صادرات توت خشک

صادرات توت خشک طرقبه انواع رسمی – نقلی

صادرات توت خشک مشهد که از طرقبه و شاندیز تامین می شود، به صورت فله انجام می گیرد، انتخاب یکی از انواع رسمی یا نقلی بر عهده خود مشتری است.

توت خشک لوکس

هنگامی که بحث صادرات مطرح می شود، در قدم اول باید روند تامین جنس صادراتی در داخل کشور و از سویی دیگر بازار صادراتی مختلف برای هر محصول را مورد بررسی قرار داد.

قبل از پرداختن به هر چیزی باید بررسی کنیم که صادرات محصولات غیر نفتی چه چالش ها و مزیت هایی دارد…

بر کسی پوشیده نیست که با توجه به محدود بودن منابع نفتی و فشار بسیاری از کشور ها بر روی فروش نفت کشورمان، بهتر است تا از دیگر پتانسیل های صادراتی در کشور بهره ببریم، اما این سوال مطرح می شود که فروش این محصولات خواهد توانست آن گونه که باید شاید منابع مالی را به کشور ما بیاورد؟ به این سوال می توان به شکل های مختلفی پاسخ داد اما مهم ترین جوابی که می توانیم برای این سوال داشته باشیم، این است که اگر صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی کشورمان با ارزش افزوده صورت گیرد، قطعا این مهم دست یافتنی خواهد بود.

اگر امکان بسته بندی یک محصول در داخل کشور فراهم باشد و بتوانیم آن را به صورت بسته بندی شده صادر کنیم، قطعا ارزش افزوده تولید شده آن، کمک شایانی را به ارز اوری برای کشورمان خواهد داشت، محصولاتی همانند زعفران بسته بندی و زرشک بسته بندی یا پسته بسته بندی و …. برخی محصولات همانند توت خشک شاید آن گونه که باید و شاید امکان بسته بندی برایشان فراهم نباشد، پس اگر صادرکننده ای زمینه را برای صادرات فله این محصول فراهم کند، باز هم می تواند ارز آوری خوبی را برای کشور خواهد داشت.

حال این سوال مطرح می شود، اگر بخواهیم توت خشک را صادر کنیم، چند نمونه توت از مشهد قابل تامین است؟

همان طور که میدانید، دو نوع نمونه توت خشک مشهد، شامل توت خشک رسمی و توت خشک نقلی می باشد.

توت خشک رسمی یکی از فراوان ترین ارقام توت مشهد بوده که کیفیت های مختلفی از توت خشک لوکس، درجه یک و معمولی دارد و بر اساس بازار هدف خود می توانید هر یک از ارقام را انتخاب کنید.

توت نقلی هم بیشتر برای خرید در فصل برداشت مناسب است و قیمت ارزان تری دارد.

در خرید توت خشک جهت صادرات به چه نکاتی توجه کنیم؟

مسائل مختلفی در خرید توت خشک از مشهد وجود دارد که طبیعتا وابسته به قیمتی که برای خرید انتخاب می کنید، کیفیت های مختلفی را در اختیار خواهید داشت.

اما به صورت کلی نکات مهم در خرید توت صادراتی شامل:

1- توت خریداری شده بدون حشره باشد!

بله درست خواندید، باید توت خشکی که خرید می کنید، بدون حشره یا کرم باشد چرا که اگر این مشکل در محصول شما وجود داشته باشد، کالای شما از گمرک برگشت خواهد خورد، برای مقابله با این مشکل راهکاریی وجود دارد که در مقالات آینده به آن می پردازیم.

2- توت خشک سورت شده باشد!

دقت کنید اگر محصولی را خریداری می کنید، وابسته به قیمت خرید آن، سورت های مختلفی داشته باشد، مهم ترین نکات در هر نوع سورتی این است که در مرحله اول جنس الک شود، سنگ و چوب و … نداشته باشد و توت های خراب و سیاه از آن جدا گردد.

3- توت یک دست باشد!

نکته آخر این است که هر سطحی از توت خشک را خریداری می کنید، سعی نمایید تا توت شما یک دست، سفید و مرتب باشد تا هر مشتری زمانی که کالا را می بیند از کیفیت آن رضایت داشته باشد.

بهترین مقاصد برای صادرات توت خشک

کشور های زیادی در دنیا هستند که آشنایی زیادی با توت خشک ایران ندارند و این موضوع نیازمند آن است، که صادرکنندگان بتوانند با بازاریابی درست بتوانند دامنه صادرات این محصول را گسترش دهند.

از سمتی برخی از کشور های دنیا خرید توت خشک خود را از ایران پیگیری می کنند، به عنوان مثال کشور هایی همانند امارات، عراق، روسیه، ژاپن، آلمان و … خریدار توت خشک کشور ما هستند.

اگر در این کشور ها مشتری برای خرید خشکبار دارید، قطعا پیشنهاد توت خشک می تواند کمک زیادی را به فروش بیشتر شما داشته باشد.

اگر مشتری شما در کشور امارات است، توت خشک نقلی سفید یا توت رسمی درجه یک گزینه بسیاری خوبی است، اما کشوری همانند عراق توان خرید توت های خیلی لوکس را ندارد، مگر آن که توت را به کردستان این کشور بفرستید، برای صادرات توت خشک به کردستان عراق توت لوکس پیشنهاد می شود و فروش توت در بقیه نقاط کشور عراق در نمونه های معمولی تر بهتر می باشد.

روسیه یک گزینه بسیار جذاب برای صادرات توت خشک است که در کنار صادرات محصولاتی همانند پسته، زرشک و … می توان این محصول را نیز صادر کرد.

صادرات زرشک به روسیه

این مقاله برای فروش زرشک و خشکبار در روسیه به شما توصیه می شود ….

جهت فروش توت خشک در روسیه گزینه هایی همانند توت رسمی درجه یک و توت رسمی معمولی یا صادراتی گزینه های ایده آلی هستند.آ

اما کشور های کیفیت محور همانند آلمان و ژاپن در دسته مشتریانی هستند که محصولات لوکس را خریداری می کنند .

برای کسب اطلاعات تکمیلی در ارتباط با بحث صادرات محصولات خشکبار ایران می توانید با بخش فروش ما در تماس باشید تا بهترین محصولات را به شما همراهان گرامی ارائه کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 17 =