صادرات زعفران به امارات

صادرات زعفران به امارات نگین بسته بندی – فله

صادرات زعفران به امارات در ارقام نگین، پوشال و سرگل صورت گرفته، اما همیشه یکی از سوالات همکاران این است که محصول بسته بندی بهتر است یا فله؟

امارات به عنوان یکی از بزرگ ترین کشور های واردکننده و صادرکننده زعفران بوده و بسیاری از مشتریان حاضر در بازار این کشور سعی دارند تا بدون حضور در ایران، بتوانند زعفران کشورمان را به قیمت بازار مشهد خریداری کنند که البته با توجه به پافشاری این شرکت ها، بسیاری از صادرکنندگان ایرانی با تاسیس شرکت های مختلف در امارات امکان خرید در کشور هدف را برای آنان فراهم نموده اند.

اگر نگاهی به آمار صادرات زعفران به کشور امارات داشته باشیم، می بینیم که امارات در کنار کشور هایی هم چون اسپانیا و آلمان حجم زیادی از تجارت خارجی زعفران ایران را به خود اختصاص داده و جای بس تاسف دارد که بگوییم این کشور در بسیاری از کشور های دنیا بازار محصولات بسته بندی شده ما را نیز اشغال کرده است.

زعفران سرگل صادراتی به امارات

شاید این سوال برای شما ایجاد شود که چرا تجار خارجی به دنبال خرید محصولات خود از امارات هستند و بعضا حتی حاضر نمی شوند به ایران سفر کرده و محصول خود را خریداری کنند.

در مرحله اول شاید مقصر خود ما هستیم که با فروش بی رویه زعفران در بازار امارات قیمت های بازار این کشور را به نفع تجار خارجی تعدیل می کنیم و از طرف دیگر با توجه به آن که امارات به تمامی کشور ها پرواز مستقیم دارد و برای مسافرت یک کشور در دسترس است، اگر خودمان هم جای تاجر خارجی باشیم، نیازی نخواهیم دید که برای خرید محصول به ایران سفر کنیم، البته این سخن بدان معنی نیست که همه تجار خارجی در کشور امارات حضور داشته و خرید می کنند، بسیاری از آنان از ایران نیز خرید می کنند، لیکن جای تاسف است که کشوری که تولید زعفران خاصی ندارد در زمره کشور های هدف جهت خرید این محصول قرار گرفته است.

به هر حال این اتفاق افتاده و نمی خواهیم بیشتر در مورد آن صحبت کنیم، در ادامه مقاله اندکی در مورد مسائل فنی تر صحبت خواهیم کرد.

صادرات زعفران به امارات در انواع مختلف

کادویی مناسب شیخ نشین ها

همان طور که بیان شد، تجار برای خرید ارقام مختلف زعفران به امارات مراجعه می کنند و از این رو شما می توانید هر نمونه زعفرانی را که مشتریان شما در این کشور خریدار هستند را صادر کنید.

بیشترین حجم صادرات زعفران را نمونه زعفران نگین و پس از آن زعفران سرگل نگینی در اختیار دارند، جالب است بدانید حجم عمده زعفران صادراتی به امارات را زعفران هایی تشکیل می دهد که برخی از تجار قصد صادرات مجدد آن را به چین دارند که اخیرا اخباری به دست ما می رسد که چین قوانین سخت گیرانه ای را در قبال این افراد وضع نموده است.

آیا صادرات به صورت بسته بندی شده هم امکان پذیر است؟

بله، بسیاری از شرکت های بزرگ زعفران ایرانی را به صورت بسته بندی شده به امارات صادر می کنند، اما نباید این نکته را فراموش کنیم که زعفران فله بیشترین حجم صادراتی ما را تشکیل می دهد.

برخی از تجار که در زمینه لوکس فروشی فعال هستند، نمونه بسته بندی های فوق را به مشتریان شیخ نشین عرضه نموده و سود بسیار خوبی را کسب می کنند.

اگر بخواهیم این بخش از مقاله را جمع بندی کنیم باید به صورت کلی چند نکته را تیتر وار بیان کنیم:

1- اگر قصد صادرات زعفران به امارات را دارید، در اولین مرحله باید مشتری پیدا کرده و همراه زعفران و به امید پیدا کردن مشتری به این کشور سفر نکنید.

2- بهترین پیشنهاد ها برای فروش در این کشور زعفران نگین و سرگل نگینی است که دارای کیفیت خوبی هستند.

3- محصولات بسته بندی شده ایرانی اگر چه طرفدار دارند، اما باز هم همانند محصول فله می بایست خواهان آن در کشور هدف وجود داشته باشد.

راه های صادرات چیست؟

امارات به دلیل ان که مرز آبی با کشور ما دارد و لنج های زیادی در جنوب کشور در زمینه قاچاق مواد غذایی فعال هستند، به همین دلیل یکی از مهم ترین مبادی صادرات زعفران، استفاده از لنج هایی است که زعفران را به این کشور ارسال می کنند.

در همین راستا باید بیان کنیم، اگر چه ارسال کالا از این طریق ممکن است هزینه کمتری برای شما داشته باشد، اما با ریسک بالا همراه بوده و بسیاری از همکاران ما به سوادی سود بیشتر این مسیر را انتخاب کرده و سرنوشت خوبی نداشته اند.

پس بهترین و امن ترین راه صادرات، صادرات قانونی این محصول از مبادی گمرک بوده، اگر چه هزینه های جانبی برای شما بالاتر خواهد رفت، اما با اطمینان خاطر می توانید محصول خود را صادر نماید.

کلام آخر !

صادرات به کشور امارات می تواند سود بالایی را نصیب صادرکنندگان محترم نماید، از سویی هم می تواند سود های بسیار خوبی را برای شما داشته باشد، همه این ها به شما که قصد صادرات دارید باز می گردد که چگونه بازاریابی کرده و بتوانید مشتریان واقعی و مطمین را در بازار هدف پیدا کنید.

بازرگانی خشکبار آرین به عنوان یک مجموعه فعال در زمینه صادرات محصولات کشاورزی همیشه سعی داشته تا بهترین محصولات را برای صادرت فراهم نموده و زعفران را همانند دیگر محصولات از جمله زرشک و توت خشک و … برای صادرات به کشور های مختلف اعم از امارات و آلمان و … فراهم کرده است، در همین راستا از شما دعوت می کنیم تا یک مقاله در مورد صادرات زعفران به آلمان نیز بخوانید:

صادرات زعفران به آلمان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =