صادرات انواع زعفران ایرانی بسته بندی به اروپا

صادرات انواع زعفران ایرانی بسته بندی به اروپا مزایای بسیاری در مقایسه با تجارت فله ای به همراه دارد که یکی از بهترین مزیت های آن بحث برند سازی به منظور توسعه ی عرضه در بازار جهانی می باشد.

زعفران به عنوان یکی از اصلی ترین و مهم ترین محصولات تولید شده ایران در حوزه ی کشاورزی است که در حوزه ی صادرات نیز از شرایط خوبی برخوردار است.

البته صادرات انواع زعفران ایرانی به اروپا و دیگر مناطق دنیا هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده و متأسفانه صادرات فله ای زعفران، بیشتر به نفع وارد کنندگان خارجی تمام می کند.

همان طور که می دانید کشورهای پیشتاز و قدرتمند در زمینه ی بسته بندی زعفران مانند اسپانیا، در بحث بسته بندی و برندسازی چنان قوی عمل کرده اند که بازار جهانی زعفران، ایران را به عنوان تولید کننده ی اصلی زعفران در جهان نمی شناسد.

لزوم صادرات انواع زعفران ایرانی به صورت بسته بندی

این در حالیست که اگر به صورت دقیق و برنامه ریزی شده، جلو صادرات فله ای زعفران گرفته شده و صرفاً شاهد صادرات انواع زعفران ایرانی به صورت بسته بندی باشیم، مزیت های بسیاری ایجاد خواهد شد.

در گام اول میزان ارزآوری این روش از صادرات زعفران است که بدون شک در مقایسه با صادرات فله ای بسیار بیشتر خواهد بود.

در گام بعدی و با توجه به اهمیت تبلیغات در دنیای اقتصاد پرچالش امروزی، صادرات زعفران بسته بندی می تواند زمینه ای عالی برای تبلیغات و برندسازی زعفران ایران در بازار های جهانی ایجاد کند.

البته در این خصوص باید توجه داشت که اولاً بسته بندی زعفران با توجه به عطر و طعم و خواص عالی آن و نیاز به شرایط ویژه جهت حفظ این ویژگی ها، بایستی به درستی انجام گرفته و از میان گزینه های مختلف موجود بهترین مورد انتخاب شود.

ثانیاً این نکته را نیز در نظر داشته که تمامی انواع بسته بندی های زعفران برای تمامی بازارهای جهانی مناسب نبوده و هر کشور شرایط خاص خود را به لحاظ قدرت اقتصادی، فرهنگ مصرفی و استاندارد بهداشتی دارد.

بنابراین در صادرات انواع زعفران ایرانی بسته بندی شده به اروپا و مناطق دیگر جهان باید تمامی موارد مؤثر مورد بررسی قرار گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + شانزده =