قیمت خرید انواع زعفران صادراتی درجه یک مشهد

انواع زعفران صادراتی درجه یک مشهد که شامل سرگل – نگین و پوشال می شوند را با چه قیمت هایی می توان خرید نموده و از آن ها برای صادرات استفاده کرد؟

در تصویر زیر انواع زعفران تولید شده در ایران را به صورت مستند می بینید:

انواع زعفران

انواع زعفران

همان طور که در تصور مشاهده می کنید سه نمونه اصلی زعفران یعنی سرگل – نگین و پوشال به وضوح برای شما مشخص شده اند و نمونه بعدی که تمام رشته زعفران را شامل می شود با نام زعفران دسته یا دختر پیچ شناخته شده و در نهایت نمونه زعفران سفید که شامل قسمت ریشه زعفران می شود.

بسیار خوب، بهتر است اکنون به تشریح هر یک از انواع زعفران صادراتی درجه یک در این مقاله بپردازیم ….

زعفران صادراتی درجه یک پوشال

زعفران پوشال یکی از چندین رقم زعفران تولید شده در ایران است که قطعا مشتریان خاص خود را داشته و معمولا این محصول همانند هر کالایی دیگری نکاتی دارد که باید در هنگام خرید به آن دقت کنیم.

زعفران پوشال به لحاظ فیزیکی:

این زعفران همانطور که در تصور بالا مشاهده می کنید شامل قسمت قرمز زعفران + اندکی از سفیدی زعفران می باشد، زعفران پوشال به دلیل وضعیت ظاهری سفید و قرمز خود در دسته زعفران های ارزان قیمت قرار گرفته و هر آن کس که می خواهد محصول ارزان قیمتی را خریداری کند، قطعا زعفران پوشال بهترین گزینه برای اوست.

شاید بپرسید که در خرید زعفران پوشال چه نکاتی مهم است؟

اولین نکته برای خرید زعفران پوشال این است که سعی کنید زعفرانی را خریداری کنید که به عبارت بازاریان قلم درشت باشد، منظور از قلم درشت آن است که زعفران مذکور کیفیت ظاهری خوبی داشته و رشته های زعفران درشت باشند.

نکته دوم در خرید زعفران این است که شما سعی کنید زعفران پوشال را به صورت کلاف خریداری کنید، منظور از کلاف چیست؟

دقت کنید هنگامی که کشاورز زعفران خود را خشک می کند، این زعفران در هم گره شده و حالت کلاف مانند را به خود می گیرد، پس سعی کنید زمانی که زعفران پوشال را می خرید، کلاف زعفران باز نشده باشد.

نکته: اگر کلاف زعفران پوشال باز شده باشد، باید به کیفیت محصول شک کرد!

سومین نکته در مورد خرید زعفران پوشال آن است که دقت کنید از هر کس زعفران می خرید، کالا تمیز شده باشد، معمولا کسانی که زعفران پوشال تولید می کنند بعضا به صورت سهوی بخش های زرد زعفران را با محصول مخلوط نموده و این مساله ظاهر بدی را به کالای ما می دهد، پس دقت کنید که اگر زعفران پوشال خریداری می کنید، محصولی کاملا تمیز شده باشد.

در نهایت باید به شما عرض کنیم که زعفران پوشال ارزان ترین زعفران صادراتی درجه یک ایران بوده و برای بسیاری از مشتریان صادراتی گزینه ایده آلی می باشد.

زعفران صادراتی درجه یک سرگل

دومین زعفرانی که می توان در حوزه صادرات به مشتریان پیشنهاد داد، زعفران سرگل است.

بیایید در قدم اول بررسی کنیم که زعفران سرگل چیست؟

خواهش می کنیم که به تصویر بالا دقت کنید! بله چیزی که مشاهده می کنید بالایی ترین قسمت زعفران را زعفران سرگل می نامند.

اما سوال اینجاست که زعفران صادراتی درجه یک سرگل چگونه تولید می شود؟

این را بدانید و آگاه باشد که زعفران سرگل محصولی نیست که توسط کشاورز تولید شود و بیشترین حجم تولید آن توسط کسبه بازار صورت می گیرد.

