صادرات زرشک به روسیه

صادرات زرشک به روسیه ارقام پفکی – دانه اناری

صادرات زرشک به روسیه با چه قیمت هایی صورت می گیرد؟ آیا برای صادرات ارقام پفکی را انتخاب کنیم یا دانه اناری؟ چه بسته بندی مناسب است؟

روسیه همیشه به عنوان یکی از مقاصد جذاب برای صادرت کالا های ایرانی بوده، اما اکنون زرشک هم در لیست این صادرات قرار گرفته است، زرشک در کنار دیگر محصولات ایران همانند زعفران، توت خشک، انجیر و پسته می تواند یکی از پر پتانسیل ترین محصولات برای فروش در این کشور باشد.

اما هنگامی که بسیاری از همکاران با ما تماس می گیرند، سوالات متعددی از ما در ارتباط با فروش و صادرات زرشک به روسیه را دارند که بهتر است تا در این مقاله ضمن، پاسخ گویی به سوالاتی که در بالا مطرح کردیم، موارد دیگری را نیز ذکر کنیم.

اولین بحثی که در مورد صادرات زرشک مطرح است، قیمت آن می باشد، اگر به فکر صادرات زرشک به کشور های دیگر هستید، در قدم اول باید تولید کننده یا فروشنده دست اول این محصول را پیدا کرده و سفارش خود را ثبت کنید، و با درخواست قیمت بهترین قیمت ها را از آنان دریافت کنید، دقت داشته باشید مهم تر از آن که بدانید قیمت فروش جنس در روسیه چند است، بدانید که چه جنسی با چه قیمتی را در ایران خرید می کنید، حال منظور ما چیست؟

قیمت زرشک در روسیه پس از یک یک تحقیق کلی و توافق با مشتری به دست شما خواهد آمد، اما در ایران پیدا کردن فروشنده ای که قیمت و جنسی که ارائه می کند، با هم همخوانی داشته باشد، بسیار سخت است، بیایید تا واضح تر و با ذکر مثال این مساله را بیان کنیم.

برای مثال شما به چند فروشنده تماس میگیرید و قیمت های مختلفی را بابت خرید یک جنس مثلا زرشک پفکی لوکس را به شما اعلام می کنند، قطعا این قیمت ها با هم تفاوت هایی دارد، اما سوال اینجاست ایا یک نفر ارزان تر می دهد و یک نفر گران تر؟

ممکن است این مساله باشد، اما یک احتمال دیگر را در نظر بگیرید که برخی از فروشندگان پس از این که نمونه جنس درجه یک را به شما نشان می دهندو البته قیمت های وسوسه کننده ای برای آن ارائه می کنند، پس از این که شما ثبت سفارش انجام دادید، به روش های حرفه ای نسبت به مخلوط نمودن چندین مدل زرشک اقدام کرده تا به قیمت نهایی دست پیدا کنند، تشخیص این که یک زرشک مخلوط شدگی دارد، کار بسیار سختی است و کار زمانی سخت تر می شود که شما با تجار زبده این کار سر و کار داشته باشید.

پس برای تهیه زرشک مورد نیاز خود جهت صادرات ضمن پیدا کردن بهترین قیمت، بهترین فروشنده را نیز پیدا کنید.

اما نگران نباشید، بازرگانی ما با دارا بودن سابقه تامین کالای صادراتی بهترین محصول را با قیمت منطقی در اختیار شما خواهد گذاشت.

اما برسیم به سوال دوم، برای صادرات زرشک پفکی بهتر است یا دانه اناری؟

این موضوع در مرحله اول به مشتری شما در کشور هدف بستگی دارد، اگر مشتری درخواست یک نمونه خاص از زرشک را داشته باشد، قطعا باید همان محصول را به وی پیشنهاد داد.

اما یک زمانی است که مشتری از شما میخواهد آن چه بهتر است را به وی پیشنهاد دهید.

در این زمان است که شما باید به موجودی بازار توجه کنید، به عنوان مثال در آبان ماه بهترین نوع زرشک دانه اناری در بازار موجود است و با آمدن زمستان در کنار زرشک دانه اناری می توان روی تجارت زرشک زیر تالاری نیز حساب کرد.

اما بعد از عید و در ماه های اردیبهشت تا شهریور بهترین گزینه برای فروش زرشک پفکی می باشد.

شما اگر بهترین محصول را با بهترین قیمت در فصل خودش به مشتریان خود ارائه کنید، مطمئن باشید که یک کار مداوم و هر ساله را خواهید داشت.

در نهایت می رسیم به سوال سوم، آیا زرشک بسته بندی برای صادرات مناسب است؟

بله، اگر امکان بسته بندی و همچنین مشتری آن را در روسیه داشته باشید، این کار ارزش افزوده خوبی را برای شما دارد، اما اگر این امکان را همانند ما ندارید، قطعا فروش فله هم در حجم بالا می تواند گزینه خوبی پیش روی شما باشد.

زعفران نگین

چالش های صادرات زرشک به روسیه

یکی از مهم ترین و بزرگ ترین چالش های پیش روی همه تجار ایرانی در حوزه صادرات قطعا بحث برگشت پول و تحریم هاست که متاسفانه نفس همه تجار را گرفته است، بسیاری از تجار ایرانی به دلیل تحریم های بانکی از روش های قدیمی و با استفاده از صرافی کار انتقال پول های خود را انجام می دهند که کار بسیار سخت و وقت گیری است.

چالش بعدی حمل و نقل زرشک به روسیه است، که اگر شما با یک شرکت حمل نقل مناسب قرار داد داشته باشید و از طرفی بسته بندی مطمئنی را بتوانید برای محصول خود انتخاب کنید، قطعا از این نظر مشکلی نخواهید داشت.

و چالش آخر و مهم ترین چالش مشکلات متعددی است که بابت مافیاهای روسیه پیش روی بسیاری از همکاران ما قرار گرفته است، ما به شما توصیه می کنیم اگر قصد صادرات زرشک را دارید، قطعا قبل از هر چیزی با مشتری خود در کشور هدف توافق کرده و اجازه ندهید تا کار برای لحظه آخر و در روسیه صورت گیرد، چرا که انجام معاملات لحظه آخری آن هم با حضور جنس در محل حداقل از نظر ما کار خطرناکی می باشد.

ما سعی کردیم آن چه در ارتباط با بحث صادرات به این کشور را می دانیم در این مقاله بیان کنیم، اما اگر قصد صادرات به روسیه را دارید، ما در خدمت شما برای تامین اجناس هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + یازده =