صادرات زرشک به ترکیه

صادرات زرشک به ترکیه انواع پفکی – دانه اناری

صادرات زرشک به ترکیه در چه ارقامی صورت می گیرد؟ آیا انواع پفکی را صادر کنیم یا دانه اناری؟ فروش زعفران و دیگر محصولات چطور است؟

ترکیه همیشه به عنوان یک بازار هدف خوب برای صادرات محصولات ایرانی بوده و بسیاری از صادرکنندگان ایرانی به دلیل بعد مسافت بسیار کم، صادرات بسیاری از ارقام محصولات خود را به این کشور انجام می دهند، ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد مسائل مختلفی صحبت کنیم که شامل:

1- انواع زرشک صادراتی به ترکیه

2-نوع بسته بندی صادراتی

3- نحوه حمل و نقل به ترکیه

4- چگونگی پرداخت ها و اعتبار سنجی تجار ترکیه

5- دیگر محصولات صادراتی به ترکیه

می باشد.

قبل از آن که بخواهیم بدانیم چه نوع زرشک هایی به ترکیه صادر می شود، بهتر است تا با انواع زرشک که در کشور خودمان تولید می شود، آشنا شویم، پس قبل از مطالعه ادامه این مقاله در صورتی که اطلاعات لازم در مورد انواع زرشک ایران را ندارید، توصیه می کنیم تا مقاله زیر را مطالعه کنید:

انواع زرشک ایران

صادرات زرشک به ترکیه کدام نوع؟

همان طور که می دانید ترکیه، زرشک ایران را برای مصارف مختلفی از جمله بسته بندی، فرآوری و فله فروشی خریداری می کند و برای هر یک از این کاربرد ها قطعا نوع خاصی از محصول را نیاز دارد.

شما قبل از آن که بخواهید به مشتری خود در کشور ترکیه محصولی را پیشنهاد دهید، نیاز دارید تا بدانید مشتری شما در کدام راستا قرار است محصول شما را مصرف کند.

اگر مشتری شما در بازار عمده فروشان فعال است، قطعا تمامی نمونه های زرشک برای کار آنان مناسب است، که شامل زرشک دانه اناری و پفکی در درجه های کیفی مختلف می باشد، اینجاست که شما می بایست از مشتری خود عکس و تصویر محصولاتی که قبلا فروش داشته اند را بگیرید تا دقیقا متوجه شوید آنان به دنبال چه محصولی هستند.

اما اگر با کارخانه بسته بندی سرکار دارید، پیشنهاد ما آن است که سعی کنید محصولات درجه یک خود را به آنان پیشنهاد دهید، اگر در ماه های آبان و آذر بودیم، قظعا زرشک دانه اناری و زیر تالاری درجه یک بهترین گزینه است و اگر در ماه های اسفند و فروردین بودیم قطعا زرشک پفکی می تواند گزینه ایده آلی برای صادرات شما باشد.

در نهایت کسانی که از ترکیه با شما تماس می گیرند و صرفا زرشک را برای مصارف تبدیلی نیاز دارند، نباید قیمت های بالایی را به آنان پیشنهاد دهید، این عزیزان در ترکیه با تولید پودر زرشک، لواشک و …. در صدد آن هستند که ارزان ترین محصولات بازار را تهیه و توزیع کنند، در نتیجه ارزان ترین نوع زرشک برای کار آنان مناسب است.

البته دقت کنید!!!

زرشک ارزانی که بتوانید استاندارد های صادراتی مربوطه را پاس کند!

زرشک دانه اناری مناسب صادرات

پس از آن که توانستیم متوجه شویم که صادرات زرشک به ترکیه در چه کیفیت هایی صورت می گیرد، باید به این مساله بپردازیم که زرشک صادراتی ایران در چه بسته بندی صادر می شود؟

اغلب صادرات زرشک به کشور های دیگر به صورت کارتنی و فله صورت می گیرد و اگر کسی قصد صادرات به صورت بسته بندی را داشته باشد، می بایست زرشک را در بسته بندی های شیک صادر کند که در حال حاضر با فناوری هایی که اکنون در اختیار داریم، این مهم تنها از عهده چند شرکت خاص بر می آید.

پس نتیجه می گیریم برای صادرات زرشک، از همان روش قدیمی فروش فله و کارتنی استفاده کنید.

نحوه حمل و نقل به ترکیه چگونه است؟

شاید بسیاری از ما جواب این سوال را بدانیم که برای صادرات به ترکیه بهترین راه همان حمل و نقل زمینی است، ولیکن اگر کالایی با ارزش تر همانند زعفران داشتید، می توانید روی صادرات هوایی آن هم حساب کنید.

و اما می رسیم به مهم ترین بخش این مقاله، نحوه پرداخت ها و اعتبار سنجی در ترکیه …..

در این بخش مقاله ما تجارب شخصی خود را بیان می کنیم و مسائلی که بیان می شود صرفا مواردی است که برای ما اتفاق افتاده است.

اگر مشتری قدیمی در کشور ترکیه دارید و از شما درخواست خرید کالا دارند، طبیعتا می توانید با روش هایی که خودتان می دانید با آن ها کار کنید، اما اگر مشتری جدید دارید و اطلاعی در مورد نحوه تجارت با مجموعه آنان ندارید، بهتر است تا روش های زیر را در پیش بگیرید.

1- برای کار کردن قبل از هر چیز تسویه بار های صادراتی را از مشتری خود بگیرید، چرا که به دلیل تحریم های بین المللی بسیاری از افراد این موضوع را بهانه کرده و ممکن است پس از وصول بار پولی به دست شما نرسد.

2- خودتان در ترکیه محصول را به مشتری تحویل دهید، البته این موضوع اندکی با خطرات همراه است اما این کار توسط چند تن از همکاران ما امتحان شده و آنان توانسته اند محصول خود را در ترکیه به فروش برسانند، البته این موضوع را هم زمانی انجام دهید که پیش پرداخت حداقلی گرفته باشید، چرا که ممکن است پس از رسیدن کالا به ترکیه، مشتریان شما را تحت فشار ببینند و توافقات را انجام ندهند.

3- ساده ترین راه هم این است که مشتری را به ایران بیاورید تا بتوانید کالای خود را با اطمینان خاطر به فروش برسانید، البته این گزینه در مورد برخی تجار ترک به سختی اتفاق می افتد.

این تنها چند پیشنهاد برای صادرات به ترکیه بود ولیکن تمامی اختیارت هر معامله بر عهده صادرکنندگان آن می باشد.

محصولات دیگری علاوه بر زرشک را می توان به ترکیه صادر کرد که از مهم ترین این محصولات می توان به مغز پسته ایرانی، انواع زعفران ایرانی، کشمش و …. اشاره کرد که در مقالات آینده به صورت کامل تری در مورد آن بحث خواهیم کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 11 =