صادرات زعفران به ترکیه ارقام سرگل پوشال

صادرات زعفران به ترکیه ارقام سرگل پوشال به عنوان یکی از بهترین بازارهای صادراتی ایران، از شرایط خوبی برخوردار است و قطعا با برنامه ریزی بیشتر شاهد افزایش روز افزون تجارت زعفران با این کشور خواهیم بود.

همان طور که می دانید، امروزه برای پیشرفت اقتصادی و تقویت و پشتیبانی از حوزه های مختلف تولیدی، توجه جدی و انجام برنامه ریزی های لازم برای گسترش صادرات امری ضروری است.

بی تردید این مهم در مورد کالاهایی که شرایط ویژه ای به لحاظ جایگاه تولید جهانی، کیفیت و ارزش تجاری دارند، نیازمند دقت بیشتری خواهد بود.

بنابراین توجه به صادرات زعفران ایرانی، از جمله مسائلی است که در بخش تجارت بین الملل اهمیت زیادی دارد.

اما در میان کشورهایی که موقعیت خوبی برای صادرات زعفران ایرانی دارند، ترکیه موقعیتی فوق العاده و ایده آل دارد.

اهمیت صادرات زعفران به ترکیه

همان طور که می دانید، روابط تجاری ایران و ترکیه از موقعیت مطلوبی برخوردار است و به لحاظ جغرافیایی، همسایه بودن این کشور با ایران، جزء امتیازات صادرات زعفران به ترکیه محسوب می گردد.

مانند هر کشور دیگری، این محصول به لحاظ نحوه ی ارسال، به روش های فله و بسته بندی به ترکیه صادر می شود که هر کدام شرایط و بازار فروش خاص خود را دارند.

زعفران فله بیشتر برای مناطق آزاد مناسب است که در آن جا توسط تجار و فعالان مربوطه بسته بندی شده و به بازار جهانی وارد می شود.

زعفران بسته بندی شده نیز برای فروش در بازار داخلی ترکیه یک گزینه ی عالی به شمار می رود.

بنابراین و با توجه به تأکیدات مکرری که بر اهمیت صادرات زعفران ایرانی به صورت بسته بندی وجود دارد، تقویت این بخش توسط برندها و شرکت های بازرگانی مختلف می تواند، روابط تجاری ایران و ترکیه را توسعه بخشد.

اما عموماً برای بازار ترکیه، دو رقم زعفران سرگل و پوشال مناسب است؛ همان طور که می دانید برای صادرات زعفران به ترکیه بایستی درک درستی از نوع الگوی مصرفی خریداران ترک داشته باشیم و از این منظر و با توجه به تجارب به دست آمده، این دو نوع زعفران گزینه های مناسبی جهت تجارت با ترکیه محسوب می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو − 1 =