زعفران ممتاز خراسان

قیمت زعفران ممتاز خراسان بسته بندی – فله

زعفران ممتاز خراسان به صورت بسته بندی شده و فله عرضه می شود و قیمت آن تابعی از کیفیت این محصول است نه شهری که در آن تولید می شود.

زعفران ممتاز بسته بندی

خراسان یکی از اصلی ترین تولیدکنندگان زعفران در کشور بوده و بسیاری زعفران ممتاز قائنات را به عنوان بهترین زعفران بازار می شناسند، اما سوال اینجاست که آیا تنها تولید زعفران در قاین صورت می گیرد؟ آیا بهترین زعفران منطقه خراسان را قاین دارد؟ پس بیایید تا بررسی تاریخی در مورد زعفران خراسان داشته باشیم.

در حدود سال های 60 که وضعیت اقلیمی منطقه خراسان به شرایط امروز نرسیده بود، تولید اصلی زعفران در جنوب خراسان صورت می گرفت و شهر هایی از جمله قاین، بیرجند، بجستان، مه ولات به عنوان تولید کنندگان عمده این محصول شناخته می شدند، اما رفته رفته با کاهش بارندگی ها و گرم شدن هوا طیف کشت زعفران در تربت حیدریه گسترده شده و منطقه زاوه تربت حیدریه به زیر کشت زعفران رفت و از طرفی برداشت زعفران به دلیل تابستان های گرم و زمستان های کم باران در مناطق جنوبی خراسان کم تر شد، اکنون کشت و داشت برداشت زعفران به شمال خراسان نیز رسیده و مناطق سردسیر تر خراسان به دلیل تغییرات اقلیمی به زیر کشت زعفران رفته اند، البته کشت زعفران هنوز در جنوب خراسان ادامه دارد، اما زعفران جنوب خراسان دیگر راز روز های اوج خود فاصله زیادی گرفته و اکنون تربت حیدریه به عنوان قطب اصلی تولید این محصول در کشور شناخته می شود و بعید نیست تا چند سال دیگر یکی از شهر های خراسان شمالی خود را به عنوان قطب زعفران معرفی کند ….

و اما برسیم به کیفیت زعفران ….

بسیاری از مصرف کنندگان زعفران اعتقاد دارند که هنوز هم زعفران جنوب خراسان بهترین زعفران بازار بوده و تلاش می کنند تا این نمونه زعفران را از بازار خریداری کنند و به همین دلیل است که بسته بندی های ممتاز قائنات در بازار کشور ما به فراوانی یافت می شود، اما از نظر بازرگانی آرین، زعفران ایران به صورت کلی در هر جایی که کشت شود، دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و تشخیص سطح کیفی این محصولات با آزمایش قابل درک است.

این روز ها بسیاری از کشاورزان در مناطق مختلف کشور برای بالا بردن سطح کیفی محصولات خود، ضمن توجه به پیاز زعفران برای برداشت بهترین گل، در زمینه فرآوری آن هم برنامه های مختلفی دارند، تا بتوانند بهترین کیفیت خود را به بازار عرضه کنند.

این کیفیت ها بر اساس جدا کردن کلاله زعفران و روش خشک کردن متفاوت است و طبیعتا قیمت های مختلفی خواهد داشت.

اگر کشاورز سفیدی و قرمزی زعفران را با هم جدا کند، آن را دسته می نامیم که ارزان ترین نوع زعفران در بازار است، اما اگر اندکی از سفیدی همراه با کلاله باشد، زعفران پوشال تولید می شود که در این بین برخی آن را با دستگاه خشک می کنند که عیار بالاتری داشته و گران تر است و اگر به روش سنتی خشک شود، عیار کمتری داشته و ارزان تر است.

در نهایت اگر کلاله بدون سفیدی جدا شود، وابسته به نوع خشک کردن انواع مختلفی از زعفران نگین را به ما خواهد داد که شبه نگین ارزان ترین نوع و نگین پرسی گران ترین نوع آن خواهد بود.

این طیف گسترده در قیمت و کیفیت زعفران دست هر مصرف کننده ای را برای خریدی مطمئن باز گذاشته و به آن ها این اطمینان را می دهد که بتوانند بهترین گزینه را برای خرید خود انتخاب کنند.

زعفران نگین بسته بندی

زعفران ممتاز خراسان بسته بندی یا فله؟

همان طور که می دانید زعفران به دو شکل بسته بندی شده و فله در بازار عرضه می شود، اما مشتریان خرده بیشتر سعی می کنند تا بسته بندی شده خرید کنند و مشتریان عمده سعی در خرید محصول به صورت فله دارند.

این که شما زعفران ممتاز خراسان را به صورت بسته بندی شده بخواهید یا فله، بستگی به این دارد که هدف شما از خرید زعفران چه باشد.

اگر بخواهید زعفران را برای پخش و فروش در سوپر مارکت ها و … استفاده کنید، قطعا بسته بندی گرمی زعفران برای شما گزینه ایده آلی است، اما اگر قصد شما از خرید زعفران عمده فروشی آن در بازار عمده فروشان باشد، توصیه ما خرید فله زعفران است، چرا که در بازار عمده فروشان چه در ایران و چه در خارج کشور قیمت اهمیت فوق العاده ای دارد و انتخاب زعفران بسته بندی برای این کار هزینه های شما را افزایش خواهد داد.

چه نوع بسته بندی انتخاب کنیم؟

اگر به فکر خرید محصول بسته بندی شده هستید، همان طور که در مقالات قبل گفته ایم، سعی کنید تا بازار هدف خود را آنالیز کرده و بر اساس نیاز بازار خود اقدام به خرید کنید، مثلا اگر میخواهید در بازار داخلی کار پخش و فروش را انجام دهید، قاعدتا بسته بندی های پاکتی شیک برای کار شما مناسب است، اما در برخی موارد باید یک کار شیک تر را به مشتریان خود عرضه کنید و در این هنگام استفاده از بسته بندی کادویی زعفران برای شما مناسب تر خواهد بود، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بسته بندی کادویی زعفران مطلب زیر را مطالعه کنید:

زعفران بسته بندی کادویی

مطالعه این مقاله می تواند برای شما مفید باشد.

در خرید زعفران به صورت فله ابتدا به امر باید شما بازار هدف خود را مورد بررسی قرار دهید و ببنید که مشتری شما چه محصولی را نیاز دارد تا طبق نیاز وی بهترین ها را به ایشان عرضه کنید.

برای مشاوره در امر خرید و فروش زعفران ممتاز خراسان چه به صورت بسته بندی شده چه به صورت فله آماده همکاری هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 17 =