صادرات زعفران به هند ارقام پوشال – سرگل ارزان

صادرات زعفران به هند به عنوان یکی از کشور هایی که مناسبات اقتصادی فراوانی با ایران دارد، با نرخ بسیار ارزان و در ارقام سرگل و پوشال صورت می گیرد.

بازار هند به دلیل استاندارد های آسان یکی از جذاب ترین بازار ها برای فروش خشکبار ایرانی است، ما در این مقاله می خواهیم اندکی بیشتر در ارتباط با صادرات زعفران به هند با شما صحبت کنیم.

اما قبل از هر چیز یک نکته مهم در ارتباط با مشتریان هندی باید دقت شود.

بر اساس تجربه ما مشتریان هندی معمولا در مذاکره اول بیان می کنند که بهترین محصول موجود در بازار را می خواهند، اما زمانی که شما لیست قیمت را ارائه می دهید، بدون استثناء همه آن ها بیان می دارند که از جایی دیگر با یک چهارم نرخی که شما اعلام کرده اید خرید انجاج می دهند.

راه حل چیست؟

ما به شما توصیه می کنیم اگر با یک هندی مذاکره می کنید، جای این که شما به او قیمت بدهید، اجازه دهید تا او قیمت خود را به شما اعلام کند، قطعا اگر قیمت اعلامی وی به شما ارزان باشد، شک نکنید که او به دنبال ارزان قیمت ترین نوع محصولات بازار ایران می باشد.

این روش مذاکره نخ نمای هندی ها که چندین سال است که با ایرانیان به کار می برند، اگر چه بسیار واضح است اما باز هم تجار زیادی به توهم فروش بیشتر قیمت های خود را شکسته و حتی با ضرر به مشتریان هندی کالا می دهند.

دقت کنید “برای یک هندی مهم نیست که شما ضرر می کنید یا حتی تجارت شما زمین گیر می شود، برای و سود خودش مهم است”

نکات صادرات زعفران به هند

قطعا پس از بیان مطالب بالا برای شما روشن شد که اگر هم می خواهید قیمت زعفران را به مشتریان هندی بدهید سعی کنید از ارقام سرگل و پوشال ارزان قیمت استفاده کنید، تا بتوانید با مشتریان این کشور رقابت کنید.

اگر شما ارزان قیمت ترین محصول خود را به مشتری دادید و باز هم وی بیان کرد که قیمت شما بالاست و از جایی دیگر قیمت پایین دارد، دو حالت وجود دارد:

  1. معمولا زعفران ایران به صورت قاچاق به افغانستان برده می شود، در آن جا با زعفران افغان مخلوط و دوباره به هند قاچاق می شود، در این حالت قیمت شکسته و بسیار پایین می آید و شما هر چه قیمت پایینی را بدهید نخواهید توانست با آنان رقابت کنید.
  2. زعفران از راه هایی که گفتیم وارد هند می شود، اما این بار زعفران هندی (تقلبی) در داخل کالا وجود دارد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =