صادرات زرشک خراسان ارقام پفکی – دانه اناری – کوهی

صادرات زرشک خراسان به نقاط مختلفی از دنیا صورت گرفته و ارقام پفکی – دانه اناری و کوهی اصلی ترین اهداف صادرکنندگان برای فروش به خارج از ایران هستند.

همه ما می دانیم که خطه خراسان از دیر باز تولیدکننده بهترین انواع خشکبار در دنیا بوده است و صادرات محصولات این منطقه به بسیاری از شهر ها و کشور های جهان صورت می گرفته….

از انواع زعفران صادراتی خراسان تا انواع زرشک صادراتی این خطه از کشور به عنوان بهترین محصولاتی است که می توان از آن ها برای صادرات نام برد.

در این مقاله قصد داریم تا اندکی بیشتر در مورد صادرات زرشک خراسان در ارقام مختلف با شما به بحث و گفتگو بنشینیم.

صادرات زرشک خراسان ارقام پفکی و دانه اناری

ابتدا بهتر است تا اندکی در مورد صادرات زرشک های باغی کشورمان صحبت کنیم.

کشاورزان ما در طی سال دو نوع اصلی زرشک را تولید می کنند که زرشک پفکی بهترین نوع آن بوده و زرشک دانه اناری کیفیت معمولی زرشک باغی به حساب می آید.

همان طور که می دانید اگر کسی قصد صادرات زرشک را داشته باشد، می تواند با آنالیز بازار هدف خود و بررسی آن گزینه های خود را برای انجام کار بررسی کند.

در صورتی که بازار هدف مشتری ما کیفیت محور باشد، می توان از زرشک پفکی استفاده نمود.

به عنوان مثال اگر بخواهیم در بازار کشور آلمان فعالیت کنیم، قطعا زرشک پفکی درجه یک بهترین گزینه برای فروش ما خواهد بود چرا که در این بازار کیفیت محصولات به نسبت قیمت آن ارجعیت داشته و به عبارت ساده تر مشتریان کیفیت محور در بازار کشور آلمان حضور دارند.

اما فرض کنیم میخواهیم زرشک را به بازاری همانند ترکیه بفرستیم، در این بازار هر دو دسته مشتری کیفیت محور و قیمت محور حضور دارند و قطعا اگر می خواهید به این بازار زرشگ ارسال کنید، باید از زرشک های ارزان تر در کنار زرشک های گران قیمت خود بهره ببرید.

همیشه در خرید و فروش زرشک پفکی و دانه اناری یک مساله را دقت کنید.

آن هم فصلی است که قصد دارید تا زرشک را خریداری و در بازار صادراتی بفروشید.

برای زرشک دانه اناری قطعا مهر ماه و آبان ماه بهترین زمان برای خرید بوده و زرشک پفکی را می توان در زمان بعد از عید خریداری و صادر نمود.

لازم به ذکر است که صادرات زرشک خراسان در زمان هایی غیر از زمان مذکور صورت می گیرد، اما در زمان های یاد شده شما می توانید زرشک را با قیمت خوب و کیفیت عالی خریداری نمایید.

صادرات زرشک خراسان نوع کوهی

از زرشک های باغی که بگذریم به زرشک های کوهی می رسیم……

به صورت خلاصه بگوییم اگر می خواهید در زمینه صادرات محصولات ارگانیک فعالیت کنید به سمت فروش زرشک کوهی بروید.

این زرشک بازار صادراتی دارای مشتریان زیادی نبوده و در صورتی که بتوانید آن را در بازار جهانی معرفی کنید و از اولین نفرات صادرکننده باشید، قطعا موفقیت های چشم گیری را در این حوزه کسب خواهید کرد.

در تجارت و صادرات زرشک کوهی تنها باید یک نکته را دقت نمود، آن هم این است که زرشک کوهی در تمام طول سال در بازار موجود نبوده و اگر کسی قصد صادرات آن را داشته باشد، باید در فصول خاصی اقدام به خرید این محصول نماید.

زرشک کوهی ایران به دلیل پراکندگی جنگل های برداشت این محصول دارای گواهی ارگانیک نبوده و در صورتی که مشتریان شما در خارج کشور درخواست گواهی ارگانیک کردند، باید مساله نحوه تولید محصول را برایشان باز کنید و توضیح دهید که زرشک کوهی خراسان مجوز ارگانیک را دریافت نکرده، ولی کالا کاملا ارگانیک است.

صادرات زرشک خراسان بصورت بسته بندی

به مهم ترین بخش این مقاله رسیدیم، آن هم صادرات به صورت بسته بندی ….

اگر مقالات ما را مطالعه کرده باشید، ما مداما تاکید می کنیم که زرشک می بایست به صورت بسته بندی شده برای صادرات استفاده شود.

اگر صادرات زرشک به صورت بسته بندی شده نباشد، در طولانی مدت تولیدکنندگان ایرانی ضرر کرده و ما خودمان به دست خودمان یک کشور پیشرفته دیگر را به عنوان عرضه کننده زرشک بسته بندی معرفی خواهیم کرد، همان طور که زعفران ایران به عنوان یک محصول اسپانیایی معرفی شد.

لازم است تا با برنامه ریزی درست در زمینه تولید زرشک بسته بندی شده بتوانیم بازار صادراتی این محصول را در اختیار گرفته و به مشتریانمان این مساله را بگوییم که اگر زرشک می خواهند می بایست آن را به صورت بسته بندی شده از ما بخرند.

البته شاید گفتن این حرف با این صراحت باعث از دست دادن مشتری شود و شما در عمل باید این امر را به وی ثابت کنید.

صادرات زرشک خراسان به شکل بسته بندی شده قطعا خواهد توانست در آینده ایران را به عنوان صادرکننده خشکبار بسته بندی معرفی کرده و ما در کنار زرشک صادراتی خود می توانیم محصولاتی از جمله پسته، زعفران و حتی عناب خود را به صورت بسته بندی شده صادر کنیم.

در نهایت اگر به فکر صادرات زرشک هستید و نگرانید که مبادا در این کار ضرر کنید، حتما با بازرگانی خشکبار آرین ارتباط بگیرید تا ما شما را در این زمینه کمک نموده و اطلاعات لازم را به شما بدهیم.

نکته مهم در مورد صادرات زرشک ایران این است که تنها شما لازم است بازار خود را در کشور های دیگر بدست آورید و بدون هیچ نگرانی کار صادرات خود را آغاز نمایید و ما شما را به صورت کامل در این مسیر یاری خواهیم کرد.

قطعا با همکاری هم خواهیم توانست آینده بهتری رقم بزنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + هجده =