالای صادرات فله این محصول یک نکته منفی برای این محصول بوده و باید به عنوان تولیدکننده به جلب بازارهای هدف مخلتف برای محصول بسته بندی پرداخته و روش های قدیمی را به فراموشی بسپاریم.

هم از نظر تولید زعفران سرگل فلم دار و هم از نظر تولید زعفران نگین با بهتر کیفیت می توانیم مقوله قیمت زعفران را متناسب با بازار جهانی این محصول نموده و باید بتوانیم شرایط مطلوب را برای صادرات این محصول مهیا نمائیم.

در بازاری که متد جدید راه های گسترده ای را برای صادرات در حوزه کشاورزی باز می نمایند روش های و متد قدیمی می تواند بار منفی بالایی را برای محصولات مختلفی مانند زعفران ایجاد نماید و از این باید در این حوزه با تکیه بر متد جدید قدم برداریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 14 =