زعفران نگین بورسی

قیمت فروش زعفران نگین بورسی مشهد

زعفران نگین بورسی چیست؟ آیا همان نمونه های سوپر پرسی و شاخ بزی است؟ قیمت فروش آن چگونه و در کجا تعیین می شود؟

این روز ها بورس کالا به عنوان یکی از مهم ترین بازار هایی است که هر تاجری می تواند محصولات مورد نیاز خود را از آن بخرد یا محصول مورد نظر خود را در آن به فروش برساند، محصولات مختلفی این روز ها در بازار بورس به فروش می رسد، از جمله مواد پتروشیمی یا حتی در تاریخی که ایم مقاله نوشته می شود، حتی قرار است که خودرو هم به بازار کالایی بورس اضافه گردد.

در این بین آن چه که برای اهالی بازار خشکبار مهم است، ارائه برخی از محصولات آنان در بورس کالاست.

حال چه محصولاتی؟

محصولاتی که اکنون در بورس کالا ارائه می شود، زعفران، زیره و در برخی موارد شامل پسته می باشد.

به دلیل این که ما در این مقاله می خواهیم به صورت کامل در مورد زعفران بورسی به شما توضیح دهیم، ابتدا بیایید تا با هم بررسی کنیم چه زعفرانی برای فروش در بورس کالا مناسب است.

نگین صادراتی

بسیار خوب!

همان طور که می دانید کردید، زعفران نگین بورسی همان نگین شاخ بزی یا اول فصلی است که به صورت دستگاهی خشک شده و دارای کیفیت بسیار ایده آلی می باشد.

کالایی که شما به انبار بورس کالا تحویل می دهید، می بایست مورد تایید کارشناس این مجموعه قرار گیرد تا امکان فروش آن در روی تابلو برای شما فراهم گردد.

حال نحوه کار به چه صورت است؟

ابتدا برای آن که شما بخواهید محصولی را برای بورس کالا تهیه کنید، باید به بازار مراجعه کرده و درخواست زعفران بورسی نمایید، سعی کنید تا کار خرید را از جایی انجام دهید که کاملا مطمین باشید که اجناس درجه یک و مورد تایید بورس را به شما تحویل می دهند، در قدم بعدی پس از تهیه محصول، نوبت به ارائه کالا به انبار بورس می رسد، که انبار های مختلفی در مشهد، قائن، بیرجند و … برای این مهم تعبیه شده است، پس از آن که کالای شما در انبار بورس تحویل شد، در مرحله اول توسط کارشناسان زبده مورد بررسی دقیق قرار می گیرد و در صورت تایید کالا نوبت آن است که جنس شما آزمایش شود، در این زمان کالای شما که تایید کارشناسان را گرفته به آزمایشگاه می رود و شما با پرداخت مبلغی و مقداری نمونه جنس، کار آزمایش را انجام می دهید.

اگر کالای شما مورد تایید قرار گیرد، بعد از حدود سه روز در پرتفوی بورس شما اضافه شده و می توانید آن را به قیمت روی تابلو بفروشید.

ارائه زعفران به بورس چند چالش مهم دارد که باید آن را مد نظر قرار دهید:

1- ممکن است کالای شما در مرحله بررسی فیزیکی رد شود، پس اگر تجربه کافی در تجارت زعفران ندارید، سعی کنید که یا از افراد مطمئن خرید کنید یا وارد چنین معامله ای نشوید.

2- ممکن است کالای شما در مرحله دوم آزمایش شیمیایی رد شود، پس دوباره تکرار می کنیم، زعفران خود را از جای مطمئن خرید کنید.

3- ارائه زعفران در بازار بورس ریسک بالایی دارد، پس اگر ریسک پذیر نیستید تحت هیچ عنوان وارد معامله نشوید، به عنوان مثال بسیاری از همکاران با پیش بینی این که زعفران در چند روز آینده روی تابلو بورس گران تر خواهد شد، اقدام به خرید کالا نموده اند و پس از چند روز که زعفران آن ها روی تابلو آمد، قیمت ها از آن چه خریده بودند کمتر شد، و ضرر های سنگینی را بابت چنین معامله ای داشتند.

نحوه خرید زعفران نگین بورسی از روی تابلو

شاید بگویید که ما قصد فروش زعفران نداریم و میخواهیم از روی تابلو جنس بخریم!

همان طور که در تصویر زیر ملاحظه می کنید، می توانید با سرچ نماد های مختلف زعفران در بازار بورس، همانند هر سهی زعفران خود را خریداری کنید.

نکته مهم: برای خرید زعفران از بورس کالا حتما تسلط کافی جهت فروش آن در بازار را داشته باشید، چرا که ممکن است پس از تحویل کالا از بورس بسیاری از کسبه آن را از شما خریداری نکنند یا قیمت پایین تر خریدار باشند.

نحوه تحویل زعفران از انبار بورس چطور است؟

به عنوان مثال شما در کارگزاری مفید دارای کد معاملاتی هستید، پس از آن که خرید خود را از بورس نهایی کردید و تصمیم بر آن داشتید که به صورت فیزیکی محصول مورد نظر را تحویل بگیرید می بایست به آدرس ایمیلی که مربوط به تحویل فیزیکی کالا در این مجموعه است، ایمیل دهید و درخواست خود را جهت تحویل نهایی محصول ثبت نمایید و پس از آن روز و ساعت دقیق تحویل همراه با ادرس به شما ارائه خواهد شد.

از مهم ترین مزیت هایی که باعث می شود تحویل فیزیکی کالا نگرانی های تاجران را کمتر کند آن است که برای تحویل کالا به بورس سخت گیری زیادی وجود دارد و از آن طرف کسانی که کالا را تحویل می گیرند، مطمئن هستند که محصولی آزمایش شده و دارای تایید کارشناسانی سخت گیر را دریافت می کنند.

به عنوان آخرین نکته این مقاله قصد داریم تا به قیمت گذاری های بورس بپردازیم:

همه ما می دانیم، بورس یک بازار دو طرفه است که عرضه و تقاضا بر قیمت محصول تاثیر گذار است.

در برخی از روز ها حقوقی های بازار زعفران اقدام به خرید سنگین زعفران می نمایند و این موضوع باعث می شود تا با تشکیل صف های خرید زعفران نگین قیمت های بالایی را به خود بببند و از آن طرف ماجرا در برخی روز ها آنقدر عرضه زیاد می شود که صف فروش تشکیل شده و قیمت ها ریزشی می شوند.

برخی از همکاران از ما می پرسند که آیا زعفران نگین بورسی تابع زعفران در بازار فیزیکی است؟

این سوال را می توان این گونه پاسخ گفت که زعفران به دلیل دارا بودن بازار سنتی و مدرن دارای یکی از شفاف ترین بازار های قیمت گذاری است و بازار های مختلف این محصول هر دو بر نرخ های یکدیگر موثر بوده و به محض بروز هر اتفاقی در هر بازاری سریعا تاثیر قیمتی آن بر بازار دیگر ملاحظه می شود.

جمع بندی نهایی مقاله

اگر بخواهم این مطلب را برای شما جمع بندی کنم، باید بیان کنیم که ورود به هر بازار مستلزم شناخت بازار محصول بوده و در صورتی که از تجربه کافی در هر دو بازار برخوردار هستید، ورود را توصیه می کنیم، اما اگر تجربه کافی را ندارید، خواهشمند است، از ورود به این بازار ها جدا خود داری کنید.

برای ادامه مطالعه مقاله زیر را توصیه می کنیم:

قیمت انواع زعفران نگین سوپر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =