زعفران نگین فله

نکات صادرات زعفران نگین فله – بسته بندی

زعفران نگین فله و بسته بندی شده از بهترین محصولات برای صادرات بوده، اما فروش جهانی این محصول نیازمند توجه به نکاتی است که بیان آن لازم است.

بر کسی پوشیده نیست زعفران ایران به عنوان یک محصول استراتژیک در حوزه صادرات بوده و بسیاری از فعالان اقتصادی فعال در زمینه صادرات و واردات به تجارت این محصول فکر می کنند.

اما به راستی این سوال به وجود می آید که چرا زعفران به عنوان یک محصول صادراتی پر طرفدار مطرح است؟

1-دسترسی آسان:

این روز ها در کشور ها تولید زعفران از حجم قابل توجهی برخوردار بوده و از سوی دیگر تجار و شرکت های فعال در زمینه تولید و تامین این محصول به تعداد زیاد در کشور پیدا می شوند، از همین رو تامین آسان این محصول یکی از بزرگ ترین مزیت هایی است که یک شرکت صادرکننده در مسیر صادرات با آن رو به رو می باشد.

2- حمل و نقل آسان:

دومین و مهم ترین مزیت این محصول است که به دلیل شرایط فیزیکی خاص این کالا، معمولا حمل نقل آن کار سختی نیست و حجم های در حد 100 کیلو تا یک تن نیز با هواپیما سریعا قابل جا به جایی است.

3- تنوع:

با توجه به آن که زعفران به عنوان یک محصول واحد در بازار شناخته می شود، اما تنوع زیاد این محصول صادراتی توانسته است، طیف وسیعی از مشتریان را راضی نگه دارد، از جمله مهم ترین انواع زعفران می توان به زعفران پوشال، دسته و نگین اشاره کرد و در ادامه ما بررسی های بیشتری را روی صادرات زعفران نگین انجام خواهیم داد.

حال که با مزیت های رقابتی زعفران ایران آشنا شدید، بهتر است تا اندکی بیشتر در مورد بهترین نوع زعفران ایران یعنی زعفران نگین به بحث بنشینیم.

همان طور که می دانید زعفران نگین به عنوان مهم ترین نمونه زعفران ایران در بازار مطرح بوده و اغلب صادرات زعفران از کشورمان به دیگر نقاط دنیا را این نمونه تشکیل می دهد.

اگر قصد صادرات زعفران نگین فله یا بسته بندی شده به هر نقطه از دنیا را دارید، بهتر است تا قبل از هر چیزی با نمونه های مختلف این محصول آشنا باشید:

انواع زعفران نگین فله

زعفران نگین پرسی یا شاخ بزی:

این نوع زعفران بهترین نمونه زعفران بازار مشهد و ایران بوده و اغلب کسانی که به دنبال خرید بهترین نوع زعفران هستند، این نمونه را برای کار خود انتخاب می کنند.

سوپر نگین پرسی

همان طور که از تصویر مشخص است این نوع زعفران کاملا یکدست، درشت و باکیفیت بوده و برای مصارف لوکس فروشی مناسب است.

زعفران سوپر نگین:

نمونه بعدی زعفران که در بازار کشور ما خرید و فروش می شود، زعفران سوپر نگین است که تفاوت فاحشی با نمونه بالا ندارد و صرفا در مشخصاتی هم چون راست بودن قلم زعفران، کیفیت رنگی و … متفاوت است.

زعفران سوپر نگین

زعفران نگین درجه یک:

از نظر ما این نمونه زعفران یک گونه میان رده از زعفران نگین است و بین زعفران نگین معمولی و سوپر بوده و برای کسانی که به دنبال آن هستند تا با پرداخت کمترین هزینه یک نمونه ایده آل را خریداری کنند، بسیار مناسب است.

زعفران نگین درجه یک

این نوع زعفران از لحاظ ظاهری با زعفران قبلی شاید فرق آنچنانی نداشته باشد، اما بدون شک گزینه بسیار خوبی برای بسته بندی و همچنین فروش فله ای شما می باشد.

زعفران نگین عرفی:

این زعفران دارای کیفیت قابل قبولی بوده و به لحاظ قلم، رنگدهی و … در سطح خوبی قرار دارد، صرفا تفاوت آن با نمونه های قبلی این است که ممکن است در دستگاه خشک نشده باشد و به صورت دستی و در منزل کشاورز فرآوری شده باشد.

نگین عرفی

این نمونه زعفران و مورد قبلی که عکس آن را قرار دادیم، دو نمونه زعفرانی است که بیشتر برای بسته بندی استفاده می شود و کیفیت بسیار خوبی را نیز دارد.

زعفران شبه نگین:

این نمونه زعفران بین زعفران نگین و پوشال بوده و برای کسانی مناسب است که قصد دارند زعفران ارزان تری را خریداری کرده و بسته بندی کنند، معمولا هم برای صادرات و هم برای بازار داخلی ایران گزینه جذابی است.

زعفران شبه نگین

با این اوصاف شاید برای شما سوال به وجود آید که اگر قصد صادرات زعفران نگین فله یا بسته بندی را داشته باشیم، کدام گزینه بهتر است؟

انتخاب نوع زعفران و بسته بندی آن بسته به بازار هدف شما دارد، به عنوان مثال اگر قصد صادرات به کشور اسپانیا را داشته باشید، قاعدتا فروش زعفران به صورت فله ای بسیار مناسب تر است، چرا که خود کشور اسپانیا دارای صنعت بسته بندی در حوزه زعفران بوده و معمولا واردات بسته بندی از کشوری دیگر را بر نمی تابد.

اما کشور هایی که در زمینه بسته بندی این محصول فعال نیستند می توانند گزینه های جذابی برای صادرات زعفران نگین به صورت بسته بندی شده باشند که در این میان کشور هایی هم چون روسیه، کویت و … را می توان نام برد.

اگر مشتاق هستید تا در مورد صادرات به دیگر کشور ها بدانید مقاله زیر شاید بتواند کمک زیادی را به شما داشته باشد:

صادرات زعفران به کویت

برای هر کاری می بایست قبل آن با اهل فن و افراد دارای تجربه صحبت کرد و اگر شما نیز قصد صادرات زعفران را دارید ولیکن تجربه کافی در مورد آن را ندارید، قطعا می توانید روی کمک مجموعه بازرگانی خشکبار آرین حساب کرده و هر گونه راهنمایی در این ارتباط با از ما بخواهید.

کارشناسان ما در ساعات کاری پاسخ گوی شما همکاران گرامی خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 19 =