صادرات زعفران درجه یک بسته بندی – فله ایران

صادرات زعفران درجه یک ایران به دو صورت بسته بندی – فله انجام می گیرد. اما کدام یک از انواع مذکور بسترهای بهتری برای توسعه ی تجارت زعفران در بازار جهانی فراهم می کند.

صادرات زعفران درجه یک سال های زیادی است به یکی از مهمترین محورهای تجارت خارجی ایران تبدیل شده است و حجم بالای تولید زعفران ایرانی در کنار کیفیت برتر آن در مقایسه با تولید سایر کشورهای جهانی، ایران را به مبدأ اصلی تولید و صادرات زعفران تبدیل کرده است.

اما دو مسئله در خصوص تولید و صادرات زعفران وجود دارد که نیازمند توجه است.

  • بسته بندی
  • تولید زعفران در سایر کشورها نظیر اسپانیا، افغانستان و چین

اهمیت صادرات زعفران درجه یک به صورت بسته بندی

در خصوص مسئله ی اول و همان طور که بارها اشاره شد، وضعیت کشور  چندان مطلوب نیست.

همان طور که می دانید تأکیدات و توصیه های انجام شده در خصوص استفاده از محصولات مختلف به خصوص مواد غذایی به صورت بسته بندی، موجب شده  تا شمار خریداران محصولات بسته بندی روز به روز در حال افزایش باشد.

بنابراین در خصوص صادرات زعفران نیز باید رویکرد به سمت صادرات بسته بندی باشد.

اما در واقع اگر چه بیشترین درصد تولید زعفران با کیفیت فوق العاده در ایران تولید می شود و صادرات زعفران درجه یک همه ساله ارزآوری خوبی برای کشور دارد، اما این مسئله به هیچ وجه به معنی ایده آل بودن شرایط صادرات زعفران ایرانی نیست.

همان طور که می دانید، بیشترین میزان صادرات زعفران از ایران مربوط به زعفران هایی می شود که با نام زعفران فله ای از کشور خارج می شوند و نه بسته بندی شده با یک برند ایرانی.

این مسئله باعث شده که کشور اسپانیا که تولید زعفران در آن به هیچ وجه جایگاهی برای مقایسه با میزان ایران ندارد، سردمدار زعفران جهان معرفی شود.

تنها به این دلیل که در بحث بسته بندی بسیار قوی عمل کرده و وجود صنایع بسته بندی قوی و بحث برند سازی را تا بدان جا پیش برده که زعفران ایرانی را در بازار جهانی با نام اسپانیا می شناسند.

این امر بسیار جای تأسف است که نبود صنایع قدرتمند بسته بندی در ایران باعث شده تا حاصل دسترنج کشاورزان و زعفران کاران ایرانی، در نهایت با ارزش افزوده ای فوق العاده نصیب یک کشور بیگانه شود.

البته در سال های اخیر حرکت های رو به جلویی برای توسعه ی صادرات زعفران درجه یک به صورت بسته بندی صورت گرفته اما هنوز تا مقصد نهایی و جایگاه واقعی ایران فاصله ی بسیاری دارد.

امید است با همت مسئولین و شرکت های فعال در خصوص صادرات زعفران درجه یک، بسته بندی زعفران تحولی شگرف داشته و مانع از خروج زعفران به صورت فله ای از کشور شویم.

همان طور که می دانید، امروزه در تجارت جهانی، بحث تبلیغات و برندسازی اهمیت زیادی دارد و در صورتی که بتوانیم در صنایع بسته بندی زعفران مرغوب ایرانی به صورت قوی و هدفمند عمل کنیم، می توانیم در بحث برندسازی زعفران با نام خاستگاه اصلی آن، بسیار موفق عمل کرده و روز به روز بر بازارهای صادراتی زعفران ایرانی بیافزاییم.

خوشبختانه در کنار انواع بسته بندی مدرنی که در کشورهای مختلف استفاده می شود، ایران در صنایع دستی نیز بسیار غنی بوده و بنابراین با انتخاب بسته بندی هایی که حاصل ذوق و هنر ایرانی است نظیر بسته بندی خاتم، عامل هنر جذاب ایرانی را نیز در بحث برندسازی به کار گرفت.

توجه به تولید زعفران در سایر کشورها به عنوان تهدیدی برای صادرات زعفران درجه یک

اگر چه سال های مدیدی است ایران به عنوان رتبه یک تولید زعفران در جهان می باشد و بیشترین نیاز جهانی به این محصول را ایران تأمین می کند، اما این بدان معنی نیست که سایر کشورها هیچ اقدامی در خصوص تولید و کشت این محصول ننموده اند.

همان طور که می دانیم تا چندین سال قبل در تولید پسته نیز در جهان حرف اول را می زدیم و در این خصوص بی رقیب بودیم و کسی فکر نمی کرد روزی این جایگاه را از دست بدهیم، آمریکا در یک برنامه ی مشخص و هدفمند توانسته در تولید و صادرات پسته، ایران را پشت سر بگذارد.

و با داشتن صنایع قوی بسته بندی، هم اکنون بهترین گزینه برای خرید و واردات پسته توسط بسیاری از کشورهای دنیا شناخته شود.

مناسب بودن قیمت پسته ی آمریکایی در کنار بسته بندی های قوی و با قیمت مناسب در مقایسه با پسته ی ایرانی توانست، مشتریان بسیاری را برای خرید پسته از آمریکا متقاعد کند.

اگر چه هنوز هم پسته ی آمریکایی به لحاظ طعم و کیفیت به پای پسته ی ایرانی نمی رسد، اما مسئله ی قیمت و بسته بندی عالی، موردی نست که در تجارت جهانی بتوان به راحتی از کنار آن گذشت.

در کنار این مسئله توجه به خشکسالی که بلای جان باغ های پسته ی ایران شده در کنار نوسانات قیمتی بازار پسته، وضعیت مطلوبی محسوب نمی شود.

بنابراین برای این که خاطره ی تلخ پسته ی آمریکایی در خصوص زعفران نیز تکرار نشود باید به فکر باشیم.

امروزه در کشورهایی مانند چین و اسپانیا زعفران تولید می شود.

حتی در کشور همچوار ما افغانستان نیز شاهد تولید این محصول فوق العاده ارزشمند تجاری هستیم.

بدون شک اگر بدون توجه به فعالیت کشورهای مذکور و یا سایر گزینه ها، بخواهیم همچنان در خصوص تولید زعفران و به ویژه مقوله ای پراهمیت به نام بسته بندی زعفران بی تفاوت بمانیم و یا کار ازرشمندی صورت ندهیم، باید دیر یا زود منتظر از دست دادن جایگاه جهانی زعفران ایرانی در تولید نیز باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − نه =