صادرات بهترین پسته ایرانی به اروپا

بهترین پسته ایرانی برای صادرات به اروپا کدام است؟ بدون شک در این خصوص مواردی مانند سطح آفلاتوکسین و قیمت مناسب به عنوان یک مسئله ی رقابتی در بازار جهانی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

اروپا یکی از بهترین مقاصد صادراتی برای کشورهای مختلف محسوب می شود چرا که بسیاری از کشورهای پیشرفته در این قاره قرار گرفته و بنابراین شرایط مطلوبی برای بازار سنجی محصولات مختلف خواهند داشت.

در این میان اما پسته به عنوان یکی از گزینه های عالی برای صادرات به اروپا محسوب می شود.

البته این مسئله امروزه و با در نظر گرفتن رقیب قدرتمندی همچون آمریکا که در تجارت پسته، از ایران که تا چند سال پیش رتبه ی اول جهانی را داشت، پیشی گرفته است شرایط را بسیار سخت تر می کند.

ویژگی های بهترین پسته ایرانی جهت صادرات به اروپا

اما بهترین پسته ایرانی برای تجارت با کشورهای اروپایی بایستی چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در پاسخ باید گفت که یکی از مهمترین ملاک های کار در بازار اروپا، داشتن سطح استاندارد میزان آفلاتوکسین پسته است که این مسئله تجارت با این بازار را به ویژه برای پسته های ایرانی با چالش جدی مواجه کرده است.

به گونه ای که در صورت عدم تأیید میزان آفلاتوکسین در کشور مقصد، بار مرجوع و یا حتی در برخی موارد معدوم می گردد.

از این رو انتخاب پسته های با آفلاتوکسین بالا، هر چند درشت و با کیفیت باشند، از شرایط بسیار نامناسبی برای صادرات به اروپا برخوردارند.

این در حالیست که پسته های خندان مکانیک که در واقع همان پسته های دهن بستی هستند که به روش مکانیکی خندان شده اند، گزینه ای مناسب تر جهت تجارت با اروپا محسوب می گردد.

حتی پسته های دهن بست، شرایط بسیار مطلوب تری برای کار در این بازار دارند و از آن جایی که قیمت پسته  نیز از دیگر فاکتورهای تجارت با این کشورها محسوب می شود، استفاده از پسته فندقی دهن بست یک گزینه ی ایده آل به شمار می آید.

البته شکی نیست که در نهایت همه چیز به شرایط بازار هدف بستگی داشته و این کشور هدف است که بهترین پسته ایرانی جهت صادرات به هر کشور اروپایی را تعیین می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − دو =