زعفران سرگل از زعفران پوشال حاصل می شود.

این محصول پس از آن که قسمت سفید زعفران پوشال از آن جدا می شود تولید شده و معمولا این کار در کارگاه های خاص تولید زعفران سرگل صورت می گیرد.

حال که متوجه روند تولید زعفران سرگل شدید، بهتر است تا به نکات مهم در فرایند خرید زعفران سرگل بپردازیم….

اولین نکته در خرید زعفران سرگل این است که محصولی را خریداری کنید که به عبارت بازاری قلم درشت باشد، ما مفهوم قلم درشت را برای شما توضیح دادیم، پس سعی کنید محصولات قلم درشت را خریداری کنید.

دومین نکته در خرید زعفران سرگل این است که محصولاتی را خریداری کنید که نرمه زیادی داخل کالا مخلوط نشده باشد.

قطعا هنگامی که زعفران پوشال به زعفران سرگل تبدیل می شود، بخشی از زعفران خود به خود خورد شده و این یک امر کاملا بدیهی و اجتناب ناپذیر است، اما در برخی موارد فروشندگان به عمد زعفران خرده بیشتری را زعفران سرگل مخلوط می کنند که این کار یک حرکت ناشایت می باشد.

سومین نکته در فرایند خرید زعفران سرگل این است که زعفران سرگلی را خریداری کنید که کاملا قرمز، یک دست و تمیز شده باشد تا بتوانید با صادرات آن به کشور مورد نظر خود نظر مشتریان را جلب کنید.

زعفران سرگل به دلیل آن که از زعفران پوشال تهیه می شود، در نتیجه قیمت آن با زعفران پوشال در بازار بالا و پایین رفته و در نتیجه همانند هر محصول دیگری تابع نرخ روز دیگر انواع زعفران است.

دقت کنید!! برای خرید زعفران سرگل به هر فروشنده ای اعتماد نکنید و محصول خود را از مراجع معتبر خریداری کنید.

زعفران صادراتی درجه یک نگین

این زعفران به عنوان یکی از پر متقاضی ترین انواع زعفران موجود در بازار است که بحث های بسیار زیادی را در زمینه تجارت این محصول داشته ایم.

ما در مقاله درج شده در پایین نکات بسیار جالبی را در مورد قیمت زعفران نگین مطرح کردیم که توصیه می کنیم حتما آن را مطالعه کنید:

قیمت انواع زعفران نگین سوپر – معمولی – پوشالی

همان طور که گفته شد زعفران نگین یکی از پر متقاضی ترین انواع زعفران موجود در بازار بوده و به همین جهت است که بازرگانی خشکبار آرین در زمینه تجارت این محصول به صورت تخصصی ورود پیدا کرده است.

بسیار خوب بپردازیم به زعفران نگین ….

همان طور که در تصویر درج شده در بالا مشاهده می کنید، زعفران نگین محصولی است که تنها شامل قسمت قرمز زعفران می شود، البته در برخی از ارقام زعفران نگین همراهی بخش اندکی از سفیدی زعفران به همراه محصول اجتناب ناپذیر است.

هر گاه قصد داشتید تا زعفران نگین را از بازار تهیه کنید، باید دقت کنید که به دنبال خرید چه محصولی هستید، چرا که زعفران نگین هر آن چه که شما برای تهیه یک محصول ایده آل به دنبال آن باشید را به شما خواهد داد.

به عنوان مثال اگر به دنبال زعفران نگین برای امور بسته بندی باشید، قطعا زعفران شبه نگین یا پوشال نگین بهترین گزینه برای خرید خواهد بود، اما اگر به دنبال استفاده های صنعتی از زعفران نگین هستید، بهترین گزینه برای شما نگین سوپر است.

پس هر گاه تصمیم به خرید زعفران صادراتی درجه یک نگین گرفتید باید قبل از هر چیز مشخص کنید که از خرید این محصول به دنبال چه هستید.

ما سعی خواهیم کرد که در مقالات آینده خود مسائل کلیدی بیشتری را پیرامون تجارت زعفران به شما آموزش دهیم و نکات کلیدی بیشتری را مطرح نماییم.

ما را دنبال کنید …..

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − دو =